21 вересня о 9.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 301) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм                                 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Уряд подовжив адаптивний карантин до 31 жовтня

    Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив 26 серпня. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що документ передбачає посилення низки обмежувальних заходів. – Карантин в Україні подовжується до 31 жовтня 2020 року. Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов’язано з різким зростанням кількості випа ....

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Будівництво мосту «Ямпіль-Косеуць» стане передумовою для розвитку міжрегіонального співробітництва Роздрукувати

Про це повідомив голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник під час прес-конференції із журналістами, яка відбулася  21 червня. Загалом в ході зустрічі з представниками ЗМІ області обговорювали питання будівництва міжнародного мосту «Ямпіль-Косеуць», обрання керівника Вінницької Агенції регіонального розвитку та підписання договору між Вінницькою, Лодзинською та Італійською Агенціями, результати 13-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, призначення керівників комунальних закладів на конкурсній основі.

Стосовно будівництва міжнародного мосту «Ямпіль-Косеуць» Анатолій Дмитрович зауважив, що у 1975 році Дніпропетровський інститут «Промтранспроект» розробив проект щодо побудови залізничної колії від станції Маркулешти до Сорок (Молдова), з перспективою добудови до селища Вапнярки Томашпільського району. В 2010 році Харківський науково-дослідницький інститут опрацював проектну пропозицію для молдовської сторони і визначив вартість робіт – близько 20 млн. доларів.

Анатолій Олійник також звернув увагу на те, що створено українсько-молдовську міжурядову комісію стосовно побудови мосту. В рамках протокольного доручення було надано завдання відповідним міністерствам України та органам державної влади, напрацювати питання щодо будівництва комбінованого залізнично-автомобільного мосту «Ямпіль-Косеуць». Але, на жаль, у відповідь було отримано лише поради та рекомендації.

- Сьогодні це питання активно обговорюється аби активізувати роботу щодо вирішення побудови міжнародного мосту, - сказав Анатолій Дмитрович. - А також з метою поновити роботу міжурядової комісії та перейти до конкретних дій в рамках роботи цієї комісії.  Будівництво міжнародного мосту для Вінниччини є важливим економічним, а для України в цілому  – стратегічним питанням.

Від журналістів з приводу цього звучали різні запитання, зокрема, стосовно джерел фінансування будівництва та загальної вартості робіт. На що Анатолій Дмитрович відповів, що згідно з розрахунками Харківського науково-дослідного інституту, в 2010 році вартість мосту разом з під’їзними шляхами складала 190 млн. грн., але сьогодні гостро стоїть питання щодо поновлення розрахунків вартості будівництва мосту. 

- З грудня 2013 року діє окремий фінансовий фонд «Інструменти об’єднання Європи», загальний бюджет якого складає 33 млрд.євро. Однак, в Україні навіть немає програми транскордонного співробітництва, тому коштами з цього бюджету скористатися, поки що, неможливо, – зауважив Анатолій Олійник.

Крім цього голова розповів про результати конкурсу проектів розвитку територіальних громад Вінниччини.

  • Цьогоріч до розгляду експертної комісії було представлено 710 проектів територіальних громад області, з яких 468 стосуються медичної галузі. Із 710  відібрано 216. Переможцям на втілення ідей буде виділено 13 млн. 656 тис. грн, - повідомив Анатолій Дмитрович.

Цікавило журналістів, чому саме Валерій Нікітюк призначений на посаду виконуючого обов’язки директора Агенції регіонального розвитку. Анатолій Олійник розповів, що Нікітюку довірили посаду тому, що він має досвід з інвестиційними проектами та грантовою роботою.

- В подальшому щодо призначення на цю посаду буде проведено конкурс, - додав голова обласної Ради. -  Валерій Нікітюк обійматиме посаду півроку. За цей час він має провести процедуру реєстрації Агенції, напрацювати стартові позиції для початку роботи, а також сформувати умови конкурсу, за якими в подальшому обиратиметься директор.

Голова облради повідомив, що наразі на розвиток Вінницької Агенції регіонального розвитку не виділено бюджетного фінансування. Загалом з державного бюджету на становлення Агенцій регіонального розвитку по всій Україні передбачено 96 млн. грн. Ці кошти будуть розподілені між всіма регіональними Агенціями, як стартовий капітал. В період створення Агенцій у регіонах України кошти з державного бюджету не надходять. 

Повернутись Створено: 21 червня 2016 року, 18:16 Переглядів: 1449

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація