Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Будівництво мосту «Ямпіль-Косеуць» стане передумовою для розвитку міжрегіонального співробітництва Роздрукувати

Про це повідомив голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник під час прес-конференції із журналістами, яка відбулася  21 червня. Загалом в ході зустрічі з представниками ЗМІ області обговорювали питання будівництва міжнародного мосту «Ямпіль-Косеуць», обрання керівника Вінницької Агенції регіонального розвитку та підписання договору між Вінницькою, Лодзинською та Італійською Агенціями, результати 13-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, призначення керівників комунальних закладів на конкурсній основі.

Стосовно будівництва міжнародного мосту «Ямпіль-Косеуць» Анатолій Дмитрович зауважив, що у 1975 році Дніпропетровський інститут «Промтранспроект» розробив проект щодо побудови залізничної колії від станції Маркулешти до Сорок (Молдова), з перспективою добудови до селища Вапнярки Томашпільського району. В 2010 році Харківський науково-дослідницький інститут опрацював проектну пропозицію для молдовської сторони і визначив вартість робіт – близько 20 млн. доларів.

Анатолій Олійник також звернув увагу на те, що створено українсько-молдовську міжурядову комісію стосовно побудови мосту. В рамках протокольного доручення було надано завдання відповідним міністерствам України та органам державної влади, напрацювати питання щодо будівництва комбінованого залізнично-автомобільного мосту «Ямпіль-Косеуць». Але, на жаль, у відповідь було отримано лише поради та рекомендації.

- Сьогодні це питання активно обговорюється аби активізувати роботу щодо вирішення побудови міжнародного мосту, - сказав Анатолій Дмитрович. - А також з метою поновити роботу міжурядової комісії та перейти до конкретних дій в рамках роботи цієї комісії.  Будівництво міжнародного мосту для Вінниччини є важливим економічним, а для України в цілому  – стратегічним питанням.

Від журналістів з приводу цього звучали різні запитання, зокрема, стосовно джерел фінансування будівництва та загальної вартості робіт. На що Анатолій Дмитрович відповів, що згідно з розрахунками Харківського науково-дослідного інституту, в 2010 році вартість мосту разом з під’їзними шляхами складала 190 млн. грн., але сьогодні гостро стоїть питання щодо поновлення розрахунків вартості будівництва мосту. 

- З грудня 2013 року діє окремий фінансовий фонд «Інструменти об’єднання Європи», загальний бюджет якого складає 33 млрд.євро. Однак, в Україні навіть немає програми транскордонного співробітництва, тому коштами з цього бюджету скористатися, поки що, неможливо, – зауважив Анатолій Олійник.

Крім цього голова розповів про результати конкурсу проектів розвитку територіальних громад Вінниччини.

  • Цьогоріч до розгляду експертної комісії було представлено 710 проектів територіальних громад області, з яких 468 стосуються медичної галузі. Із 710  відібрано 216. Переможцям на втілення ідей буде виділено 13 млн. 656 тис. грн, - повідомив Анатолій Дмитрович.

Цікавило журналістів, чому саме Валерій Нікітюк призначений на посаду виконуючого обов’язки директора Агенції регіонального розвитку. Анатолій Олійник розповів, що Нікітюку довірили посаду тому, що він має досвід з інвестиційними проектами та грантовою роботою.

- В подальшому щодо призначення на цю посаду буде проведено конкурс, - додав голова обласної Ради. -  Валерій Нікітюк обійматиме посаду півроку. За цей час він має провести процедуру реєстрації Агенції, напрацювати стартові позиції для початку роботи, а також сформувати умови конкурсу, за якими в подальшому обиратиметься директор.

Голова облради повідомив, що наразі на розвиток Вінницької Агенції регіонального розвитку не виділено бюджетного фінансування. Загалом з державного бюджету на становлення Агенцій регіонального розвитку по всій Україні передбачено 96 млн. грн. Ці кошти будуть розподілені між всіма регіональними Агенціями, як стартовий капітал. В період створення Агенцій у регіонах України кошти з державного бюджету не надходять. 

Повернутись Створено: 21 червня 2016 року, 18:16 Переглядів: 1374

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація