Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Центр дозвілля для літніх людей відкрили у Тростянці Роздрукувати

            На базі Тростянецького територіального центру соціального обслуговування  відкрили Центр дозвілля для людей похилого віку. В урочистостях взяли участь президент Фонду «Східна Європа» Віктор Лях, координатора соціальних проектів компанії «Монсанто Україна» Юлія Тірошко та депутат Вінницької обласної Ради, голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Лариса Білозір.

            На реалізацію проекту було виділено 157 тис.грн. За ці кошти придбано проектор, оргтехніку, медобладнання, замінені вікна. Також здійснено текстильне оформлення та куплене додаткове обладнання. 

            У Центрі створено клуби за інтересами - комп’ютерний, літературний та гурток з рукоділля. До організації роботи гуртків будуть залучені волонтери, які попередньо проходили відповідне навчання. Також в центрах облаштовано п’ять кабінетів  для надання послуг юриста, лікаря, соціальних працівників, перукаря. Усі послуги безкоштовні. Наприклад, за два дні після відкриття Центру перукарі вже підстригли 108 жінок та чоловіків похилого віку.

            Керівник проекту Лариса Білозір зазначила, що Центри мають стати місцем, де літні люди зможуть цікаво проводити свій час.

            - Відкриття таких центрів дозвілля - це прояв нашої поваги до старшого покоління, до їх мудрості та досвіду, - сказала Лариса Миколаївна. - Це місце, де самотні люди можуть спілкуватись, займатись улюбленою справою, брати участь у роботі гуртків, а також опановувати нові навички.

            Проект реалізовувався близько двох місяців і за цей час секції з комп’ютерного навчання, рукоділля та літератури почали відвідувати 55 людей.

            - Це люди з активною життєвою позицією, які є учасниками культурного та соціального життя району, - продовжує Лариса Білозір. - У планах Центру -  благодійна виставка з петраківського розпису, ляльок-мотанок. Свої роботи учасники презентують вже у комп’ютерних програмах Рower Рoint, реєструються в соціальних мережах та створюють свої e-mail. І мене вразило, що всі відвідувачі Центру є дуже здібними людьми, які швидко вчаться.

            Нагадаємо, що Фондом Східна Європа вже профінансовано відкриття 30 Центрів дозвілля для одиноких малозабезпечених літніх людей по всій Україні.

            Центри дозвілля для одиноких малозабезпечених літніх людей, що зазвичай створюються на базі районних територіальних центрів соціального обслуговування, є місцем, де самотні люди можуть спілкуватись, займатись улюбленою справою, брати участь у роботі численних гуртків, а також опановувати нові навички. Окрім цього, у Центрах надаються якісні соціально-побутові послуги, консультації лікарів, юристів та інших фахівців. Проектом також передбачено підготовку персоналу, забезпечення центрів необхідним обладнанням та залучення до співробітництва державних та приватних юридичних, культурних та соціальних установ.

 

Повернутись Створено: 15 червня 2016 року, 12:23 Переглядів: 1387

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація