Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Cергій Свитко: “Формування в Україні сучасної європейської держави неможливе без встановлення справжнього народовладдя” Роздрукувати

Про це заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко 24 березня на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, що відбулась у приміщенні обласної Ради.

Тема засідання: “Про ключові напрями реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні” жваво обговорювалась членами Координаційної ради – керівниками районних, селищних та сільських рад Вінницької області, представниками виконавчої влади. Голова обласної Ради поінформував учасників засідання про чинні зміни в українському законодавстві у цьому напрямі. 

- Формування в Україні сучасної європейської держави неможливе без встановлення справжнього народовладдя та розвитку ефективної системи місцевого самоврядування. Адже загальновідомо, що сильна держава – це в першу чергу, - сильні громади. Україна сьогодні перебуває у пошуку власної моделі ефективного державного управління та місцевого самоврядування, яка б враховувала найкращий світовий досвід, національну специфіку, регіональні особливості, історичну спадщину та менталітет українського народу. Ми можемо констатувати, що сьогодні є політична воля керівництва держави  - Президента України, Уряду, Верховної Ради для здійснення децентралізації влади в Україні, - сказав Сергій Свитко.  

Очільник обласної Ради окреслив першочергові завдання, які, на його думку, необхідно виконати на шляху до впровадження зазначених реформ.

- Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади в державі повинні мати комплексний характер. Обов’язковим є дотримання принципу послідовності та поетапності у здійсненні реформ. На першому етапі необхідно сформувати належне правове поле для впровадження реформ і тільки після цього, на другому етапі, проводити вибори до органів місцевого самоврядування. Лише зробивши ці кроки, можна здійснювати реорганізацію органів місцевої влади, - підкреслив Сергій Свитко.

Разом з тим, голова обласної Ради Сергій Свитко вказав на існуючі ризики та недоліки реформування, зокрема, в питанні бюджетної децентралізації, проблемності наповнення бюджетів місцевих рад. Він навів приклади, що окремі сільські ради мають проблеми з наповненням власних бюджетів. Так, серед 701 сільської, селищної та міст районного значення рад Вінниччини – 41 не може забезпечити власними коштами утримання апаратів місцевих рад. Це у свою чергу, зобов’язує владу провести зважені і послідовні кроки щодо об’єднання територіальних громад та забезпечення їхньої економічної спроможності. 

Повернутись Створено: 24 березня 2015 року, 18:50 Переглядів: 920

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація