Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Cергій Свитко: “Формування в Україні сучасної європейської держави неможливе без встановлення справжнього народовладдя” Роздрукувати

Про це заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко 24 березня на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, що відбулась у приміщенні обласної Ради.

Тема засідання: “Про ключові напрями реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні” жваво обговорювалась членами Координаційної ради – керівниками районних, селищних та сільських рад Вінницької області, представниками виконавчої влади. Голова обласної Ради поінформував учасників засідання про чинні зміни в українському законодавстві у цьому напрямі. 

- Формування в Україні сучасної європейської держави неможливе без встановлення справжнього народовладдя та розвитку ефективної системи місцевого самоврядування. Адже загальновідомо, що сильна держава – це в першу чергу, - сильні громади. Україна сьогодні перебуває у пошуку власної моделі ефективного державного управління та місцевого самоврядування, яка б враховувала найкращий світовий досвід, національну специфіку, регіональні особливості, історичну спадщину та менталітет українського народу. Ми можемо констатувати, що сьогодні є політична воля керівництва держави  - Президента України, Уряду, Верховної Ради для здійснення децентралізації влади в Україні, - сказав Сергій Свитко.  

Очільник обласної Ради окреслив першочергові завдання, які, на його думку, необхідно виконати на шляху до впровадження зазначених реформ.

- Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади в державі повинні мати комплексний характер. Обов’язковим є дотримання принципу послідовності та поетапності у здійсненні реформ. На першому етапі необхідно сформувати належне правове поле для впровадження реформ і тільки після цього, на другому етапі, проводити вибори до органів місцевого самоврядування. Лише зробивши ці кроки, можна здійснювати реорганізацію органів місцевої влади, - підкреслив Сергій Свитко.

Разом з тим, голова обласної Ради Сергій Свитко вказав на існуючі ризики та недоліки реформування, зокрема, в питанні бюджетної децентралізації, проблемності наповнення бюджетів місцевих рад. Він навів приклади, що окремі сільські ради мають проблеми з наповненням власних бюджетів. Так, серед 701 сільської, селищної та міст районного значення рад Вінниччини – 41 не може забезпечити власними коштами утримання апаратів місцевих рад. Це у свою чергу, зобов’язує владу провести зважені і послідовні кроки щодо об’єднання територіальних громад та забезпечення їхньої економічної спроможності. 

Повернутись Створено: 24 березня 2015 року, 18:50 Переглядів: 950

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація