Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття Роздрукувати

10 травня мери міст та  заступники голів райдержаміністрацій Вінницької області проходили навчання  на семінарі у рамках проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок  у галузі управління відходами у Вінницькій області». У роботі семінару взяли участь голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник,  заступник голови Вінницької ОДА Василь Броварник, директор департаменту  екології Вінницької ОДА Микола Ткачук, а також директори комунального підприємства «ЕкоВін» Володимир Чорновол та приватного підприємства «Руслана» Валерій Башинський.

Поділитися досвідом та сформувати  бачення вирішення проблем управління відходами приїхали італійські спеціалісти: представники акціонерного товариства «Канторина»  Марко Маттіелло та П’єтро Піва і представник неурядової організації «Аграрна школа дель Парко ді Монца» Енцо Фавоїно.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що Вінниччина  - єдина серед областей України,  отримала грант на реалізацію спільного проекту з італійською стороною у галузі управління відходами. Загальна вартість виграного проекту становить 79,7 тисячі євро, грантові кошти склали 39,8 тисячі євро, решта – власний внесок учасників проекту. Він підтримується Міністерством  закордонних справ Італії. Проект буде реалізовуватись впродовж 18 місяців, адже з 1 січня 2018 року вступає у дію норма закону, за якою буде заборонено переробляти несортоване сміття.

- Україна займає одне з останніх місць в світі щодо кількості сміття на душу населення і відведених земель для звезення цього сміття, - наголосив Анатолій Дмитрович. -  Маємо близько 12 тисяч несанкціонованих смітників в Україні. Вся база даних, яка буде опрацьована з рамках проекту, слугуватиме основою, яка дасть можливість на рівні  експертних пропозицій  поетапно вирішити проблему.

Анатолій Олійник відзначив  роботу комунального підприємства «ЕкоВін» в питанні вибудовування системи поводження  з твердими побутовими відходами.  Керівник підприємства  Володимир Чорновол розповів про здобутки. 

- Щодня вивозиться 1800 куб м сміття, - повідомив Володимир Іванович.  - З багатоповерхової частини міста сміття вивозиться щодня,  а з приватного сектору - раз на тиждень. Планується будівництво нового полігону та сміттєпереробного комплексу. Полігони мають розташовуватись не більше як 30 км від місць утворення основних відходів. Тому потрібно будувати сміттєперевантажувальні станції, а звідти побутові відходи возитимемо на сміттєпереробні комплекси. Таких у області має бути шість.

Заступник голови Вінницької ОДА Василь Броварник зазначив, що  Людавський полігон у Жмеринському районі  буде обслуговувати сміттєвивезення з Літинського, Вінницького, Жмеринського та Тиврівського районів.

 –  Досвід напрацьований Вінницею - поділ сміття на суху та вологу фракцію  – може бути застосований громадами цих районів для систем поводження з відходами, - зазначив Василь Броварник.

На початку свого виступу представник товариства «Контаріна» Марко Маттіело повідомив, що їхня компанія  є державою  і має  найкращий досвід з переробки сміття у Європі. Повідомив, що у всій Італії встановлені однакові тарифи за послуги, однакові контейнери та однаковий підхід до роздільного сміття.

- Ця модель створена 15 років тому, коли зрозуміли, що вже не знаємо, що робити з тією кількістю сміття, - сказав Марко Маттіелло. – І сьогодні працюємо так, що і в Італії немає  жодного комплексу для спалювання сміття. Ми все переробляємо. Постійно проводимо день відкритих дверей і до нас на екскурсії приходять цілими сім’ями. Ми спілкуємось, і мешканці кажуть, що треба удосконалити. Модель роботи «бізнес до бізнесу»  вже застаріла, а виграшна стратегія - саме «людина до людини». 

П’єтро Піва розказав про принципи роботи підприємства. Для історичних центрів та для густонаселених районів є різні види сміттєзбиральних  машин. Повідомив і про систему платежів за збір сміття.

- Є два платежі, - каже  Пєтро Піва, -  один сталий і складає 212 євро в рік для кожного члена родини, а другий залежить від кількості сміття, яке викидається. На контейнері встановленій прилад, який підраховує, скільки сміття викидає людина. 

Енцо Фавоїно  з «Аграрної школи дель Парко ді Монца» розказав про політику ЄС в сфері поводження  з відходами та розповів про принципи організації стійкої системи управління відходами.

- Політика ЄС в управлінні відходами – максимальна переробка відходів та повторне використання, - сказав Енцо Фавоїно. -  Європейський Союз - це суспільство, яке базується на переробці.  Переробляючи сміття, ми отримуємо переваги для довкілля, отримуємо сировину. Наприклад, власник полігону навіть  впродовж 30 років після закриття полігону має забезпечувати його обслуговування.  І це робить захоронення відходів дуже дорогим.  Тому саме від переробки більше переваг, ніж від простого захоронення. До 2030 року ринок переробки сміття має збільшитись на 65%. Це виклик для Євросоюзу. І ми повинні розглядати це питання прямо зараз. Тому раді, що ми співпрацюємо з Україною саме на цьому етапі.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що те, що Італія зробила за 15 років, ми маємо зробити за 18 місяців.

- Потрібно активізувати систему інформування населення щодо збору твердих побутових відходів, -  сказав Анатолій Дмитрович. - Це наша мета і ми маємо мати таку систему. Із запізненням у часі, але обов’язковою, бо без цього неможливе наше майбутнє. 

Повернутись Створено: 10 травня 2016 року, 15:13 Переглядів: 1491

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація