Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Через півтора року на Вінниччині буде заборонено складувати несортоване сміття Роздрукувати

10 травня мери міст та  заступники голів райдержаміністрацій Вінницької області проходили навчання  на семінарі у рамках проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок  у галузі управління відходами у Вінницькій області». У роботі семінару взяли участь голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник,  заступник голови Вінницької ОДА Василь Броварник, директор департаменту  екології Вінницької ОДА Микола Ткачук, а також директори комунального підприємства «ЕкоВін» Володимир Чорновол та приватного підприємства «Руслана» Валерій Башинський.

Поділитися досвідом та сформувати  бачення вирішення проблем управління відходами приїхали італійські спеціалісти: представники акціонерного товариства «Канторина»  Марко Маттіелло та П’єтро Піва і представник неурядової організації «Аграрна школа дель Парко ді Монца» Енцо Фавоїно.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що Вінниччина  - єдина серед областей України,  отримала грант на реалізацію спільного проекту з італійською стороною у галузі управління відходами. Загальна вартість виграного проекту становить 79,7 тисячі євро, грантові кошти склали 39,8 тисячі євро, решта – власний внесок учасників проекту. Він підтримується Міністерством  закордонних справ Італії. Проект буде реалізовуватись впродовж 18 місяців, адже з 1 січня 2018 року вступає у дію норма закону, за якою буде заборонено переробляти несортоване сміття.

- Україна займає одне з останніх місць в світі щодо кількості сміття на душу населення і відведених земель для звезення цього сміття, - наголосив Анатолій Дмитрович. -  Маємо близько 12 тисяч несанкціонованих смітників в Україні. Вся база даних, яка буде опрацьована з рамках проекту, слугуватиме основою, яка дасть можливість на рівні  експертних пропозицій  поетапно вирішити проблему.

Анатолій Олійник відзначив  роботу комунального підприємства «ЕкоВін» в питанні вибудовування системи поводження  з твердими побутовими відходами.  Керівник підприємства  Володимир Чорновол розповів про здобутки. 

- Щодня вивозиться 1800 куб м сміття, - повідомив Володимир Іванович.  - З багатоповерхової частини міста сміття вивозиться щодня,  а з приватного сектору - раз на тиждень. Планується будівництво нового полігону та сміттєпереробного комплексу. Полігони мають розташовуватись не більше як 30 км від місць утворення основних відходів. Тому потрібно будувати сміттєперевантажувальні станції, а звідти побутові відходи возитимемо на сміттєпереробні комплекси. Таких у області має бути шість.

Заступник голови Вінницької ОДА Василь Броварник зазначив, що  Людавський полігон у Жмеринському районі  буде обслуговувати сміттєвивезення з Літинського, Вінницького, Жмеринського та Тиврівського районів.

 –  Досвід напрацьований Вінницею - поділ сміття на суху та вологу фракцію  – може бути застосований громадами цих районів для систем поводження з відходами, - зазначив Василь Броварник.

На початку свого виступу представник товариства «Контаріна» Марко Маттіело повідомив, що їхня компанія  є державою  і має  найкращий досвід з переробки сміття у Європі. Повідомив, що у всій Італії встановлені однакові тарифи за послуги, однакові контейнери та однаковий підхід до роздільного сміття.

- Ця модель створена 15 років тому, коли зрозуміли, що вже не знаємо, що робити з тією кількістю сміття, - сказав Марко Маттіелло. – І сьогодні працюємо так, що і в Італії немає  жодного комплексу для спалювання сміття. Ми все переробляємо. Постійно проводимо день відкритих дверей і до нас на екскурсії приходять цілими сім’ями. Ми спілкуємось, і мешканці кажуть, що треба удосконалити. Модель роботи «бізнес до бізнесу»  вже застаріла, а виграшна стратегія - саме «людина до людини». 

П’єтро Піва розказав про принципи роботи підприємства. Для історичних центрів та для густонаселених районів є різні види сміттєзбиральних  машин. Повідомив і про систему платежів за збір сміття.

- Є два платежі, - каже  Пєтро Піва, -  один сталий і складає 212 євро в рік для кожного члена родини, а другий залежить від кількості сміття, яке викидається. На контейнері встановленій прилад, який підраховує, скільки сміття викидає людина. 

Енцо Фавоїно  з «Аграрної школи дель Парко ді Монца» розказав про політику ЄС в сфері поводження  з відходами та розповів про принципи організації стійкої системи управління відходами.

- Політика ЄС в управлінні відходами – максимальна переробка відходів та повторне використання, - сказав Енцо Фавоїно. -  Європейський Союз - це суспільство, яке базується на переробці.  Переробляючи сміття, ми отримуємо переваги для довкілля, отримуємо сировину. Наприклад, власник полігону навіть  впродовж 30 років після закриття полігону має забезпечувати його обслуговування.  І це робить захоронення відходів дуже дорогим.  Тому саме від переробки більше переваг, ніж від простого захоронення. До 2030 року ринок переробки сміття має збільшитись на 65%. Це виклик для Євросоюзу. І ми повинні розглядати це питання прямо зараз. Тому раді, що ми співпрацюємо з Україною саме на цьому етапі.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що те, що Італія зробила за 15 років, ми маємо зробити за 18 місяців.

- Потрібно активізувати систему інформування населення щодо збору твердих побутових відходів, -  сказав Анатолій Дмитрович. - Це наша мета і ми маємо мати таку систему. Із запізненням у часі, але обов’язковою, бо без цього неможливе наше майбутнє. 

Повернутись Створено: 10 травня 2016 року, 15:13 Переглядів: 1275

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація