Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Чернівецький район Вінниччини та румунський повіт Ясси віднайшли спільну історію Роздрукувати

З 23 по 27 жовтня 2013 року в румунському місті Ясси відбувся Міжнародний фестиваль літератури і перекладу (International Festival of Literature and Translation – FILIT), що став найбільш важливим культурним заходом у Європі останнім часом. В Яссах зустрілися письменники, перекладачі, журналісти, літературні критики з Румунії та багатьох інших країн світу. Серед почесних гостей були лауреати Нобелівської премії та автори зі світовим іменем, серед яких і українець Андрій Курков.

Вінниччину на Міжнародному фестивалі представляв Вадим Вітковський, радник голови Вінницької обласної Ради з питань культури і духовності, головний редактор журналу «Вінницький край».

Після традиційного прийому в Національному театрі «Vasile Alecsandri», влаштованому президентом Ясської повітової ради Крістіаном Адомніцеєм при підтримці Національного банку Румунії, де можна було почути Джоржа Онофрейя і Данга Лунгу, відбулися зустрічі з представниками Спілки українців в Румунії, Єврорегіону «Сірент-Прут-Ністру», Комітету у справах культури та міжнародних відносин Ясської повітової ради.

На Міжнародному книжковому фестивалі були представлені і книги вінницьких письменників: роман Миколи Рябого «Ave vita» – про долю народу під час минулої війни та чорнобильської катастрофи; Людмили Яременко «За вікнами дощ» – про жіночу долю; Віктора Тимчука «Чортові пальці» – про розплутування таємниць другої світової війни; Вадима Вітковського «Скарби Нестора Махна» – повість-хроніка про переслідування інтернованих українців з армії Нестора Махна на території Румунії.

В рамках заходу відбулася зустріч Крістіана Адомніцея з представниками від регіонів – Вінницької і Чернівецької областей України та Республіки Молдови. Того ж дня за дорученням голови Вінницької обласної ради, голови Єврорегіону «Дністер» С.Татусяка В.Вітковський зустрівся з Крістіаном Адомніцеєм і проінформував його про ті історико-культурні проекти, що їх пропонує Вінницька область для спільного здійснення.

Це, зокрема, впорядкування пам’ятних місць у районах проживання та поховання румунів на території Вінниччини, молдавського господаря Йона Костіна та його сина Мирона Костіна, видатного молдавського і румунського державного діяча, літописця і поета, автора «Літопису землі Молдавії від господаря Аарона по цей бік» та «Історії вірним польським Землі Волоської і Мунтянської» (1648). А також переклад і видання румунською мовою творів вінницьких письменників, а українською – поезії і прози румунських побратимів.

Вадим Вітковський подарував президенту Ясського повіту свою нову книгу «Повій, вітре… Або Тіні незабутніх предків» – історію села Борівка Чернівецького району за 450 років. Він звернув увагу президента на той факт, що в місті Яссах і повіті поховано 80% борівчан, які навесні 1944 року пішли зі своїх осель визволяти Європу від фашизму і полягли там.

Сторони визнали, що цей історичний факт – добра основа для започаткування дружнього співробітництва між Яссами і Борівкою та цілим Чернівецьким районом.

– Дружба, скріплена кров’ю, – найміцніша, – сказав Крістіан Адомніцей і відразу дав доручення підлеглим готувати спільно з вінничанами відповідні угоди.

Послуги перекладачів та гідів Яссами люб’язно надала Спілка українців у Яссах, з якою Єврорегіон «Дністер» має партнерську угоду. 

Повернутись Створено: 30 жовтня 2013 року, 11:56 Переглядів: 937

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація