Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Чернівецький район Вінниччини та румунський повіт Ясси віднайшли спільну історію Роздрукувати

З 23 по 27 жовтня 2013 року в румунському місті Ясси відбувся Міжнародний фестиваль літератури і перекладу (International Festival of Literature and Translation – FILIT), що став найбільш важливим культурним заходом у Європі останнім часом. В Яссах зустрілися письменники, перекладачі, журналісти, літературні критики з Румунії та багатьох інших країн світу. Серед почесних гостей були лауреати Нобелівської премії та автори зі світовим іменем, серед яких і українець Андрій Курков.

Вінниччину на Міжнародному фестивалі представляв Вадим Вітковський, радник голови Вінницької обласної Ради з питань культури і духовності, головний редактор журналу «Вінницький край».

Після традиційного прийому в Національному театрі «Vasile Alecsandri», влаштованому президентом Ясської повітової ради Крістіаном Адомніцеєм при підтримці Національного банку Румунії, де можна було почути Джоржа Онофрейя і Данга Лунгу, відбулися зустрічі з представниками Спілки українців в Румунії, Єврорегіону «Сірент-Прут-Ністру», Комітету у справах культури та міжнародних відносин Ясської повітової ради.

На Міжнародному книжковому фестивалі були представлені і книги вінницьких письменників: роман Миколи Рябого «Ave vita» – про долю народу під час минулої війни та чорнобильської катастрофи; Людмили Яременко «За вікнами дощ» – про жіночу долю; Віктора Тимчука «Чортові пальці» – про розплутування таємниць другої світової війни; Вадима Вітковського «Скарби Нестора Махна» – повість-хроніка про переслідування інтернованих українців з армії Нестора Махна на території Румунії.

В рамках заходу відбулася зустріч Крістіана Адомніцея з представниками від регіонів – Вінницької і Чернівецької областей України та Республіки Молдови. Того ж дня за дорученням голови Вінницької обласної ради, голови Єврорегіону «Дністер» С.Татусяка В.Вітковський зустрівся з Крістіаном Адомніцеєм і проінформував його про ті історико-культурні проекти, що їх пропонує Вінницька область для спільного здійснення.

Це, зокрема, впорядкування пам’ятних місць у районах проживання та поховання румунів на території Вінниччини, молдавського господаря Йона Костіна та його сина Мирона Костіна, видатного молдавського і румунського державного діяча, літописця і поета, автора «Літопису землі Молдавії від господаря Аарона по цей бік» та «Історії вірним польським Землі Волоської і Мунтянської» (1648). А також переклад і видання румунською мовою творів вінницьких письменників, а українською – поезії і прози румунських побратимів.

Вадим Вітковський подарував президенту Ясського повіту свою нову книгу «Повій, вітре… Або Тіні незабутніх предків» – історію села Борівка Чернівецького району за 450 років. Він звернув увагу президента на той факт, що в місті Яссах і повіті поховано 80% борівчан, які навесні 1944 року пішли зі своїх осель визволяти Європу від фашизму і полягли там.

Сторони визнали, що цей історичний факт – добра основа для започаткування дружнього співробітництва між Яссами і Борівкою та цілим Чернівецьким районом.

– Дружба, скріплена кров’ю, – найміцніша, – сказав Крістіан Адомніцей і відразу дав доручення підлеглим готувати спільно з вінничанами відповідні угоди.

Послуги перекладачів та гідів Яссами люб’язно надала Спілка українців у Яссах, з якою Єврорегіон «Дністер» має партнерську угоду. 

Повернутись Створено: 30 жовтня 2013 року, 11:56 Переглядів: 1077

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація