Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Чернівецький район Вінниччини та румунський повіт Ясси віднайшли спільну історію Роздрукувати

З 23 по 27 жовтня 2013 року в румунському місті Ясси відбувся Міжнародний фестиваль літератури і перекладу (International Festival of Literature and Translation – FILIT), що став найбільш важливим культурним заходом у Європі останнім часом. В Яссах зустрілися письменники, перекладачі, журналісти, літературні критики з Румунії та багатьох інших країн світу. Серед почесних гостей були лауреати Нобелівської премії та автори зі світовим іменем, серед яких і українець Андрій Курков.

Вінниччину на Міжнародному фестивалі представляв Вадим Вітковський, радник голови Вінницької обласної Ради з питань культури і духовності, головний редактор журналу «Вінницький край».

Після традиційного прийому в Національному театрі «Vasile Alecsandri», влаштованому президентом Ясської повітової ради Крістіаном Адомніцеєм при підтримці Національного банку Румунії, де можна було почути Джоржа Онофрейя і Данга Лунгу, відбулися зустрічі з представниками Спілки українців в Румунії, Єврорегіону «Сірент-Прут-Ністру», Комітету у справах культури та міжнародних відносин Ясської повітової ради.

На Міжнародному книжковому фестивалі були представлені і книги вінницьких письменників: роман Миколи Рябого «Ave vita» – про долю народу під час минулої війни та чорнобильської катастрофи; Людмили Яременко «За вікнами дощ» – про жіночу долю; Віктора Тимчука «Чортові пальці» – про розплутування таємниць другої світової війни; Вадима Вітковського «Скарби Нестора Махна» – повість-хроніка про переслідування інтернованих українців з армії Нестора Махна на території Румунії.

В рамках заходу відбулася зустріч Крістіана Адомніцея з представниками від регіонів – Вінницької і Чернівецької областей України та Республіки Молдови. Того ж дня за дорученням голови Вінницької обласної ради, голови Єврорегіону «Дністер» С.Татусяка В.Вітковський зустрівся з Крістіаном Адомніцеєм і проінформував його про ті історико-культурні проекти, що їх пропонує Вінницька область для спільного здійснення.

Це, зокрема, впорядкування пам’ятних місць у районах проживання та поховання румунів на території Вінниччини, молдавського господаря Йона Костіна та його сина Мирона Костіна, видатного молдавського і румунського державного діяча, літописця і поета, автора «Літопису землі Молдавії від господаря Аарона по цей бік» та «Історії вірним польським Землі Волоської і Мунтянської» (1648). А також переклад і видання румунською мовою творів вінницьких письменників, а українською – поезії і прози румунських побратимів.

Вадим Вітковський подарував президенту Ясського повіту свою нову книгу «Повій, вітре… Або Тіні незабутніх предків» – історію села Борівка Чернівецького району за 450 років. Він звернув увагу президента на той факт, що в місті Яссах і повіті поховано 80% борівчан, які навесні 1944 року пішли зі своїх осель визволяти Європу від фашизму і полягли там.

Сторони визнали, що цей історичний факт – добра основа для започаткування дружнього співробітництва між Яссами і Борівкою та цілим Чернівецьким районом.

– Дружба, скріплена кров’ю, – найміцніша, – сказав Крістіан Адомніцей і відразу дав доручення підлеглим готувати спільно з вінничанами відповідні угоди.

Послуги перекладачів та гідів Яссами люб’язно надала Спілка українців у Яссах, з якою Єврорегіон «Дністер» має партнерську угоду. 

Повернутись Створено: 30 жовтня 2013 року, 11:56 Переглядів: 963

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація