Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Чи потрібні наглядові ради комунальним підприємствам Роздрукувати

Круглий стіл «Наглядова рада як інструмент підвищення ефективності роботи комунальних підприємств» завершився у Вінниці. У його роботі взяли депутат обласної Ради, голова постійної комісії  з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов, депутати міської ради, громадські активісти, представники комунальних підприємств міста та області і журналісти. Спікерами заходу витупили керівник ГО «Філософія серця» Юлія Грига, голова ГО «Центр громадської активності «Результат» Олена Гуменна та експерт Центру політичних студій на аналітики Гюнель Бабашікієва.

Основним для обговорення стали такі питання: що таке наглядова рада для комунальних підприємств? Хто може стати членом наглядової ради? Які функції виконує наглядова рада в КП? Яка процедура створення наглядової ради?

Гюнель Бабашікієва зазначила, що комунальні підприємства сьогодні мають стати конкурентоспроможними  бізнес-структурами. Якщо ж вони не витримують конкуренції з приватним сектором, то повинні закритися.

– Зрозумійте, комунальні підприємства – це бізнес громади, а щоб правильно вести цей бізнес, необхідна присутність членів наглядової ради, які даватимуть рекомендації та консультації, – пояснила пані Гюнель. – Комунальні підприємства мають переглянути свій менеджмент і механізми роботи. І допоможуть в цьому саме наглядові ради.

Наглядові ради будуть частинами комунальних підприємства. Складатимуться з п’яти осіб – один представник обласної Ради, один представник міської ради та три незалежні члени, які не пов’язані з комунальним  підприємством.

Згідно з Господарський кодексом України усі державні підприємства зобов’язані створити  наглядові ради. За аналогічною схемою рекомендовано створення наглядових рад на комунальних підприємствах.

У Вінницькій області діє 40 комунальних підприємств, що підпорядковані обласні Раді та 20 – міській раді. У першому півріччі 2017 року комунальні підприємства Вінниці отримали майже 708 млн грн доходу. В тому числі – 586 млн грн виручки від реалізації продукції, товарів, послуг.  В той же час комунальні підприємства міста несуть й чималі збитки. Так, КП «Вінницяміськтеплоенерго» мало у 2017 році 44.5 млн грн збитку, а КП «Вінницька транспортна компанія» - 14 млн грн.

Захід пройшов в рамках реалізації проекту «Прозорі комунальні підприємства» що виконується Центом Ейдос за підтримки  Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Повернутись Створено: 31 травня 2018 року, 16:40 Переглядів: 598

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація