Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Чи потрібні наглядові ради комунальним підприємствам Роздрукувати

Круглий стіл «Наглядова рада як інструмент підвищення ефективності роботи комунальних підприємств» завершився у Вінниці. У його роботі взяли депутат обласної Ради, голова постійної комісії  з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов, депутати міської ради, громадські активісти, представники комунальних підприємств міста та області і журналісти. Спікерами заходу витупили керівник ГО «Філософія серця» Юлія Грига, голова ГО «Центр громадської активності «Результат» Олена Гуменна та експерт Центру політичних студій на аналітики Гюнель Бабашікієва.

Основним для обговорення стали такі питання: що таке наглядова рада для комунальних підприємств? Хто може стати членом наглядової ради? Які функції виконує наглядова рада в КП? Яка процедура створення наглядової ради?

Гюнель Бабашікієва зазначила, що комунальні підприємства сьогодні мають стати конкурентоспроможними  бізнес-структурами. Якщо ж вони не витримують конкуренції з приватним сектором, то повинні закритися.

– Зрозумійте, комунальні підприємства – це бізнес громади, а щоб правильно вести цей бізнес, необхідна присутність членів наглядової ради, які даватимуть рекомендації та консультації, – пояснила пані Гюнель. – Комунальні підприємства мають переглянути свій менеджмент і механізми роботи. І допоможуть в цьому саме наглядові ради.

Наглядові ради будуть частинами комунальних підприємства. Складатимуться з п’яти осіб – один представник обласної Ради, один представник міської ради та три незалежні члени, які не пов’язані з комунальним  підприємством.

Згідно з Господарський кодексом України усі державні підприємства зобов’язані створити  наглядові ради. За аналогічною схемою рекомендовано створення наглядових рад на комунальних підприємствах.

У Вінницькій області діє 40 комунальних підприємств, що підпорядковані обласні Раді та 20 – міській раді. У першому півріччі 2017 року комунальні підприємства Вінниці отримали майже 708 млн грн доходу. В тому числі – 586 млн грн виручки від реалізації продукції, товарів, послуг.  В той же час комунальні підприємства міста несуть й чималі збитки. Так, КП «Вінницяміськтеплоенерго» мало у 2017 році 44.5 млн грн збитку, а КП «Вінницька транспортна компанія» - 14 млн грн.

Захід пройшов в рамках реалізації проекту «Прозорі комунальні підприємства» що виконується Центом Ейдос за підтримки  Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Повернутись Створено: 31 травня 2018 року, 16:40 Переглядів: 557

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація