Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Чи потрібні наглядові ради комунальним підприємствам Роздрукувати

Круглий стіл «Наглядова рада як інструмент підвищення ефективності роботи комунальних підприємств» завершився у Вінниці. У його роботі взяли депутат обласної Ради, голова постійної комісії  з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов, депутати міської ради, громадські активісти, представники комунальних підприємств міста та області і журналісти. Спікерами заходу витупили керівник ГО «Філософія серця» Юлія Грига, голова ГО «Центр громадської активності «Результат» Олена Гуменна та експерт Центру політичних студій на аналітики Гюнель Бабашікієва.

Основним для обговорення стали такі питання: що таке наглядова рада для комунальних підприємств? Хто може стати членом наглядової ради? Які функції виконує наглядова рада в КП? Яка процедура створення наглядової ради?

Гюнель Бабашікієва зазначила, що комунальні підприємства сьогодні мають стати конкурентоспроможними  бізнес-структурами. Якщо ж вони не витримують конкуренції з приватним сектором, то повинні закритися.

– Зрозумійте, комунальні підприємства – це бізнес громади, а щоб правильно вести цей бізнес, необхідна присутність членів наглядової ради, які даватимуть рекомендації та консультації, – пояснила пані Гюнель. – Комунальні підприємства мають переглянути свій менеджмент і механізми роботи. І допоможуть в цьому саме наглядові ради.

Наглядові ради будуть частинами комунальних підприємства. Складатимуться з п’яти осіб – один представник обласної Ради, один представник міської ради та три незалежні члени, які не пов’язані з комунальним  підприємством.

Згідно з Господарський кодексом України усі державні підприємства зобов’язані створити  наглядові ради. За аналогічною схемою рекомендовано створення наглядових рад на комунальних підприємствах.

У Вінницькій області діє 40 комунальних підприємств, що підпорядковані обласні Раді та 20 – міській раді. У першому півріччі 2017 року комунальні підприємства Вінниці отримали майже 708 млн грн доходу. В тому числі – 586 млн грн виручки від реалізації продукції, товарів, послуг.  В той же час комунальні підприємства міста несуть й чималі збитки. Так, КП «Вінницяміськтеплоенерго» мало у 2017 році 44.5 млн грн збитку, а КП «Вінницька транспортна компанія» - 14 млн грн.

Захід пройшов в рамках реалізації проекту «Прозорі комунальні підприємства» що виконується Центом Ейдос за підтримки  Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Повернутись Створено: 31 травня 2018 року, 16:40 Переглядів: 737

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація