Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Cільські і селищні голови Тиврівщини одностайно заявили, що об’єднання територіальних громад не на часі Роздрукувати

5 червня в Тиврові відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування Тиврівського району, в ході якої обговорювалось єдине питання  - об’єднання територіальних громад та проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Керівники місцевих громад Тиврівщини на засіданні одностайно заявили, що об’єднання територіальних громад не на часі. 

Участь у нараді взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова Тиврівської районної ради Михайло Бузін, голова райдержадміністрації  Леонід Мачай, селищні і сільські голови Тиврівського району, депутат обласної Ради, голова постійної комісії обласної Ради з питань зміцнення законності, правопорядку, боротьби з корупцією, охорони прав і свобод громадян Віталій Мрачковський, депутати місцевих рад району.

Голова обласної Ради Сергій Свитко висловив свою позицію щодо питання об’єднання територіальних громад, розповів про етапи реалізації цієї реформи, досвід Польщі та Румунії в питанні реформи органів місцевого самоврядування та децентралізації влади.

- Є дві ключові позиції в питанні об’єднання територіальних громад. Перша – це добровільність об’єднання місцевих громад. Мешканці мають усвідомити необхідність об’єднання. А якщо громада не виявить бажання об’єднуватись – це її право. Я буду підтримувати як ті громади, які вирішили об’єднатись, так і підтримувати громади, які виступають проти об’єднання. Друга – це самодостатність територіальних громад. Вважаю, що об’єднання громад не є панацеєю. Це лише один із шляхів до створення самодостатніх, спроможних територіальних громад. Потрібно запровадити низку законодавчих змін для того, щоб громада отримала реальні кошти. У свою чергу сільські і селищні голови мають запитати думку мешканців, провести широке обговорення, пояснити мету і наслідки об’єднання. Бо в іншому випадку, ми будемо мати соціальний конфлікт. Як голова обласної Ради, я буду робити усе, щоб думка голів сільських, селищних, районних рад була почута і врахована, - підкреслив Сергій Свитко.   

Крім того, очільник обласної Ради відмітив, що найважливішим питанням, яке має враховуватись в процесі реформування – це створення умов для розвитку середнього класу, зокрема підтримки фермерства, кооперативного руху на селі, подолання монополій олігархів, агрохолдингів і корпорацій, які визискують село у своїх комерційних цілях.

Сільські і селищні голови Тиврівського району під час своїх виступів виступили із критикою проекту Перспективного плану, зокрема, що стосується Тиврівського району. Вони обурювались, що керівників і мешканців громад взагалі не запитали думку про плани об’єднання громад. Так, голова Тиврівської районної ради Михайло Бузін зазначив, що важливим моментом, якого немає у проекті Перспективного плану – це необхідність розвитку виробництва та підприємництва на селі, створення нових робочих місць, адже без цього реформа не буде мати жодного успіху. “Пропоноване укрупнення територіальних громад виглядає як майбутнє знищення сільських і селищних рад”, - зазначив Михайло Бузін.

Керівники територіальних громад практично одностайно стверджують: спочатку органам місцевого самоврядування потрібно дати повноваження і ресурси, лише потім розглядати варіанти об’єднання на прикладі пілотних проектів; якщо в процесі об’єднання у селах будуть закриті садочки, школи, фапи, амбулаторії та інші заклади, то це призведе до остаточного знищення українського села; реформу треба починати зі створення умов для розвитку фермерства, будівництва інфраструктури, зменшення фіскального навантаження і адміністративних послуг, тощо. Хвилювало сільських та селищних голів і питання, як будуть фінансуватись громади, які вирішать не об’єднуватись. 

Депутат обласної Ради, голова постійної комісії обласної Ради з питань зміцнення законності, правопорядку, боротьби з корупцією, охорони прав і свобод громадян Віталій Мрачковський у своєму виступі зазначив, що фракція ВО “Батьківщна” в обласній Раді не підтримає проект Перспективного лану і голосуватиме проти, бо в процесі об’єднання нехтується думка представників територіальних громад, і є низка суперечностей зазначеної реформи із чинним законодавством.

В цілому, керівники органів місцевого самоврядування Тиврівщини, які виступали по черзі, висловилися проти об’єднання громад, зазначивши, що це сьогодні не на часі і варто взяти перерву, щоб підготувати законодавчу базу та створити необхідні умови для об’єднання.

Нагадаємо, що голова обласної Ради Сергій Свитко звернуся з листами до керівників районних рад, щоб провести засідання Координаційних рад і широке громадське обговорення проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області на місцях до 15 червня цього року. А 17 червня заплановано проведення засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, де буде обговорено проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. 

Повернутись Створено: 6 червня 2015 року, 19:07 Переглядів: 1598

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація