13 листопада  о 10.00 в приміщенні Чернівецької районної ради (вул. Святомиколаївська, 103/1) заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк проведе особистий прийом громадян

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Цього року на Вінниччині побудують 14 амбулаторій Роздрукувати

8 лютого у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М. Пирогова відбулась колегія Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації про підсумки діяльності галузі 2018 року. Участь у роботі колегії взяв голова обласної Ради Анатолій Олійник.

– Від імені депутатського корпусу запевняю, що наша спільна робота буде плідною на шляху  до реформування медичної галузі, – зазначив Анатолій Дмитрович. – Користуючись нагодою, хочу повідомити, що минулого року в обласній Раді відбулось 109 засідань постійних комісій, розглянуто 1324 питань, проведено 8 пленарних засідань, на яких прийнято 165 рішень, зокрема, рішення щодо  фінансування обласних  програм у галузі медицини, на які було виділено майже 132 млн грн. Вінницька обласна Рада усвідомлює свою відповідальність за той стан справ, який є у галузі медицини, за здійснення державної політики відповідно до делегованих нам повноважень. Якщо кожен на своєму робочому місці  виконуватиме гідно свої обов’язки, то і всі наші зусилля направлятимуться на покращення якості надання медичних послуг.

Під час роботи колегії начальник Департаменту охорони здоров’я  облдержадміністрації Людмила Грабович повідомила, що на початок 2019 року в області функціонує 136 закладів охорони здоров’я: 52 заклади первинної медичної допомоги, до складу яких входять 310 лікарських амбулаторій, 735 фельдшерсько-акушерських пунктів, 48 закладів вторинної медичної допомоги та 36 закладів обласного підпорядкування.

Протягом 2018 року медична галузь області зазнала деяких змін. Впроваджувалися реформи на первинній ланці, продовжувались заходи профілактики та стимулювання здорового способу життя, реалізовувались як державні, так і обласні програми в сфері охорони здоров'я, такі як «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016-2020 роки та «Боротьби з онкологічними захворюваннями на період 2017-2022 роки».

У лікувальних закладах області проводилися ремонти, закупівля нового обладнання. Коштом субвенції з державного бюджету на Вінниччині заплановано побудувати 14 амбулаторій.

У закладах вторинного рівня надання медичної допомоги планується завершити ремонтні роботи та придбати високоякісне обладнання, відповідно до планів розвитку госпітальних округів.

Третинний рівень також готується до змін у межах нинішніх реформ. Всі заклади третинного рівня перетворились у комунальні некомерційні підприємства. Завершено ремонтні роботи в обласній клінічній лікарні ім. М. Пирогова, обласній дитячій клінічній лікарні, Подільському регіональному Центрі, ендокринологічному центрі. Також завершується реконструкція приміщень у Вінницькому обласному клінічному госпіталі ветеранів війни. Ремонтні роботи виконувались у дитячих санаторіях та будинках дитини.

2018 року екстрена медична допомога населенню області надавалась 8 станціями екстреної медичної допомоги, в склад яких увійшли 30 відділень екстреної медичної допомоги, 29 пунктів базування бригад, з яких 18 постійного та 11 тимчасового базування. Всі пункти виконують свою функцію та відповідне навантаження.

В області успішно діє Урядова програма «Доступні ліки». До роботи в програмі залучено 297 аптечних закладів. Протягом минулого року виписано понад один мільйон рецептів на відшкодування вартості лікарських засобів.

Першочерговими напрямами діяльності Департаменту охорони здоров’я на 2019 рік є: підвищення якості та ефективності високоспеціалізованої та високотехнологічної медичної допомоги (III рівень), продовження реалізації субпроекту Світового банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, яка направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією», вдосконалення роботи екстреної та невідкладної медичної допомоги, створення системи радіозв’язку оперативно-диспетчерської служби.

Також планується проведення подальших заходів щодо автономізації лікарень та організації їхньої роботи в єдиній електронній системі. Впроваджуватиметься електронна медична картка, електронний рецепт, лікарняний лист та електронне направлення на консультацію.

Повернутись Створено: 8 лютого 2019 року, 15:37 Переглядів: 436

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація