Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Цьогорічні проєкти розвитку територіальних громад подаватимуться за новими пріоритетами Роздрукувати

Про особливості проведення та оформлення проєктних заявок для 17 обласного Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад сьогодні, 13 лютого, обговорили з громадами Вінницької області. Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування за дорученням обласної Ради, спільно з облдержадміністрацією та експертами Асоціації провели онлайн-семінар із відповідальними за грантову діяльність у громадах Вінниччини.

Формат зустрічі сприяв налагодженню відео зв’язку одночасно з усіма районами області та зібрав близько 500 представників у одній залі. Серед розглянутих питань також – стимулювання сільських рад та громадських організацій до написання грантових проєктів.

В заході взяли участь заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, перший заступник голови Вінницької ОДА Сергій Здітовецький, керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк, народний депутат Лариса Білозір, регіональний координатор ПРООН зі сталого розвитку у Вінницькій області Анастасія Ланіна, головний спеціаліст управління регіонального  розвитку та  взаємодії з місцевими органами влади Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації  Катерина Макаренко та експерти Асоціації.

Ігор Хміль,  вітаючи учасників семінару зазначив, що довіра до конкурсу щороку лише зростає. Це видно із кількості поданих проєктів, цифра яких щороку лише зростає. Так, зокрема, 2018 року на 15 обласний конкурс було подано понад 300 проєктів від громад Вінниччини, а вже наступного року – 2019-го цифра виросла до 749.

– Дуже важливо, що зростає не лише популярність конкурсу у цифровому еквіваленті, а спостерігається також з кожним роком ще й підвищення якості поданих проєктів, – зазначив заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. – Зверніть увагу на категорії учасників 17-го Конкурсу. Так, наприклад, ІV категорія – спільні проєкти, розроблені декількома органами місцевого самоврядування на основі договору про спільну діяльність (проєкти міжмуніципального співробітництва) – отримають найбільшу суму співфінансування з обласного бюджету – це до 400 тисяч гривень, за умови, якщо власний внесок буде не менше 50% від загального бюджету проєкту. Цього року також змінилися пріоритетні напрями Конкурсу. На них теж потрібно звернути увагу учасникам конкурсу

Ігор Хміль також наголосив, що терміни подання проєктних заявок досить обмежені, тому представники органів місцевого самоврядування повинні бути активними, аби отримати перемогу в конкурсі та успішно реалізувати свої проєкти.

У вітальному слові керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк наголосив, що  ВОАОМС вже четвертий рік поспіль є Адміністратором обласного конкурсу.  

– Обласний Конкурс – це можливість залучення додаткових коштів в громади для вирішення власних проблем, – сказав Віктор Вікалюк. – Практика показує, що навколо однієї бюджетної гривні зосереджується ще десять у вигляді коштів спонсорів та партнерів. Завдяки  роботі ВОАОМС у напрямі покращення грантової діяльності, в області ми маємо високий середній показник із якості проєктів – 84 бали зі ста можливих. Переконаний, що вже немає такої громади, яка б не брала в ньому участь.

За словами Віктора Вікалюка, в Асоціації є досвідчені спеціалісти та експерти, до яких можна звернутися за консультацією щодо написання проєктів.

Ігор Хміль також  поінформував про основні зміни в Положенні  та вимогах до Конкурсу.

– Положення та вимоги залишились без кардинальних змін, проте були внесенні певні корективи. Цього року прошу звернути вашу увагу й на 6 напрям – розбудова інфраструктури із забезпеченням функціонування Центрів безпеки (пожежно-рятувальні підрозділи, пункти громадської безпеки). Проєкти, подані за напрямом 4 (впровадження енерго- та ресурсоощадних технологій на об’єкта комунальної власності та ОСББ, зокрема, проведення енергетичних обстежень будівель комунальної власності з підготовкою відповідного звіту з енергоаудиту та формуванням енергопаспорту) вимагають позитивного висновку Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації.

Експерти, котрі є Адміністраторами обласного конкурсу, закликали громади Вінницької області писати і подавати якісні проєкти.

Нагадаємо, завдяки активній позиції постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм вдалося відстояти проведення 17 обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад. З обласного бюджету 2020 року передбачено виділення 15 млн грн для співфінансування проєктів-переможців.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 13 лютого 2020 року, 16:29
Оновлено: 27 лютого 2020 року, 11:07
Переглядів: 404

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація