Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Делегація Вінниччини взяла участь в офіційних заходах з відзначення 25-ої річниці самоврядування Польщі Роздрукувати

12 червня на запрошення Голови Сейміку Сьвєнтокшиського воєводства  Аркадіуша Бонка, президента об’єднання профспілок міст і гмін Сьвєнтокшиського регіону Міхала Маркєвіча, голови Конвенції Старост Сьвєнтокшиського воєводства Едмунта Качмарека делегація Вінницької області на чолі з головою обласної Ради Сергієм Свитком взяла участь в    урочистій сесії Сейміку Сьвєнтокшиського воєводства, яка була присвячена 25-річниці місцевого самоврядування в Польщі.

У складі делегації,  крім Сергія Свитка, були директор Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації Олександр Якубик та начальник  управління міжнародного співробітництва облдержадміністрації Володимир Мережко. Урочистості відбулися в регіональному науково-технологічному центрі Подзамче гміни Хенчін за участю депутатів  Сейміку, місцевих органів влади з усього регіону, а також представників урядових і неурядових організацій.

У вітальному слові Сергій Свитко зазначив: «Це велика честь виступити перед вами сьогодні. Від імені обласної  влади і жителів Вінницької області, я вітаю вас з 25-річчям місцевого самоврядування в Польщі. Дякую за  підтримку України, яка надається і Президентом Республіки Польща, і Урядом,і польським народом у цей непростий для нас час. Ми, українці, вдячні вам  за те, що Польща першою визнала Незалежність України 2 грудня 1991 року. Але і  поляки пам'ятають слова Юзефа Пілсудського: «Без незалежної  України не буде незалежної Польщі».

Я згадав слова Ісуса Христа: «Є час розкидати каміння і час збирати каміння». Сьогодні для України  настав час збирати каміння,оскільки відновлюються християнські храми,наша країна стала на шлях реформ, змін на краще.

Приємно відзначити, що в нашій державі  успішно здійснено фінансову децентралізацію. Сьогодні відбувається широке громадське обговорення Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Зважаючи на те, що Україна є в стані війни, і ми, українці, боремось, як сказав у свій час Юзеф Пілсудський, «за нашу і вашу свободу». Мені український народ нагадує Ісуса Христа,  який несе свій хрест на Голгофу, і як воскрес Христос, воскресла, і ми це бачимо, сьогодні  Польща. Тому ми переконані - настає час воскресіння України».

На завершення Сергій Свитко відзначив, що партнерство Вінниччини зі Сьвєнтокшиським воєводством є унікальним явищем в міжрегіональному житті обох країн, адже жодна інша область України не має аналогічного досвіду довготривалого партнерства. В 2013 році відзначалась 55-та річниця встановлення партнерських зв’язків між обома регіонами, що свідчить про зростаючу довіру між партнерами.

Голова обласної Ради наголосив на тому, що співпраця з Сьвєнтокшиським воєводством  Республіки Польща є надзвичайно важливою для Вінницької області,  адже це гарний приклад для перейняття досвіду майже в усіх сферах співпраці.

Сергій Свитко звернувся також до керівництва воєводства з  пропозицією  організувати у другій половині вересня економічну місію Вінницьких підприємців до Сьвєнтокшиського воєводства, під час якої вони мали б змогу встановити конкретні контакти та налагодити співпрацю. Крім того, висловив  прохання провести під  час зазначеної місії круглий стіл з підприємцями Сьвєнтокшиського воєводства із залученням Посольства України в Республіці Польща, Міністерства економіки Республіки Польща, Торгово-Промислової Палати Республіки Польща.

Сергій Свитко попросив польських колег взяти до Польщі на оздоровлення 30 дітей Вінниччини, батьки яких загинули в зоні АТО. Очільник обласної Ради запросив польських колег на святкування Дня Незалежності України. 

У ході засідання були також вручені почесні нагороди: «За заслуги для розвитку економіки РП», «За заслуги за захист країни» та почесні відзнаки Сьвєнтокшиського воєводства.Присутні на урочистій сесії прийняли спільну заяву.

В рамках офіційного візиту делегація також взяла участь в урочистій висадці дубів та відвідала  регіональний науково-технологічний  центр.

Повернутись Створено: 15 червня 2015 року, 18:34 Переглядів: 926

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація