Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Делегація з Румунії відвідала Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму – ставку Гітлера «Вервольф» Роздрукувати

10 липня голова обласної Ради Сергій Свитко, заступник керівника виконавчого апарату Вінницької обласної Ради - керуючий справами Степан Нешик та  румунська делегація відвідали «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму» - ставку Гітлера «Вервольф».

Під час екскурсії представники делегації оглянули музейну експозицію Історико-меморіального комплексу, а також почули детальну розповідь наукового співробітника Дмитра Корчака про історію створення ставки «Вервольф», її значення та вплив на події Другої світової війни; про жахи фашистського окупаційного режиму для всього українського народу.

Було наголошено, що місце розташування ставки до нинішнього дня овіяне міфами й таємницями, не до кінця розгаданими та дослідженими. Це історія не лише про злодіяння нацистського ватажка, а й нагадування про тисячі знищених військовополонених, задіяних під час будівництва цієї споруди.

Саме тому, з метою розкриття таємниць «Вервольфу» і увічнення тих, хто став його жертвою, у липні 2011 року був створений «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму», як філія Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Для довідки.

Ставка Гітлера "Вервольф" (нім. Werwolf - "вовкулака") розміщувалася за 8 км на північ від Вінниці біля с. Коло-Михайлівка. Вона призначалася для управління військовими діями на Східному фронті, а деякі дослідники стверджують, що і для подальших бойових дій у напрямі Ірану та Індії.

Будівництво проводилося з осені 1941 р., діяти ставка почала з квітня 1942; у березні 1944 р. напередодні німецького відступу ставку висадили у повітря.

"Вервольф" фактично був зменшеною копією головної ставки Гітлера "Вольфшанце" у Східній Прусії, яка мала електростанцію, аеродром, водопостачання. Наземна частина - 81 дерев`яний будинок, підземна - три залізобетонні бункери, зокрема головний бункер Гітлера з товщиною стін 2,5 м, перекриттів - 4,5 м.

Повернутись Створено: 10 липня 2015 року, 18:31 Переглядів: 2080

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація