30 січня о 14.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Делегація з Румунії відвідала Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму – ставку Гітлера «Вервольф» Роздрукувати

10 липня голова обласної Ради Сергій Свитко, заступник керівника виконавчого апарату Вінницької обласної Ради - керуючий справами Степан Нешик та  румунська делегація відвідали «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму» - ставку Гітлера «Вервольф».

Під час екскурсії представники делегації оглянули музейну експозицію Історико-меморіального комплексу, а також почули детальну розповідь наукового співробітника Дмитра Корчака про історію створення ставки «Вервольф», її значення та вплив на події Другої світової війни; про жахи фашистського окупаційного режиму для всього українського народу.

Було наголошено, що місце розташування ставки до нинішнього дня овіяне міфами й таємницями, не до кінця розгаданими та дослідженими. Це історія не лише про злодіяння нацистського ватажка, а й нагадування про тисячі знищених військовополонених, задіяних під час будівництва цієї споруди.

Саме тому, з метою розкриття таємниць «Вервольфу» і увічнення тих, хто став його жертвою, у липні 2011 року був створений «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму», як філія Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Для довідки.

Ставка Гітлера "Вервольф" (нім. Werwolf - "вовкулака") розміщувалася за 8 км на північ від Вінниці біля с. Коло-Михайлівка. Вона призначалася для управління військовими діями на Східному фронті, а деякі дослідники стверджують, що і для подальших бойових дій у напрямі Ірану та Індії.

Будівництво проводилося з осені 1941 р., діяти ставка почала з квітня 1942; у березні 1944 р. напередодні німецького відступу ставку висадили у повітря.

"Вервольф" фактично був зменшеною копією головної ставки Гітлера "Вольфшанце" у Східній Прусії, яка мала електростанцію, аеродром, водопостачання. Наземна частина - 81 дерев`яний будинок, підземна - три залізобетонні бункери, зокрема головний бункер Гітлера з товщиною стін 2,5 м, перекриттів - 4,5 м.

Повернутись Створено: 10 липня 2015 року, 18:31 Переглядів: 1893

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація