Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Делегація з Румунії відвідала Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму – ставку Гітлера «Вервольф» Роздрукувати

10 липня голова обласної Ради Сергій Свитко, заступник керівника виконавчого апарату Вінницької обласної Ради - керуючий справами Степан Нешик та  румунська делегація відвідали «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму» - ставку Гітлера «Вервольф».

Під час екскурсії представники делегації оглянули музейну експозицію Історико-меморіального комплексу, а також почули детальну розповідь наукового співробітника Дмитра Корчака про історію створення ставки «Вервольф», її значення та вплив на події Другої світової війни; про жахи фашистського окупаційного режиму для всього українського народу.

Було наголошено, що місце розташування ставки до нинішнього дня овіяне міфами й таємницями, не до кінця розгаданими та дослідженими. Це історія не лише про злодіяння нацистського ватажка, а й нагадування про тисячі знищених військовополонених, задіяних під час будівництва цієї споруди.

Саме тому, з метою розкриття таємниць «Вервольфу» і увічнення тих, хто став його жертвою, у липні 2011 року був створений «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму», як філія Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Для довідки.

Ставка Гітлера "Вервольф" (нім. Werwolf - "вовкулака") розміщувалася за 8 км на північ від Вінниці біля с. Коло-Михайлівка. Вона призначалася для управління військовими діями на Східному фронті, а деякі дослідники стверджують, що і для подальших бойових дій у напрямі Ірану та Індії.

Будівництво проводилося з осені 1941 р., діяти ставка почала з квітня 1942; у березні 1944 р. напередодні німецького відступу ставку висадили у повітря.

"Вервольф" фактично був зменшеною копією головної ставки Гітлера "Вольфшанце" у Східній Прусії, яка мала електростанцію, аеродром, водопостачання. Наземна частина - 81 дерев`яний будинок, підземна - три залізобетонні бункери, зокрема головний бункер Гітлера з товщиною стін 2,5 м, перекриттів - 4,5 м.

Повернутись Створено: 10 липня 2015 року, 18:31 Переглядів: 1763

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація