Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

День міліції Роздрукувати

                                         Шановні друзі!

Діяльність правоохоронних органів визнана у світі індикатором стабільності у суспільстві.
Сьогодні для мене є великою приємністю від імені керівництва області привітати вас із вашим професійним святом.
Важко переоцінити значення і важливість вашої праці для українського суспільства. У вас важка, часто невдячна, складна місія.
Ви стоїте на захисті людини і закону.
Ви – загроза для злочину і, водночас, перша пряма мішень для злочинців.
І найважчим є те, що серед цих злочинців є багато тих, хто створив для себе умови недоторканих.
Боротьба зі злочинністю - невід'ємна складова гарантування національної безпеки, один із визначальних державних пріоритетів.

Від стану справ на цій ділянці великою мірою залежить довіра народу до влади, економічний і соціальний розвиток України, нашого регіону та міста.

Ваша служба складна і небезпечна. Вона потребує щоденної демонстрації мужності, героїзму і самопожертви для захисту життя, майна і гідності громадян.

Знаменно, що Ваше свято було започатковано в перший рік незалежності нашої молодої держави і усі ці шістнадцять років доля та діяльність вітчизняної міліції повною мірою була співзвучною тим великим перетворенням, які відбувались в Україні.

Усі ви своєю щоденною, копіткою працею, часом із ризиком для життя, стверджуєте верховенство закону. А там, де перемагає закон, відступає беззаконня і людське горе.

Нині наше суспільство живе і розвивається за якісно новими вимірами, у зовсім новій системі політичних, економічних та правових координат.

Саме тому робота органів внутрішніх справ сьогодні повинна базуватись на беззаперечному виконанні чинного законодавства, зразковому забезпеченні громадського порядку та надійному захисті прав і свобод громадян України.

Глибоке розуміння своєї відповідальності перед державою і людьми, нелегкі міліцейські будні вимагають від кожного з Вас високого професіоналізму, фахової виучки і компетентності, самовідданості і хоробрості, зразкової дисципліни та граничної мобілізації сил, постійної готовності до самопожертви і допомоги тим, хто потрапив у біду.

Усі ці благородні риси знаходять високу оцінку у наших людей, які по праву вбачають в Вас надійних захисників закону у самих різних життєвих ситуаціях.

Особливі слова вдячності – ветеранам міліції. Ваші заслуги, ваш безцінний досвід, знання всіх тонкощів професії – це той надійний фундамент, на якому виховуються нові покоління міліціонерів, котрі ведуть щоденну боротьбу з криміналом.

У сьогоднішній напруженій політичній ситуації в державі головний результат вашої праці — те, що вдалося забезпечити стабільність оперативної обстановки, не допустити порушень громадського порядку та екстремістських проявів.

Намітилася позитивна тенденція до скорочення кількості скоєних убивств, тяжких тілесних ушкоджень, розбійних нападів, пограбувань, майже вдвічі скоротилася кількість крадіжок державного та приватного майна, а робота по встановлено винних осіб визнана найкращою в державі.

У цьому році оперативниками органів внутрішніх справ області задукоментовано 1206 злочинів економічної спрямованості.

Припинена діяльність одинадцяти організованих злочинних груп, 2 з яких діяли у сфері економіки

За цими цифрами — солідні збитки, які понесла держава. Лише по 14 злочинних фактах збитки перевищують 1 млн. гривень, по 78 — понад 100 тисяч гривень.
Активізовано роботу протидії наркозлочинності.

Працівники міліції зуміли розкрити ряд резонансних злочинів, у першу чергу, навмисних вбивств, а таких скоєно 60.

Відносно завдань на перспективу.

Поле для вдосконалення вашої роботи – дуже широке. Проблеми аналогічні в усіх регіонах. Вони в значній мірі також стосуються і органів державної влади та місцевого самоврядування.
Але існує один чіткий і зрозумілий принцип, який ви не маєте права порушити.
Міліція не може бути ані заручником, ані механізмом політичної боротьби чи з’ясування стосунків між владними і корпоративними структурами. Будь-яка інша філософія є злочинною по своїй суті.
Головним показником роботи органів внутрішніх справ має стати рівень довіри населення до міліції, формування у нього почуття безпеки.
Люди не приймають низький рівень культури і моральності з боку правоохоронних органів. Це – справжній, глибокий виклик, чия природа – радянська. Лише ви можете і повинні зламати ці стереотипи.
Не додає оптимізму картина боротьби з корупцією.
Треба використовувати всі можливості оперативно-розшукових та оперативно-технічних заходів для виявлення не тільки «стрілочників», а й організаторів і замовників, не звертаючи уваги на політичну приналежність та вагомість займаних посад.
Усю гостроту і актуальність зберігає питання злочинності у сфері економіки. Не ліквідовано злочинні схеми у найбільш прибуткових галузях економіки І в цій площині одним із пріоритетів діяльності міліції має стати захист малого і середнього бізнесу від тиску кримінальних структур.
Інша серйозна проблема - злочинність у сфері земельних відносин. Посадовими особами місцевого самоврядування і досі широко практикується безоплатна передача земельних ділянок у власність або їх продаж за символічними цінами.
Актуальними залишаються питання профілактики злочинності, зокрема таких її видів як рецидивна, побутова, протидія дитячій бездоглядності та безпритульності.
Окремої уваги потребує таке суспільно значиме явище як незаконне захоплення підприємств – так зване рейдерство. Безумовно, основні проблеми щодо врегулювання відносин власності лежать в законодавчій сфері. Однак завдання органів внутрішніх справ полягає в недопущенні силового варіанту захоплення суб’єктів господарювання, забезпечення охорони громадського порядку і безпеки громадян під час виконання судових рішень.
Не в достатній мірі проводяться заходи з соціальної адаптації та реінтеграції осіб, які звільняються з місць позбавлення волі і тому значна частина цієї категорії осіб, після звільнення самотужки не знаходить свого місця у суспільстві, що спонукає до скоєння ними нових злочинів та правопорушень.

Залишається проблемним питання захисту внутрішнього ринку від неякісної, з простроченими термінами зберігання та фальсифікованої продукції, в першу чергу тваринного походження та лікеро-горілчаних виробів.

Не набуло широкої практики залучення громадськості до охорони громадського порядку. Це найбільш дієвий резерв у протидії злочинності та скоєнню правопорушень. І, насамперед, це пов’язано з недостатнім, а під час і взагалі відсутнім фінансуванням на місцях громадських формувань та громадських помічників дільничних інспекторів міліції.

Загрозливих масштабів набуває проблема безпеки дорожнього руху. Тому першочерговим завданням, яке стоїть перед нами всіма - це виконання вимог Указу Президента України „Про невідкладні заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху”. Я сподіваюсь, що спільними зусиллями ми зуміємо навести порядок на дорогах області.

Не менш важливим на сьогодні є питання щодо забезпечення громадського порядку й безпеки у передсвяткові дні та під час проведення Новорічних і Різдвяних свят. Ви не повинні обмежитись лише несенням служби нарядами міліції біля новорічних ялинок та в інших місцях масового відпочинку громадян.

Ці заходи повинні носити комплексний характер включати питання щодо недопущенню продажу піротехнічної продукції без відповідних на то дозволів, перекриттю масового ввезення на споживчий ринок області контрабандної, неякісної та фальсифікованої продукції, посиленню контролю на автошляхах, недопущення знищення хвойних насаджень, насамперед, декоративних ялинок, тощо.

Завдань, як бачите багато.
Разом з тим представники Вашої героїчної професії мають усі підстави розраховувати на всебічну підтримку держави та області у створенні необхідних умов для матеріального забезпечення, соціального захисту та моральної підтримки.
Хочу запевнити, що питання зміцнення законності і правопорядку, забезпечення охорони прав і свобод людини, захисту життя та здоров’я особи, профілактики злочинності перебувають на особливому контролі обласної Ради. Підтвердженням цьому є довгострокові програми, затверджені сесіями обласної Ради.

Прийняті і діють обласна Комплексна програма профілактики злочинності у Вінницькій області на 2006 – 2010 роки та програма реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003 – 2010 роки.
В поточному році на ресурсне забезпечення обласної та регіональних програм профілактики злочинності використано понад 3,1 млн. коштів місцевих бюджетів, у т.ч. 1,82 млн. з обласного бюджету.
Більша частка виділених коштів була спрямована на придбання службових автомобілів для дільничних інспекторів міліції, адже належна мобільність підрозділів міліції, на наш погляд, є найбільш актуальним питанням сьогодення.

Ми розуміємо і підтримуємо необхідність підвищення авторитету та іміджу міліції серед населення.

Тому схвально відносимось до збільшення чисельності служби дільничних інспекторів міліції за рахунок штатного перерозподілу та приведення їх штатів до тієї кількості, яка дозволить закріпити за кожною селищною та сільською радою конкретного дільничного інспектора міліції.

Упевнений, що Ви завжди непохитно стоятимете на захисті конституційних прав і свобод громадян, гідно і чесно виконуватимете свою благородну місію.

Тому дозвольте сьогодні іще раз висловити слова глибокої вдячності всьому особовому складу органів та підрозділів області, висловити щиру подяку співробітникам правоохоронних органів за чесне виконання службових обов’язків, ентузіазм і самопожертву, а їх рідним – за велике терпіння і розуміння тієї справи, яку вони роблять
Хай тяжкий, але почесний обов’язок озивається лише людською вдячністю, нехай береже вас доля від втрати товаришів.
Нехай цей прекрасний святковий день буде для кожного з Вас днем спокою і благополуччя, додасть міцного здоров'я, щастя і достатку, нових здобутків у благородній справі служіння людям і Україні.

Створено: 21 грудня 2007 року, 10:43 Переглядів: 1024

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація