Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації не бачить доцільності перегляду діяльності благодійних фондів у лікарнях області Роздрукувати

Такий висновок випливає із листа директора Департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької облдержадміністрації Тетяни Бабій у відповідь на повторне звернення голови Вінницької обласної Ради Сергія Свитка щодо приведення у відповідність до норм чинного законодавства України діяльності благодійних фондів у комунальних закладах охорони здоров’я Вінницької області.

Варто зазначити, що голова обласної Ради Сергій Свитко у відповідь на неодноразові скарги, звернення громадян та лікарів області щодо сумнівної прозорості і законності функціонування благодійних фондів у комунальних закладах охорони здоров’я області, звернувся до керівництва Департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації з проханням врегулювати це питання.

Зокрема, 4 червня 2014 року Сергій Свитко заявив на прес-конференції про те, що діяльність благодійних фондів в області потребує прозорості і приведення до норм чинного законодавства. 18 червня цього року очільник обласної Ради скерував відповідний лист Тетяні Бабій з проханням врегулювати зазначене питання. 24 червня цього року ця тема також обговорювалася під час наради керівництва обласної Ради з керівниками закладів охорони здоров’я - об’єктів спільної власності територіальних громад області.

Отримання комунальними медичними закладами благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних і фізичних осіб має відбуватися у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року №1222 “Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків  і пожертв від юридичних і фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування”.

Коментує Сергій Свитко: “В цьому питанні варто давно навести лад. Неприпустимою є така практика, яка існує сьогодні в закладах охорони здоров’я області. Люди нарікають, що вони сплачують кошти невідомо кому, і невідомо на які потреби. Відсутній фінансовий контроль за розподілом і витратами зазначених коштів. Має бути дотримане цільове призначення цих внесків. Кошти, які сплачують пацієнти, мають проходити через касові апарати або банки. Бо в іншому випадку є загроза, що частина коштів розподіляється у ручному режимі і осідає у кишенях тих чи інших представників медичної галузі. Проте, відповідь на моє повторне звернення керівника Департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації нас не влаштовує, і свідчить більше про небажання врегульовувати це надзвичайно важливе для громади області питання”.

Тому, голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до прокурора області В’ячеслава Соколового з проханням перевірити законність порядку формування фондів у комунальних закладах охорони здоров’я Вінницької області та вжити відповідних заходів щодо здійснення неналежного контролю директором Департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації. Відповідне звернення також було направлено голові Вінницької облдержадміністрації Анатолію Олійнику.

Довідка: Діяльність благодійних фондів у медичних закладах Вінницької області регулюється Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Провадження благодійними організаціями збору коштів на територіях закладів охорони здоров’я створює певного роду «буфер» між отримувачами медичних послуг та їх надавачами. Пацієнти, що сплачують гроші у якості благодійних внесків не на спеціальні рахунки лікарень, а до «фонду», автоматично передають функцію розпорядника коштами до благодійної організації, яка, у свою чергу, може використовувати їх на виконання статутної діяльності, і зовсім не обов’язково на потреби лікарні.

Зокрема, за результатами аналізу діяльності фондів Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації було рекомендовано розглянути доцільність існування фондів у закладах охорони здоров’я з метою  отримування благодійних внесків (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1222)  одразу на користь медичного закладу, минаючи співпрацю в цьому напрямі з благодійними фондами і організаціями та забезпечення посилення контролю за використанням позабюджетних коштів. Слід наголосити, що благодійні внески в грошовій формі надають виключно на добровільних засадах, їх обов’язково документально оформлюють і відображають у бухгалтерському обліку та звітності.

Повернутись Створено: 24 листопада 2014 року, 13:57 Переглядів: 2055

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація