Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації не бачить доцільності перегляду діяльності благодійних фондів у лікарнях області Роздрукувати

Такий висновок випливає із листа директора Департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької облдержадміністрації Тетяни Бабій у відповідь на повторне звернення голови Вінницької обласної Ради Сергія Свитка щодо приведення у відповідність до норм чинного законодавства України діяльності благодійних фондів у комунальних закладах охорони здоров’я Вінницької області.

Варто зазначити, що голова обласної Ради Сергій Свитко у відповідь на неодноразові скарги, звернення громадян та лікарів області щодо сумнівної прозорості і законності функціонування благодійних фондів у комунальних закладах охорони здоров’я області, звернувся до керівництва Департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації з проханням врегулювати це питання.

Зокрема, 4 червня 2014 року Сергій Свитко заявив на прес-конференції про те, що діяльність благодійних фондів в області потребує прозорості і приведення до норм чинного законодавства. 18 червня цього року очільник обласної Ради скерував відповідний лист Тетяні Бабій з проханням врегулювати зазначене питання. 24 червня цього року ця тема також обговорювалася під час наради керівництва обласної Ради з керівниками закладів охорони здоров’я - об’єктів спільної власності територіальних громад області.

Отримання комунальними медичними закладами благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних і фізичних осіб має відбуватися у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року №1222 “Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків  і пожертв від юридичних і фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування”.

Коментує Сергій Свитко: “В цьому питанні варто давно навести лад. Неприпустимою є така практика, яка існує сьогодні в закладах охорони здоров’я області. Люди нарікають, що вони сплачують кошти невідомо кому, і невідомо на які потреби. Відсутній фінансовий контроль за розподілом і витратами зазначених коштів. Має бути дотримане цільове призначення цих внесків. Кошти, які сплачують пацієнти, мають проходити через касові апарати або банки. Бо в іншому випадку є загроза, що частина коштів розподіляється у ручному режимі і осідає у кишенях тих чи інших представників медичної галузі. Проте, відповідь на моє повторне звернення керівника Департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації нас не влаштовує, і свідчить більше про небажання врегульовувати це надзвичайно важливе для громади області питання”.

Тому, голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до прокурора області В’ячеслава Соколового з проханням перевірити законність порядку формування фондів у комунальних закладах охорони здоров’я Вінницької області та вжити відповідних заходів щодо здійснення неналежного контролю директором Департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації. Відповідне звернення також було направлено голові Вінницької облдержадміністрації Анатолію Олійнику.

Довідка: Діяльність благодійних фондів у медичних закладах Вінницької області регулюється Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Провадження благодійними організаціями збору коштів на територіях закладів охорони здоров’я створює певного роду «буфер» між отримувачами медичних послуг та їх надавачами. Пацієнти, що сплачують гроші у якості благодійних внесків не на спеціальні рахунки лікарень, а до «фонду», автоматично передають функцію розпорядника коштами до благодійної організації, яка, у свою чергу, може використовувати їх на виконання статутної діяльності, і зовсім не обов’язково на потреби лікарні.

Зокрема, за результатами аналізу діяльності фондів Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації було рекомендовано розглянути доцільність існування фондів у закладах охорони здоров’я з метою  отримування благодійних внесків (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1222)  одразу на користь медичного закладу, минаючи співпрацю в цьому напрямі з благодійними фондами і організаціями та забезпечення посилення контролю за використанням позабюджетних коштів. Слід наголосити, що благодійні внески в грошовій формі надають виключно на добровільних засадах, їх обов’язково документально оформлюють і відображають у бухгалтерському обліку та звітності.

Повернутись Створено: 24 листопада 2014 року, 13:57 Переглядів: 1920

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація