4 червня, об 11.00, в режимі відеоконференції з трансляцією на сайті обласної Ради відбудеться зустріч депутатів обласної Ради з керівництвом Управління патрульної поліції у Вінницької області та зустріч з кандидатами – представниками від громадськості до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції у Вінницькій області та Управління поліції охорони у Вінницькій області 
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Депутат обласної Ради підтримав задум про підкорення найвищого вулкану Азії Роздрукувати

Депутат обласної Ради Геннадій Вацак започаткував новий проект під назвою  «Кондитерський Дім «Вацак» на вершинах світу». Ідею він реалізує спільно зі «Сніговим барсом» –  досвідченим альпіністом Сергієм Шибінським, підкорювачем найвищих вершин. Першою вершиною, на якій було піднято прапор України з логотипом  Могилів-Подільського Кондитерського Дому  «Вацак», був пік  Демавенд  гірського хребта  Ельбрусу, що на півночі Ірану.

Про підкорення однієї із вершин в альпіністській кваліфікаційній програмі  «Сім вулканів» майстер спорту з гірського туризму Сергій Шибінський мріяв давно. Впритул підійшов до втілення ідеї після повернення до альпінізму. 20 років перерви він присвятив парапланерному спорту, який успішно розвинув на Могилів-Подільщині. 

- Повернувся в гори заради своєї мрії, та ще й син підріс, якому хотів передати свої знання та вміння, - розповідає Сергій. -  Я відчуваю себе корисним для молодих, є досвід, який можна передати, та сам повний сил для сходження. В 2013 році ми з сином Андрієм сходили  на  найвищу вершину  Кавказького хребта Ельбрус, 2014 покорили найвищу вершину Грузії, найсхідніший п'ятитисячник Кавказу Казбек, 2015 - Монблан, найвищу  вершину Західної  Європи, 2016 –  згаслий вулкан на Вірменському нагір'ї Арарат. Коли планував сходження цього року, то Демавенд  в моєму плані з'явився швидше з економічних мотивів, доступності  та бюджетності. Приміром, плата за сходження  на Демавенд складає 50 доларів, а на Кіліманджаро – 1000 доларів.  На технічні складнощі не звертали уваги, бо ми готові. Просто альпінізм – це спортивний азарт, коли ти колекціонуєш вершини. До своєї існуючої колекції хотів додати ще й нову для себе країну – Іран, подивитися її устрій  зсередини, була й  гастрономічна цікавість.

Про ідею своєї нової мандрівки Сергій Шибінський поділився з депутатом обласної Ради Геннадієм Вацаком.

- Альпінізм - специфічний вид спорту, це спорт сильних, мужніх, витривалих та організованих чоловіків, - коментує Сергій. -  Не кожному він під силу, однак якщо захопився – то це на все життя! Поділився з Геннадієм  Анатолійовичем  своєю ідеєю через те, що знаю його захоплення спортом і те, що він долучає могилівчан до активного способу життя, розвиває як силові, так і інтелектуальні види спорту. Не думав, що він настільки зацікавиться ідеєю та ще й запропонує підтримку. А від цього знайшла себе й нова ідея - підкорювати вершини разом з Кондитерським Домом «Вацак». Мені неабияк приємно, що в особі Геннадія Вацака я знайшов не просто цікавого співрозмовника, а й партнера. З собою на Демавенд ми взяли прапор України та прапор з емблемою Кондитерського Дому.

Мандрівка батька та сина Шибінських до Ірану тривала 9 днів.  У кожного альпініста є залікова книжка, яку називають "альпкнижкою", куди  записують всі сходження.  У  Сергія Шибінського записано подолання понад 20-ти іменитих вершин різної складності, у заліку  його 24-річного сина  поки -  7. Відтепер у двох альпкнижках батька та сина вписано сходження і на найвищу вершину Азії.                           

- Іранці, попри існуючі стереотипи, дуже добрі, впродовж усієї подорожі завжди намагалися нам допомогти, - коментує небезпечну мандрівку Сергій Володимирович. - Вони від старого до малого досконало знають англійську мову.  Ісламська країна суворого устрою законів шаріату, а всі тут настільки осучаснені!  Зустрівся нам дід десь років 80-ти, який чудово спілкувався англійською і допоміг нам з маршрутом. От би у нас так всі володіли мовою міжнародного спілкування!

Місцеві небагато мають інформації про  Україну, але знають про неї. Серед базових відомостей –  футболіст Андрій Шевченко, столиця Київ. Іран - країна, де  чітко дотримуються сімейних цінностей, чужого не прийнято брати. Могилівчани були свідками, як торгівці залишають на ніч свій товар, до наступного базарного дня,  не боячись, що хтось його поцупить. Молодь все ж намагається дотягнутися до цивілізації, для розваг літаючи в Баку, де відвідує розважальні заклади, діяльність яких в Ірані заборонена.                         

Маршрут сходження на Демавенд розпочали зі стартового села  Полур   в середині серпня. Заради акліматизації пройшли   з 2000 до 4200 метрів над рівнем моря. В поході, кажуть,  й голка стає важкою, а тут накручуєш віраж з 20-кільграмовим рюкзаком за плечима. Та ще й чим вище підіймаєшся – тим менше в повітрі кисню.

Надвечір  альпіністи  з України прибули в штурмовий табір та розбили палатку. О другій годині ночі розпочали основне сходження. Температура повітря була мінус 7, мороз з вітром до 12м/сек,  такий, що пальці стали відмерзати. З кожним метром вгору все складніше було дихати, ускладнювали  випари сірководню, які виходили з вулкану. А з  5300 метрів почався сніг.  Вершина далася важко, однак сильна мотивація чоловіків вела вперед. Попри всі ці труднощі, без яких не обходиться альпінізм, Демавенд подолали о 9-й ранку.              

- Взявши чергову вершину, ми аж просльозилися, - ділиться враженнями Сергій Шибінський. – Сонце вийшло, стало тепліше, ми почали відходити від морозу. Встановили наш прапор, сфотографувалися. Разом з  нами того ранку піднімалися ще румуни, поляки. Задоволені взяттям вершини, почали спускатися. Це було ще важче, бо всі сили віддали сходженню.

Шибінські повернулися до України і спершу зателефонували Геннадію Вацаку, детально розповівши партнеру по проекту про всі пригоди  українців  в  Ірані. Для співорганізатора амбітного проекту привезли пам’ятний сувенір -  фрагмент вулканічної породи з вершини, яка, власне, і є потухлим доісторичним вулканом.

- З великим захопленням  слухав розповідь Сергія та Андрія, -  зазначає Геннадій Вацак. – Мені передався їхній захват. Я пишаюся тим, що прапор з емблемою Кондитерського Дому «Вацак» підкорив найвищу вершину Азії. Це надзвичайно цікавий проект, який ми плануємо розвивати. Ми зі  старшим сином самі захопилися ідеєю сходження. Не дивлячись, що ми фізично  готові до навантажень, проте в альпінізмі  потрібна  інша  система підготовки.  Будемо корегувати. Можливо почнемо з чогось легкого.

Довідка. Демавенд — один з головних символів Ірану, символ остани (провінції)  Мазендеран. Ця гірська вершина  висотою 5671 м є найвеличнішим піком Ірану. Завдяки стрункій конічній формі він вважається унікальною вершиною. У числі інших гірських вершин світу конусоподібної форми можна вказати на Фудзіяму в Японії висотою 3770 м і Арарат у Вірменії висотою 5000 м. Однак за висотою вони поступаються Демавенду. Базуючись на припущеннях, вулкан Демавенд потух близько 100 тисяч років тому. Породи біля підніжжя гори мають сірчаний склад. Від  доісторичного вулкана збереглися сірчані брили і шматки чистої сірки на висоті 4000 м, а також велике озеро глибиною 30 м на лійкоподібній вершині , яке більшу частину року скуте льодом. Незважаючи на те, що вулкан вважається потухлим, навколо його кратера є  джерела гарячих газів, розчинених у магмі. Тому над Демавендом часто клубочиться густий пар, оскільки в магмі міститься велика кількість води. Крім води, виділяється вуглекислий газ, всілякі оксиди сірки, сірководень, галогеноводневі  та інші хімічні сполуки, що робить ці виділення небезпечними для людини. Також близько до вершини, на висоті 5100 м, знаходиться льодовий водоспад Абшар Яхі. Опівдні влітку його температура підвищується, і підтала вода, впереміжку з льодом і снігом,  приходить в рух, а до вечора, коли температура знову опускається нижче нуля, водоспад твердне. Відзначимо, що температура повітря на вершині Демавенд в середині літа становить близько  мінус 4 градуси.

 

Повернутись Створено: 19 вересня 2017 року, 09:27 Переглядів: 736

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація