Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Депутат обласної Ради виступає за оновлення законодавчої бази щодо людей з обмеженими можливостями Роздрукувати

Для України проблема соціального захисту інвалідів є особливо важливою у зв’язку зі стійкою тенденцією до зростання кількості людей з особливими потребами у загальній структурі населення. Якщо на початку 90-х років загальна чисельність інвалідів в Україні становила близько 3% усього населення, або 1,5 млн осіб, то в 2016 році частка людей цієї категорії становить 5,3% усього населення, відповідно їх кількість зросла майже в 1,6 рази.

На думку депутата обласної Ради, голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадія Мазура, збільшення кількості людей з інвалідністю спричинене суперечливим соціально-економічним розвитком українського суспільства, який знизив рівень життя більшості людей, незадовільним станом системи охорони здоров’я, недостатньою безпекою та охороною праці, низьким рівнем екології. Український народ пережив наслідки Другої світової війни, війн в Афганістані та в інших країнах, окремо варто зауважити, що великий вплив на здоров’я українців мають наслідки Чорнобильської катастрофи.

Значна кількість проблем людей з інвалідністю в Україні свідчить про необхідність посиленої і комплексної уваги з боку держави й суспільства. Сучасне життя формує відповідні вимоги до соціального захисту цієї категорії людей. В реальному житті, значна частина положень соціально-економічної політики щодо інвалідів застаріла і не відповідає потребам сьогодення, а також не узгоджується із загально-визнаними високогуманними міжнародними нормами і стандартами. Правове поле хоча й містить багато позитивних кроків на шляху вирішення численних проблем інвалідів, але є переважно декларативним, не забезпеченим матеріальними ресурсами та механізмами управлінського впровадження. Все це відчувають люди, особливо в малих населених пунктах, переконаний Геннадій Мазур.

Так, нещодавно у громадську приймальню Геннадія Мазура за допомогою звернулася сім’я Сергія Сірого, що проживає у селі Велика Стратіївка Тростянецького району. Сергій Сірий має проблеми з ногами, тому багато років змушений пересуватися на електровізку. Проте виникли проблеми з гелевими елементами живлення для візка – вони потребували заміни, а сімейний бюджет не був розрахований на таку дорогу покупку.

– Необхідно ініціювати оновлення законодавчої бази, зокрема, відійти від радянського стереотипу, що людина з інвалідністю, яка втрачає працездатність, перестає бути активним членом суспільства, – зазначив Геннадій Мазур.

Тому депутат обласної Ради придбав нові дороговартісні гелеві акумулятори, які дозволять відновити рух Сергію Сірому та вирішити проблему з акумуляторами на багато років.

Повернутись Створено: 24 липня 2017 року, 11:19 Переглядів: 975

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація