Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Депутат обласної Ради взяв участь у Європейському тижні регіонів та міст у Брюсселі Роздрукувати

10-13 жовтня в Брюсселі (Бельгія) відбувся традиційний Європейський тиждень регіонів та міст (European Week of Regions and Cities), який є однією з ключових щорічних подій регіонального масштабу Євросоюзу. 

До складу української делегації ввійшли представники Мінрегіону, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадського сектору. Зокрема, від Вінницької області був присутній голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур, депутат Вінницькою міської ради Микола Тихонюк, голова Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк, голова Вінницької обласної організації «Єврорегіон Дністер» Олексій Гаврилов.

Цього року у Європейському тижні регіонів та міст Європи, що проходив під гаслом «Європейські регіони та міста: партнерство для інвестицій та зростання», взяли участь близько 6 тисяч учасників з 30 країн.

Під час проведення заходу регіони отримали можливість продемонструвати свій потенціал, інновації та можливості створення робочих місць, доводячи важливість розвитку місцевого і регіонального рівня управління.

Європейський тиждень регіонів та міст є однією із найважливіших щорічних подій з питань регіонального розвитку в Європі, де чиновники та представники місцевого самоврядування європейських регіонів, експерти, науковці мали можливість обмінятися передовим досвідом та ноу-хау в сфері регіонального й місцевого управління. Цей захід, свого роду, є європейською платформою, яка дозволяє представникам різних країн та громадським діячам налагоджувати зв’язки у формуванні політики і згуртуванні Європейського Союзу.

Захід проведено під егідою Комітету регіонів та генеральних директорів Європейської комісії з питань регіональної політики. 

Основними темами для обговорення під час проведення семінарів були:

- «Прогресуюче та стале економічне зростання». Ця тематика акцентувалася на чинниках успіху регіонів та міст у залученні нових інвестицій;

- «Всеохоплююче економічне зростання». Під час обговорення учасники поділилися своїм досвідом у вирішенні проблеми біженців, у тому числі, за рахунок використання фондів ЄС;

- «Спрощення процедури створення структурних та інвестиційних фондів ЄС (ESI Funds)». В рамках цієї теми ознайомилися із передовим досвідом у сфері містобудування, розвитку місцевих громад та комплексних інвестиційних програм.

Про участь в семінарі та про користь заходу розповів голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур.

- Для мене така поїздка перша і має дуже важливе значення, - прокоментував Геннадій Федорович. - На сьогодні, якщо країна демонструє своє бажання бути частиною європейського народу, однозначно потрібно вибудовувати тісні контакти із країнами Європи. Ми працюємо в форматі східного партнерства, де також виділяються певні кошти і закладається бюджет Євросоюзу. Нам необхідно багато працювати, аби донести до європейської спільноти, що проекти Вінницької області заслуговують на відповідне фінансування і варті гідної уваги.

Геннадій Мазур зазначив, що цікавою була дискусія щодо розвитку місцевого самоврядування й децентралізації.

– Відбулися зустрічі із представниками 5-ти воєводств Польщі, де було проведено дискусії та обмін думками щодо децентралізації, державного будівництва, партнерства й грантової діяльності. Проведення подібних заходів однозначно дає позитивний ефект, - прокоментував голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм.

11 жовтня Комітетом регіонів ЄС було проведено семінар на тему: «Територіальне та парламентське співробітництво в рамках Східного партнерства: Заохочення економічного розвитку, підприємництва, досліджень та інновацій» за участю депутатів Верховної Ради України та представників регіональних громад України.

Також 11 жовтня відбулася зустріч Представника України при ЄС, посла України в Бельгії Миколи Точицького в рамках обговорення питання стосовно розвитку місцевого самоврядування.

 

 

Повернутись Створено: 17 жовтня 2016 року, 14:31 Переглядів: 947

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація