4 червня, об 11.00, в режимі відеоконференції з трансляцією на сайті обласної Ради відбудеться зустріч депутатів обласної Ради з керівництвом Управління патрульної поліції у Вінницької області та зустріч з кандидатами – представниками від громадськості до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції у Вінницькій області та Управління поліції охорони у Вінницькій області 
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Депутати  підтримали звіт голови обласної Ради Роздрукувати

Голова обласної Ради Анатолій Олійник під час пленарного засідання чергової 17 сесії прозвітував про роботу найвищого самоврядного органу Вінниччини за 2016 рік відповідно до  Закону України  „Про місцеве самоврядування в Україні”.

- Перш за все хочу подякувати депутатам, громаді, які 27 листопада 2015 року довірили мені очолити найвищий представницький орган Вінниччини, - розпочав свій виступ Анатолій Дмитрович. - Для мене, як голови обласної Ради — честь представляти громаду Вінниччини  у цей непростий час.

 Для обласної Ради, як і для Вінниччини в цілому, 2016-й став  роком реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, об’єднання територіальних громад,  забезпечення їхнього фінансової самодостатності,  а також відповідальності органів місцевого самоврядування перед громадою і державою.

- Законність, демократичність, колегіальність,  прозорість, – це ті принципи роботи, без яких діяльність органу місцевого самоврядування неможлива, - зазначив очільник обласної Ради. - Як голова, я прагнув організувати роботу так, щоб Рада діяла законно, конструктивно і послідовно в межах Конституції і, в першу чергу, статті 19, законів України, Регламенту, із врахуванням інтересів виборців, дотримуючись прийнятих рішень.

Оскільки депутатський склад в 7 скликанні оновився на 80 відсотків, а в Раду увійшло вісім політичних сил, яківперше забезпечили таке широке представництво, у своїй діяльності я керувався демократичними засадами, а своїм обов’язком вважав забезпечення того, щоб кожен депутат у цій сесійній залі, незалежно від політичної приналежності,міг висловити свою думку; мав рівні можливості щодо участі у дискусіях, обговоренні проектів рішень, які готуються для розгляду Радою. Отже, пріоритетом для мене, як голови обласної Ради, було те, щоб рішення ухвалювались після їхнього попереднього, грунтовного обговорення на засіданнях постійних комісій, фракцій, депутатських груп, президії.

Загалом, робота Ради була публічною, процеси – прозорі. Рада працювала так, аби виборець знав про прийняті рішення і про діяльність представницького органу влади, а всі проекти рішень проходили попереднє громадське обговорення.

- Вінницька обласна Рада 7 скликання чітко дотримується вимог Закону України «Про доступ до   публічної інформації», -  наголосив Анатолій Олійник. - Питання порядку денного за 20 робочих днів розміщуються на офіційному сайті, що дає можливість депутатам обласної Ради та громадськості  завчасно ознайомитися з проектами рішень, щоб внести свої пропозиції. Також наш самоврядний орган одним із перших в Україні почав приймати рішення  в режимі відкритого поіменного голосування, а їхні результати   оприлюднювати на офіційному веб-сайті Ради  в день голосування.

Сесії обласної Ради 7 скликання проводяться відкрито, із забезпеченням вільного доступу громадян. Саме у 2016 році запустили трансляцію сесій в онлайн режимі – в інтернеті та через аудіо- та відеотрансляцію у вестибюлі приміщення обласної Ради. Результати такого підходу до роботи Ради були оцінені відзнакою «Найпрозоріша обласна Рада».

- Оцінючи роботуВінницької обласної Ради, переконаний, - конструктивна депутатська більшість протягом звітного періоду брала на себе відповідальність,приймала рішення, несла і несе за них відповідальність, - зазначив очільник депутатського корпусу Вінниччини. – Всі наші зусилля на основі вищеперерахованих принципів були спрямовані на реалізацію Стратегії-2020, плану її виконання, на виконання обласних програм та рішень обласної Ради.

Далі Анатолій Олійник докладніше зупинився на роботі обласної Ради за звітний період.

- Перший рік роботи  обласної Ради був ефективним - проведено найбільше пленарних засідань – 13, - продовжив Анатолій Дмитрович. – 272 рішення, що ухвалилися за цей період, були результативними  та спрямованими  на реалізацію пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку області. Прийняттю виважених рішень значною мірою сприяла  робота дорадчого органу – її президії. Для  вироблення узгоджених пропозицій щодо порядку денного, проектів рішень із дискусійних питань протягом звітного періоду проведено 11 засідань президії обласної Ради, на яких розглянуто 298  питань.

В обласній Раді обрано та працює 13 постійних комісій, які провели 216 засідань, розглянули 1762 питання,  923 з них внесли на розгляд пленарних засідань обласної Ради. Проекти рішень, які вносяться на розгляд пленарних засідань, підлягають обов’язковому розгляду на засіданнях постійних комісій обласної Ради.

Одним із ключових повноважень в діяльності постійних комісій, голови обласної Ради, у відповідності до статей 47 та 55 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», є здійснення і організація контролю за виконанням рішень Ради.

Аналіз виконання  головного документу - Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2016 рік підтверджує, що  у звітному періоді Вінниччина за темпами зростання економічних і соціальних показників досягла певних зрушень і займає лідируючі місця серед регіонів України. Вінницька область у 2016 році зайняла 1 місце серед регіонів України за виробництвом валової продукції сільського господарства, виробивши вказаної продукції на 13,8 млрд. грн. Промисловий сектор області продемонстрував достатньо впевнений ріст – 5,3%, що більш, як в 2 рази перевищує аналогічний показник для промисловості України в цілому.

Бюджет соціально спрямований. Найбільшу питому вагу у видатках бюджету займало фінансування охорони здоров’я (58% усіх видатків), освіти (28,6%), соціального захисту (7,9%).

Серед діючих програм, які визначають розвиток області, -  Стратегія збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року та 51 обласна програма, яка перебувала на контролі  постійних комісій обласної Ради станом на кінець 2016 року.

- Хочу відзначити, що найбільше коштів виділялося  на фінансування обласних програм у сфері охорони здоров’я – 43% від загального фінансування усіх програм або 132,3 млн. грн. за 2016 рік, - сказав Анатолій Дмитрович. - Заходи Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів профінансовані за 2016 рік на 44,9 млн. грн. Крім того, протягом 2016 року на пленарних засіданнях сесій обласної Ради було затверджено 25 нових обласних програм. Частина з них - це програми, що прийшли на зміну уже існуючим. Разом із тим, ухвалено і низку абсолютно нових обласних програм, зокрема, Програму національно-патріотичного виховання молоді на 2017 – 2020 роки; Програма “Електронна Вінниччина” на 2016-2018 роки; Програму «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров'я громадян» на 2016-2020 роки.

У минулому році загальний обсяг коштів, передбачений на  фінансування обласних програм за рахунок обласного бюджету, становив 307,7 млн. грн.

Загалом, з обласного бюджету у 2016 році фінансувалося 37 обласних програм, або 72,5% від загальної кількості.

Серед першочергових дій на посаді - заходи щодо мобілізації ресурсів територіальної оборони та фінансової  підтримки учасників АТО. У 2016 році заходи щодо територіальної оборони, підтримки учасників АТО та членів їхніх сімей профінансовані на 9,44 млн. грн. Із них 2,4 млн. грн. – це кошти для надання матеріальної допомоги пораненим.

Голова обласної Ради ретельно зупинився на питанні щодо спільної власності територіальних громад області. Зазначив, що найбільше проблем і невирішених та розбалансованих питань саме в площині управління комунальною власністю.

- На сьогодні матеріальну основу місцевого самоврядування обласного рівня нашу сферу відповідальності складають 199  установ, організацій, підприємств, в т.ч., 29  дочірніх – зазначив він. - За підсумками діяльності підприємств, що є об’єктами спільної власності територіальних громад Вінницької області, до обласного бюджету за 2016 рік надійшло від оренди комунального майна 3,5 млн. грн., податку – 3,6 млн. грн., частини чистого прибутку – 1,2 млн. грн., відчуження майна – 325,7 тис. грн.

Серед успішних напрацювань у звітному періоді голова звернув увагу на порядок призначення і звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів, організацій - об’єктів спільної власності територіальних громад  Вінницької області.  

- Вперше на Вінниччині ми започаткували новий, на конкурсних засадах, формат відбору і призначення керівників за  активної участі депутатів, представників трудових колективів, галузевих профспілок, громадськості та ЗМІ, - наголосив Анатолій Олійник. -  У березні 2016 року депутати схвалили відповідне рішення. Станом на 1 січня 2017 року вже відбулося 15 конкурсів на заміщення вакантних посад керівників. Сьогодні вже можна  зробити висновок, що проведення таких конкурсів – це правильний крок до прозорого та конструктивного призначення керівників, в основі якого закладені принципи прозорості, законності, рівноправності, демократичності, об’єктивності, змагальності.

У 2016 році обласна Рада – у пошуку нових та ефективних напрямів регіонального та місцевого розвитку. Створення та діяльність Агенції регіонального розвитку Вінницької області  спрямовано на вирішення саме цих завдань.

30 березня 2016 року на 6-й сесії  обласна Рада - однією з перших в Україні - ухвалила рішення виступити засновником Агенції. Крім обласної Ради засновником Агенції стала Вінницька обласна державна адміністрація. Співзасновниками - Вінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування; Вінницький національний технічний університет; Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова. Серед основних завдань Агенції - забезпечення регіонального розвитку, залучення інвестицій, налагодження співпраці з донорськими організаціями та міжнародне співробітництво. Серед основних здобутків  маємо укладені меморандуми про співробітництво з Агенціями регіонального розвитку Польщі та Італії, з Швейцарсько-українським проектом DESPRO, підготовлені та вже подані проектні пропозиції щодо залучення міжнародної технічної допомоги.

Залучення інвестицій, позабюджетних коштів у розвиток регіону, громад відбувається шляхом налагодження міжрегіонального співробітництва, міжнародних зв'язків, у тому числі, і через міжнародні, вітчизняні та обласні фонди.

У 2016 році напрямами розвитку міжнародного співробітництва на Вінниччини були визначені чотири пріоритети: італійський, чеський, румунський та польський. Маємо, зокрема, позитивний та успішний досвід співробітництва з Лодзинською та італійською агенціями регіонального розвитку, обмін делегаціями з числа самоврядців, представників комунальних закладів,  підприємців, студентів, які взяли участь у конференціях, форумах з питань різних питань (енергозбереження, поводження з твердими побутовими відходами, залучення інвестицій в область та інші).

Протягом року на Вінниччині також перебували з офіційними візитами делегація Ясського повіту Румунії, Ліберецького краю Чеської Республіки, Посли Канади, Індії Молдови, генеральний секретар Конгресу місцевих регіональних влад Ради Європи, спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, керівники Державного Департаменту США та Посольства США в Україні.

В 2016 році в області відбулось кілька міжнародних форумів, зокрема, бізнес-форум «Проблеми, виклики та перспективи для сучасного бізнесу» та Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес в центрі України». Наші депутати також брали участь у Європейському тижні регіонів та міст в Бельгії.

Ще один напрям роботи - організаційно-розпорядча діяльність. Варто акцентувати на підвищенні ефективності роботи виконавчого апарату обласної Ради щодо організаційного, інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Ради. За звітний період опрацьовано понад 5200 документів, які надійшли до обласної Ради.

Також хочу наголосити на  тому, що мною, як головою Ради у відповідності до п.7. ст.55 ЗУ «Про місцеве самоврядування» та задля вирішення оперативних питань, видано 1135 розпоряджень.

Хочу подякувати депутатському корпусу за активну, консолідовану роботу у фракціях, депутатських групах та міжфракційних об’єднаннях.

Ваша робота стала тим необхідним важелем, завдяки якому ми змогли об’єднатися в одне ціле задля вирішення спільних проблем     (запровадження на території області національно-патріотичного виховання дітей та молоді, збереження історичної спадщини, забезпечення рівних прав і можливостей різних верств суспільства).

Не менш активною протягом звітного періоду була нормотворча діяльність депутатського корпусу, представництва обласної Ради у Верховній Раді України шляхом участі:

· у парламентських слуханнях з таких питань: розвитку туристичної індустрії; транскордонного співробітництва;  забезпечення прав дитини; соціального захисту учасників АТО; проблем фінансування освіти.

•  внесення відповідних звернень та законодавчих пропозицій до Президента та Прем’єр - Міністра України.

Серед основних можна виокремити наступні звернення:

  • перегляд рішення про підвищення тарифів на енергоносії;
  • недопущення проведення виборів на окупованих територіях;
  • визнання добровольців АТО учасниками бойових дій;
  • визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією;
  • внесення змін до Податкового кодексу та інші.

Обласна Рада – орган, що представляє спільні інтереси територіальних громад області. Тому, серед важливих напрямів роботи - налагодження тісної співпраці з районними, сільськими, селищними та міськими радами.

Для підтримки постійного зворотнього зв’язку з територіальними громадами у звітному періоді здійснювалися робочі поїздки до районів області.

Важливим компонентом цих поїздок було налагодження тісної співпраці із органами місцевого самоврядування, жителями територіальних громад, суб’єктами господарювання. 

За звітний період було здійснено робочі поїздки до 18 районів нашої області (Барського, Жмеринського, Іллінецького, Калинівського, Козятинського, Могилів-Подільського, Мурованокуриловецького,  Немирівського, Піщанського, Погребищенського, Теплицького, Тиврівського, Томашпільського, Тростянецького, Тульчинського,  Хмільницького, Чернівецького, Ямпільського).

Під час робочих поїздок було зосереджено увагу на питаннях реалізації Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області, виконанні обласних програм (соціального захисту населення, розвитку галузі культури та духовного відродження, підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів, «Власний дім»), роз’яснені реформи місцевого самоврядування, децентралізації та добровільного об’єднання територіальних громад.

Окремо, під час візитів в територіальні громади вирішувалися питання створення відповідних умов для інтелектуального, культурного, фізичного розвитку людей з обмеженими можливостями.

Окрім того в Погребищенській та Мурованокуриловецькій районних радах ознайомилися із модернізованими системами поіменного електронного голосування. Аналогічні підходи в організації роботи плануємо впровадити і в обласній Раді. 

Провідна роль у налагодженні співпраці з громадами належить Координаційній раді з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради -  дорадчому органу, що забезпечує зворотній зв`язок між обласною Радою та органами місцевого самоврядування базового рівня.

У звітному періоді було проведено 5 засідань Координаційної ради, з них 3 - виїзних на базі Томашпільського, Мурованокуриловецького та Ямпільського районів, під час яких голови районних рад, міські голови міст обласного значення ознайомилися на практиці з успішним досвідом роботи закладів соціальної сфери територіальних громад, а також  обговорили та розглянули такі актуальні питання місцевого розвитку: забезпечення ремонту та утримання автомобільних доріг в області;  запровадження енергозберігаючих технологій в закладах соціальної сфери територіальних громад області; збереження сільських закладів культури; виконання в області Закону України про декомунізацію. 

Одним із шляхів забезпечення зв’язку з територіальними громадами, вирішення актуальних проблем розвитку громад – проведення Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

У 2016 році для участі у 13-му Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад було подано рекордну кількість проектів – 710.

Хочу відзначити, що на початок року у обласному бюджеті для співфінансування проектів-переможців конкурсу було виділено 6 млн. грн. Проте, враховуючи високий рівень зацікавленості обласним конкурсом, обласна Рада внесла зміни до рішення про обласний бюджет на 2016 рік і збільшила фонд конкурсу на 7 млн. грн., довівши його до рекордної величини у 13 млн. грн. Для порівняння, у 2015 році фонд конкурсу складав 7,2 млн. грн., тобто майже в 2 рази менше. Кількість проектів-переможців склала 217 проектів.

Для організації ефективної співпраці з органами місцевого самоврядування на початку 2016 року було переформатовано роботу Асоціації органів місцевого самоврядування. Одним з головних напрямів роботи Асоціації визначено  побудову «грантової вертикалі» - щоб в кожній громаді був працівник, відповідальний за інвестиційний розвиток та залучення ресурсів в громаду.

Проведено виїзні семінари у всіх районах області, де навчання з написання грантових проектів пройшли 701 осіб.

Серед пріоритетів спільної діяльності обласної Ради і Асоціації -  проведення широкої інформаційно-роз`яснювальної роботи серед територіальних громад щодо реформування  системи місцевого самоврядування, об’єднання територіальних громад.

У звітному періоді обласної Радою двічі ухвалювалися рішення про внесення змін до проекту перспективного плану об’єднання громад. У 21 об’єднаній територіальній громаді уже відбулись перші місцеві вибори голів та депутатів об’єднаних територіальних громад. На 30 квітня заплановано проведення виборів ще в 3-х об’єднаних територіальних громадах.

Для підтримки постійного зв’язку з виборцями  та у в зв’язку з тим, що за результатами останніх місцевих виборів окремі райони Вінниччини залишилися без представництва у найвищому самоврядному органі області,  виникло питання про закріплення депутатів за округами.  

За результатами обговорень у депутатських фракціях і постійних комісіях прийнято відповідне рішення, яке дає змогу представити інтереси кожної територіальної громади в обласній Раді.

Крім того, для зручності громадян, на офіційному веб-сайті обласної Ради розміщено онлайн-карту з адресами громадських приймалень депутатів та графіком їхньої роботи.

 Громадянам Вінницької області у 2016 році з фонду депутатів обласної Ради було виплачено грошової допомоги соціально незахищеним громадянам на суму 4 млн. грн., що на 2 млн. грн. більше ніж у 2015 році. Варто зазначити те, що рішенням сесії повноваження щодо опрацювання документів, пов’язаних із наданням матеріальної допомоги громадянам, перейшли до виконавчого апарату обласної Ради, який ефективно та успішно з цим справляється.

Крім того, серед пріоритетів діяльності обласної Ради – надання благодійної допомоги бійцям, що знаходяться в зоні АТО.

В ході поїздок надано благодійну допомогу на загальну суму понад 2,4 млн. грн. Зокрема, закуплено продукти харчування, одяг, медикаменти, прилади нічного бачення, тактичне спорядження, радіостанції, автомобільні шини, дизельне паливо.

Проведено ремонт 36-ти автомобілів силами Обласного комунального підприємства ,,Автобаза обласної Ради” для військових частин, які знаходяться у зоні АТО.

Серед  завдань обласної Ради пріоритетним є налагодження ефективної комунікації з громадськістю.

В 7 скликанні обраний новий склад Громадської ради при обласній Раді, яка об’єднує 149 громадських організацій.

Вперше до Регламенту обласної Ради включено норми, згідно з якими голова Громадської ради бере участь у засіданнях Президії обласної Ради, члени Громадської ради – активні учасники сесійної діяльності, беруть участь у роботі постійних комісій, конкурсних комісіях та робочих групах. Для прикладу, найважливіші проекти рішень обласної Ради - Регламент, Програма соціально-економічного розвитку та обласний бюджет пройшли через активне обговорення в Громадській раді.

Серед напрямів  діяльності Вінницької обласної Ради є робота із зверненнями громадян. За звітний період до обласної Ради надійшло 806 звернень. За результатами 747 звернень вирішено позитивно.

Зареєстровано 99 колективних звернення за підписом 3203 громадян. Найбільше звернень  надійшло від жителів м. Вінниці, Вінницького, Томашпільського, Барського та Немирівського районів. Найчастіше зверталися пенсіонери, працівники бюджетної сфери, інваліди, військовослужбовці, учасники бойових дій з питань медичного забезпечення та соціального захисту, вирішення соціально-побутових проблем.

Постійна увага приділялась забезпеченню прозорості роботи Ради, оперативному інформуванню населення щодо її діяльності, доведенню до відома повідомлень про прийняті рішення та їхнє виконання, реагування на депутатські запити і звернення громадян.

 Усі журналісти мали змогу оперативно отримувати коментарі від голови обласної Ради, заступників, голів постійних комісій, фракцій, також було забезпечено доступ до інформації про роботу обласної Ради, її постійних комісій та депутатів.

Керівництво облради провело 51 зустріч із представниками ЗМІ, відбулося 6 прес-конференцій. Депутати обласної Ради взяли участь у 16 телевізійних та 27 радіоефірах. Сайт обласної Ради протягом року відвідало більше 160 тис. користувачів. За звітний період на сайті оприлюднено 1558 публікацій. Варто зазначити, що у 2016 році їхня кількість збільшилася втричі.

Анатолій Олійник     подякував депутатам, голові обласної державної адміністрації,  управлінням і департаментам, головам та депутатам всіх місцевих рад області, головам райдержадміністрацій, керівникам підприємств, установ, громадських організацій  за спільну роботу, за розуміння і підтримку.  А також - працівникам виконавчого апарату обласної Ради за висококваліфіковану,  злагоджену та професійну роботу по забезпеченню ефективної діяльності Ради та працівникам засобів масової інформації за об’єктивне, всебічне та оперативне висвітлення роботи як Ради, так органів місцевого самоврядування загалом. Найбільші слова вдячності громаді області – за довіру, розуміння спільних проблем і підтримку всіх  починань обласної Ради.

Голова обласної зупинився на пріоритетах та ініціатив, на яких повинна зосередити свою наступну діяльність обласна Рада:

- забезпечення сталого економічного і соціального розвитку області, створення умов для збалансованого розвитку територіальних громад, покращення добробуту жителів Вінниччини. Реалізація програми економічного і соціального розвитку на 2017 рік, обласного бюджету та обласних галузевих довгострокових цільових програм;

- необхідність проведення роботи з оптимізації кількості обласних програм, а тому звертаюся до постійних комісій, департаментів облдержадміністрації – внести відповідні пропозиції на розгляд сесії;

- сприяння добровільному об'єднанню та співробітництву територіальних громад. 2017 рік має стати переломним у процесі об’єднання громад, створити підгрунття для подальшої реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади;

- підвищення ефективності управління підприємствами, установами, організаціями та майном спільної комунальної власності територіальних громад області. Оптимізація структури управління спільної комунальної власності, збільшення надходжень до обласного бюджету в результаті підвищення орендних ставок;

 - проведення чотирнадцятого Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Збільшення граничного обсягу співфінансування проекту до 200 тис. грн. Максимальна спрямованість конкурсу 2017 року на розвиток соціальних об’єктів, на реалізацію заходів енергозбереження, охорону навколишнього середовища, підтримку людей з обмеженими можливостями;

- розвиток міжнародної та міжрегіональної співпраці з питань місцевого самоврядування. Залучення для розвитку територіальних громад області інвестицій, коштів міжнародної технічної допомоги, в тому числі, шляхом активізації діяльності Агенції регіонального розвитку та Обласної асоціації місцевого самоврядування.

За результатами голосування звіт голови обласної Ради Анатолія Олійника був підтриманий 61 депутатом з 74 присутніх у залі. Більш детально зі звітом можна  змогу ознайомитись на офіційному сайті обласної Ради на посиланням http://www.vinrada.gov.ua/dodatok-do-proektu-rishennya-pro-zvit-golovi-oblasnoi-radi-olijnika-ad-video.htm.

 

 

Повернутись Створено: 24 березня 2017 року, 12:41 Переглядів: 1611

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація