4 червня, об 11.00, в режимі відеоконференції з трансляцією на сайті обласної Ради відбудеться зустріч депутатів обласної Ради з керівництвом Управління патрульної поліції у Вінницької області та зустріч з кандидатами – представниками від громадськості до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції у Вінницькій області та Управління поліції охорони у Вінницькій області 
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Депутати на сесії вирішували питання питної води Роздрукувати

Під час сьогоднішнього чергового пленарного засідання депутатам обласної Ради озвучив інформацію щодо можливого відключення від електропостачання комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» його начальник Олександр Чернятинський. За його словами, у «Вінницяоблводоканал» отримали попередження від Акціонерного товариства «Вінницяобленерго» про відключення електроенергії за водопостачання через борги попередніх періодів, які утворилися, починаючи з 2016 року.

– Цей борг пояснюється з невідповідністю тарифу – несвоєчасним його введення та несвоєчасним коригуванням, – каже Олександр Чернятинський. – Минулого, 2018 року, ми працювали за тарифом 2017 року за цінами 2016 року, а ціни на електроенергію змінювалася планово щоквартально. Борг у нас накопичився протягом трьох років. Найбільша сума зібралася 2018 року. Покриття тарифу 2018 року було всього на 70 % від планових витрат. Наша організація має довгостроковий борг від теплопостачальних організацій. Тому у нас є прохання до депутатів – надати фінансову допомогу «тепловикам», щоб вони могли перед нами погасити свою заборгованість. Це нам дасть в свою чергу заключити договір реструктуризації з «Вінницяобленерго» і не допустити відключення наших об’єктів з водопостачання.

Голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур ознайомив депутатів зі змінами до Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки.

– І в обласної Ради і в бюджетної комісії є повне розуміння проблеми, – прокоментував Геннадій Мазур. – Сьогодні перед сесією ми провели засідання бюджетної комісії, аби виділити п’ять мільйонів гривень для дотації на «Вінницяобленерго». Ту суму «уступки» боргу, за яку ми проголосували 2015 року, вони погасять. Вносячи зміни до фінансування обласних програм, ми зможемо розпочати розблоковувати розрахунки за електроенергію.

За словами голови постійної комісії обласної Ради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Андрія Ковальова, ще 10 млн грн виділяє Вінницька міська рада для часткового погашення боргу.

Друга частина питання стосувалася очисних споруд КП «Вінницяоблводоканал». Про це поінформував начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий.

– Очисні споруди – застарілі, перебувають в незадовільному стані та не відповідають вимогам сучасності. Вони працюють на межі своїх можливостей, тому, на мою думку, без проведення їхньої модернізації неможливо вирішити проблеми з викидами в атмосферне повітря та підвищити якість води, яка скидається у річку Південний Буг. З 24 вересня екологічною інспекцією розпочата позапланова перевірка очисних споруд підприємства на предмет їхнього функціонування. Того дня було здійснено огляд очисних споруд та відібрані проби води, яка скидається з очисних споруд вище та нижче скидів. Того ж дня були проведені експрес-дослідження, які показали перевищення від 1,5 до майже 3 разів згідно з встановленими для підприємства нормами основного показника – Азоту амонійного. Хочу зауважити, що перевищення одного з показників на 1,5 рази приносить збитки підприємству в розмірі однієї тисячі гривень на добу.

– Цікава річ, що для прикладу, вище за течією показник 0,26 мг/дм3, а у місці скиду за чотирма пробами від 3,85, – долучився до обговорення Андрій Ковальов. – Це такий показник, коли на підприємстві знали, що ми приїдемо для перевірки. До 7,2 показав моніторинг, проведений без повідомлення про проведення перевірки. У природньому середовищі вода 0,26. Норма, яка видана підприємству Державним агентством водного господарства – 2,56. Тобто, озвучені Вами збитки у одну тисячу гривень насправді значно більші. Сподіваємось, що річка самоочиститься? Тож, прошу керівництво «Вінницяоблводоканалу» звернути увагу у своїй роботі на зменшення втрат на підприємстві і час почати економити.

По завершенню обговорення депутати підтримали питання про інформацію щодо можливого відключення від електропостачання комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» та щодо скиду неочищених стоків цього підприємства в річку Південний Буг в мікрорайоні «Сабарів».

Повернутись Створено: 26 вересня 2019 року, 15:55 Переглядів: 514

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація