Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Депутати обласної Ради на засіданні президії вирішили поінформувати Президента України про беззаконня, яке відбувається у Вінницькій області Роздрукувати

14 листопада мало відбутися засідання президії обласної Ради, на якому присутніми депутатами було озвучено пропозицію звернутися до Президента України Петра Порошенка і поінформувати його про беззаконня, яке відбувається навколо кадрових змін в сфері охорони здоров’я Вінницької області.

Варто зазначити, що на засідання президії, яке відбувалося за участю представників громадськості, з’явилися лише 7 депутатів-членів президії із 30-ти. І це в той час, як для ухвалення рішень необхідна присутність щонайменше 16 депутатів. Таким чином, був відсутній кворум для роботи. Зокрема, засідання проігнорували колишні депутати-регіонали, в тому числі радник голови облдержадміністрації Роман Аксельрод, голова фракції “Єдність” в обласній Раді Віктор Вікалюк, керівник однієї з найбільших депутатських груп “Совість України” Валерій Коровій.

На засіданні президії планувалось розглянути питання порядку денного, які мали бути винесені на розгляд засідання 28-ї позачергової сесії обласної Ради 6 скликання. Це питання про переукладення контрактів із керівниками 6 комунальних закладів і підприємств області, про дострокове припинення повноважень чотирьох депутатів обласної Ради (Кучера М.І., Спориша І.Д., Кудлаєнка С.В., Мельничука І.І.), які обрані народними депутатами, згідно наданих заяв. Також з ініціативи громадськості області планувалось розглянути питання про затвердження розпоряджень голови обласної Ради про звільнення та призначення керівників комунальних закладів Вінницької області.   

Голова обласної Ради Сергій Свитко поінформував присутніх, що був вимушений скликати позачергову сесію обласної Ради в зв’язку з рішенням Вінницького апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2014 року, у відповідності до якого повноваження голови обласної Ради щодо призначення-звільнення керівників комунальних закладів обласної Ради в міжсесійний період скасовано, і відтепер лише сесія обласної Ради може вирішувати питання про призначення і звільнення керівників комунальних закладів області. Потреба в скликанні сесії виникла тому, що в шести керівників комунальних закладів і підприємств закінчуються терміни контрактів. Зазначаємо, що зазначене рішення суду було ухвалено за позовом депутата обласної Ради Івана Лєти, який, до речі, також проігнорував засідання президії.

- Виконуючи волю Вінницького апеляційного адміністративного суду, я підписав розпорядження про скликання позачергової сесії з розгляду кадрових питань. Відтепер, рішення про затвердження керівників комунальних закладів ухвалює лише сесія обласної Ради. Сподіваюся, що сьогодні на сесії буде кворум і будуть ухвалені важливі рішення в інтересах територіальної громади області. Якщо ж кворуму не буде, а така вірогідність є високою, тому що певна частина депутатів грається у політичні ігри, і наскільки мені відомо, намагається блокувати роботу сесії обласної Ради, тоді я зазначаю, що підпишу розпорядження про скликання сесії обласної Ради на наступний тиждень. Бо нам необхідно вирішувати нагальні кадрові питання, - сказав Сергій Свитко.

Крім того, голова обласної Ради Сергій Свитко підкреслив: “Відповідно до чинного законодавства голова обласної Ради має право виносити на розгляд сесії обласної Ради ті питання, які вважає за необхідне. Користуючись таким правом, я виношу на розгляд сесії питання щодо кадрових призначень керівників комунальних закладів області, яке ініціювали керівники 11-ти громадських організацій та двоє депутатів обласної Ради - Віктор Козак і Людмила Щербаківська, а також колектив Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Вони вимагають розгляду питання про затвердження розпоряджень голови обласної Ради щодо кадрових звільнень і призначень, які стосуються закладів охорони здоров’я. Власне - це питання є каменем спотикання, бо провладна більшість в обласній Раді, яка існувала при Януковичу, і яка існує сьогодні, не хоче ухвалювати рішення щодо кадрових змін в області. Фактично проблемними є звільнення двох керівників – екс-керівника Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Тетяни Антонець і обласного центру медико-соціальної експертизи Віктора Власюка. Вони, ця провладна більшість, прагне повернення зазначених осіб на посади”.

Керівник фракції ВО “Батьківщина”, депутат обласної Ради Людмила Щербаківська запропонувала у випадку зриву роботи цієї сесії звернутися до Президента України Петра Порошенка з офіційним листом від керівництва і депутатів обласної Ради, щоб поінформувати його про те, що провладна більшість в обласній Раді і виконавча гілка влади дестабілізують ситуацію в області. “Думаю, що Президент України зацікавлений у збереженні миру і стабільності на Вінниччині. Має бути порозуміння і співпраця між обласною Радою і облдержадміністрацією. Якщо не має порозуміння, потрібно змінювати керівництво облдержадміністрації”, - сказала Людмила Щербаківська.

Депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань  розвитку демократії, гласності, свободи слова, інформаційного простору Анатолій Жучинський в свою чергу зазначив, що реагувати на бездіяльність окремих депутатів обласної Ради, які не хочуть виконувати свої прямі обов’язки, має громадськість області.

Нагадаємо, що 8 жовтня цього року, на засіданні президії обласної Ради депутати за погодженням із головою облдержадміністрації Анатолієм Олійником запропонували зняти з розгляду чергової сесії обласної Ради питання про затвердження розпоряджень голови обласної Ради щодо звільнень і призначень керівників комунальних закладів охорони здоров’я. Тому, 10 жовтня цього року на засіданні чергової сесії обласної Ради вищезазначене питання не розглядалось депутатами.

Повернутись Створено: 14 листопада 2014 року, 17:56 Переглядів: 1189

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація