Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Депутати обласної Ради взяли участь у всеукраїнському флешмобі «Не дамо вкрасти землю!» Роздрукувати

Аграрна партія України виступає  категорично проти поспішного і «дикого» ринку землі та задля привернення уваги громадськості до важливості цього питання  ініціює Всеукраїнський збір підписів «Не дамо вкрасти землю!» Про це під час прес-конференції розповіли голова фракції «Аграрії Вінниччини» в обласній Раді Олександр Корнійчук та депутат обласної Ради Дмитро Рижмань. Також у зустрічі з журналістами взяли участь  керівник фермерського господарства з Крижопільського району Василь Мордванюк, керівник фермерського господарства з Погребищенського району Микола Кондратюк, голова Асоціації фермерів Вінницької області Інна Кухарчук та голова ВОПО АПУ Сергій Гуцол. 

Учасники прес-конференції підняли таблички з написами «Не дамо вкрасти землю!», засвідчивши таким чином свою участь у всеукраїнському флешмобі проти продажу землі.

Депутати обласної Ради поінформували про небезпеку продажу земель сільськогосподарського призначення та повідомили  про ініціативи АПУ щодо врегулювання ринку землі.  Дмитро Рижмань  вважає, що ринок землі в Україні має регулювати держава.

- Поки не буде вироблено чітких умов продажу землі, створено Земельний банк, повинен діяти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, - зазначив Дмитро Іванович. - Я маю економічну освіту і великий досвід роботи в сільському господарстві. Розумію, що на сьогодні, як ми не намагаємось зупинити продаж землі, він відбувається у різний спосіб поза межами правового поля. Я вважаю, що ринок землі повинен бути, але який? Перш за все, невеликий відсоток землі, яку виділить для ведення підсобних господарств в межах до двох гектарів, як це і прописано в законі. Згідно із законодавством їх можна продавати. Вся земля, яка була розпайована між членами колгоспів, не може продаватися ні громадянам України, ні іноземцям. Ця земля може продаватися тільки державі. Для цього потрібно створити державний Земельний банк, через який держава повинна скупити землі сільськогосподарського призначення, які розпайовані. Я бачу обмеження оренди землі – не більше 1500 га на одне фермерське господарство. Оскільки на таких землях можна використати і високопродуктивну техніку, і таке господарство буде оптимальним для ведення сільського господарства та створюватиме ринок праці на землі, що, в свою чергу, дасть можливість створити середній клас.
Не може бути таких великих фермерських господарств, які мають по 500 тис. га землі, це веде до зубожіння народу та знищення села,  - впевнений депутат облради від АПУ.

Олександр Корнійчук наголосив, що сьогодні землі, якими користуються великі земельні латифундисти, використовуються агресивно, виснажуються та вже не можуть давати урожаї. Тому потрібно залишати землі в індивідуальному секторі, тоді вона використовуватиметься у різних напрямах.

- Підписавши меморандум з МВФ про чергову позику, влада взяла зобов‘язання поспішно виставити на продаж українську землю. Якщо це станеться, то землю розкупить кілька фінансових кланів, які мають на це гроші. Усі, хто споживає продукцію сільського господарства, потерпатимуть від її дорожнечі та дефіциту. Влада ігнорує той факт, що 80% громадян виступають проти продажу землі, як і те, що 96% аграріїв не мають коштів, щоб купити землю, яку вони зараз обробляють, - додав  голова ВОПО АПУ Сергій Гуцол.

Аграрії також пропонують низку законопроектів, які дадуть можливість врегулювати ринок землі та створити умови для сталого розвитку аграрної галузі і створення ринку праці на селі.

Повернутись Створено: 27 квітня 2017 року, 18:06 Переглядів: 1133

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація