Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Депутати обласної Ради взяли участь у всеукраїнському флешмобі «Не дамо вкрасти землю!» Роздрукувати

Аграрна партія України виступає  категорично проти поспішного і «дикого» ринку землі та задля привернення уваги громадськості до важливості цього питання  ініціює Всеукраїнський збір підписів «Не дамо вкрасти землю!» Про це під час прес-конференції розповіли голова фракції «Аграрії Вінниччини» в обласній Раді Олександр Корнійчук та депутат обласної Ради Дмитро Рижмань. Також у зустрічі з журналістами взяли участь  керівник фермерського господарства з Крижопільського району Василь Мордванюк, керівник фермерського господарства з Погребищенського району Микола Кондратюк, голова Асоціації фермерів Вінницької області Інна Кухарчук та голова ВОПО АПУ Сергій Гуцол. 

Учасники прес-конференції підняли таблички з написами «Не дамо вкрасти землю!», засвідчивши таким чином свою участь у всеукраїнському флешмобі проти продажу землі.

Депутати обласної Ради поінформували про небезпеку продажу земель сільськогосподарського призначення та повідомили  про ініціативи АПУ щодо врегулювання ринку землі.  Дмитро Рижмань  вважає, що ринок землі в Україні має регулювати держава.

- Поки не буде вироблено чітких умов продажу землі, створено Земельний банк, повинен діяти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, - зазначив Дмитро Іванович. - Я маю економічну освіту і великий досвід роботи в сільському господарстві. Розумію, що на сьогодні, як ми не намагаємось зупинити продаж землі, він відбувається у різний спосіб поза межами правового поля. Я вважаю, що ринок землі повинен бути, але який? Перш за все, невеликий відсоток землі, яку виділить для ведення підсобних господарств в межах до двох гектарів, як це і прописано в законі. Згідно із законодавством їх можна продавати. Вся земля, яка була розпайована між членами колгоспів, не може продаватися ні громадянам України, ні іноземцям. Ця земля може продаватися тільки державі. Для цього потрібно створити державний Земельний банк, через який держава повинна скупити землі сільськогосподарського призначення, які розпайовані. Я бачу обмеження оренди землі – не більше 1500 га на одне фермерське господарство. Оскільки на таких землях можна використати і високопродуктивну техніку, і таке господарство буде оптимальним для ведення сільського господарства та створюватиме ринок праці на землі, що, в свою чергу, дасть можливість створити середній клас.
Не може бути таких великих фермерських господарств, які мають по 500 тис. га землі, це веде до зубожіння народу та знищення села,  - впевнений депутат облради від АПУ.

Олександр Корнійчук наголосив, що сьогодні землі, якими користуються великі земельні латифундисти, використовуються агресивно, виснажуються та вже не можуть давати урожаї. Тому потрібно залишати землі в індивідуальному секторі, тоді вона використовуватиметься у різних напрямах.

- Підписавши меморандум з МВФ про чергову позику, влада взяла зобов‘язання поспішно виставити на продаж українську землю. Якщо це станеться, то землю розкупить кілька фінансових кланів, які мають на це гроші. Усі, хто споживає продукцію сільського господарства, потерпатимуть від її дорожнечі та дефіциту. Влада ігнорує той факт, що 80% громадян виступають проти продажу землі, як і те, що 96% аграріїв не мають коштів, щоб купити землю, яку вони зараз обробляють, - додав  голова ВОПО АПУ Сергій Гуцол.

Аграрії також пропонують низку законопроектів, які дадуть можливість врегулювати ринок землі та створити умови для сталого розвитку аграрної галузі і створення ринку праці на селі.

Повернутись Створено: 27 квітня 2017 року, 18:06 Переглядів: 1475

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація