Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Депутати обласної Ради взяли участь у всеукраїнському флешмобі «Не дамо вкрасти землю!» Роздрукувати

Аграрна партія України виступає  категорично проти поспішного і «дикого» ринку землі та задля привернення уваги громадськості до важливості цього питання  ініціює Всеукраїнський збір підписів «Не дамо вкрасти землю!» Про це під час прес-конференції розповіли голова фракції «Аграрії Вінниччини» в обласній Раді Олександр Корнійчук та депутат обласної Ради Дмитро Рижмань. Також у зустрічі з журналістами взяли участь  керівник фермерського господарства з Крижопільського району Василь Мордванюк, керівник фермерського господарства з Погребищенського району Микола Кондратюк, голова Асоціації фермерів Вінницької області Інна Кухарчук та голова ВОПО АПУ Сергій Гуцол. 

Учасники прес-конференції підняли таблички з написами «Не дамо вкрасти землю!», засвідчивши таким чином свою участь у всеукраїнському флешмобі проти продажу землі.

Депутати обласної Ради поінформували про небезпеку продажу земель сільськогосподарського призначення та повідомили  про ініціативи АПУ щодо врегулювання ринку землі.  Дмитро Рижмань  вважає, що ринок землі в Україні має регулювати держава.

- Поки не буде вироблено чітких умов продажу землі, створено Земельний банк, повинен діяти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, - зазначив Дмитро Іванович. - Я маю економічну освіту і великий досвід роботи в сільському господарстві. Розумію, що на сьогодні, як ми не намагаємось зупинити продаж землі, він відбувається у різний спосіб поза межами правового поля. Я вважаю, що ринок землі повинен бути, але який? Перш за все, невеликий відсоток землі, яку виділить для ведення підсобних господарств в межах до двох гектарів, як це і прописано в законі. Згідно із законодавством їх можна продавати. Вся земля, яка була розпайована між членами колгоспів, не може продаватися ні громадянам України, ні іноземцям. Ця земля може продаватися тільки державі. Для цього потрібно створити державний Земельний банк, через який держава повинна скупити землі сільськогосподарського призначення, які розпайовані. Я бачу обмеження оренди землі – не більше 1500 га на одне фермерське господарство. Оскільки на таких землях можна використати і високопродуктивну техніку, і таке господарство буде оптимальним для ведення сільського господарства та створюватиме ринок праці на землі, що, в свою чергу, дасть можливість створити середній клас.
Не може бути таких великих фермерських господарств, які мають по 500 тис. га землі, це веде до зубожіння народу та знищення села,  - впевнений депутат облради від АПУ.

Олександр Корнійчук наголосив, що сьогодні землі, якими користуються великі земельні латифундисти, використовуються агресивно, виснажуються та вже не можуть давати урожаї. Тому потрібно залишати землі в індивідуальному секторі, тоді вона використовуватиметься у різних напрямах.

- Підписавши меморандум з МВФ про чергову позику, влада взяла зобов‘язання поспішно виставити на продаж українську землю. Якщо це станеться, то землю розкупить кілька фінансових кланів, які мають на це гроші. Усі, хто споживає продукцію сільського господарства, потерпатимуть від її дорожнечі та дефіциту. Влада ігнорує той факт, що 80% громадян виступають проти продажу землі, як і те, що 96% аграріїв не мають коштів, щоб купити землю, яку вони зараз обробляють, - додав  голова ВОПО АПУ Сергій Гуцол.

Аграрії також пропонують низку законопроектів, які дадуть можливість врегулювати ринок землі та створити умови для сталого розвитку аграрної галузі і створення ринку праці на селі.

Повернутись Створено: 27 квітня 2017 року, 18:06 Переглядів: 1277

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація