Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Депутати обласної Ради звернулись до мешканців Вінниччини щодо Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні Роздрукувати

На 36 позачерговій сесії обласної 46 депутатів проголосували за звернення до мешканців Вінниччини щодо рішення Вселенського Патріархату про ухвалення Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

«29 листопада 2018 року Синодом Вселенського патріархату був затверджений текст Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

На його основі були надані пропозиції щодо Статуту майбутньої церкви. Ці рішення увінчали тривалий підготовчий процес і відкрили шлях до проведення об’єднавчого собору, на якому в Україні постане Єдина Помісна Православна Церква.

Доцільність існування в Україні автокефальної (незалежної) православної церкви обумовлена багатьма вагомими факторами. Серед них – понад 1030-річна історія православ’я на теренах країни, одна з найбільших у світі кількість громадян, які сповідують православну віру і, зрештою, прагнення віруючих, не порушуючи єдності зі світовим православ’ям, мати своїх церковних керманичів, які були б справжніми пастирями.

Процеси, що відбуваються в наш час у православному середовищі України, є також відновленням історичної справедливості. Відомо, що з XVII століття московська церква привласнила собі владу над духовенством і вірянами України, яких їм передала у тимчасове підпорядкування Константинопольська патріархія. Цей акт відбувся з грубим порушенням умов договору, через що він був скасований Вселенським патріархом у жовтні 2018 року. З цього часу православні українці повернулися під опіку Церкви-Матері, якою для них була Константинопольська Церква впродовж семи століть від часу Володимирового Хрещення до акту анексії з боку московської церкви.

Дії Константинополя в Україні є проявом піклування Церкви-Матері про українську паству, яка впродовж 25 останніх років була розділена, що впливало і на стабільність в усьому українському суспільстві.

Константинопольський патріархат повернув усіх православних українців до спілкування зі світовим православ’ям. Наступним кроком Константинополь бажає надати Православній церкві в Україні повну незалежність і ввести її як повноправну учасницю в родину православних церков світу.

Надання Томосу – це не данина часу, не забаганка окремої групи людей. Це логічний крок, який відбувається в незалежній державі на шляху до національної самоідентичності.

Усвідомлюючи та розуміючи важливість процесу надання незалежності (автокефалії) православній церкві в Україні, що є показником духовної зрілості православних українців, вагомою частиною фундаменту української державності, Вінницька обласна Рада закликає усіх мешканців нашого краю та всіх громадян України підтримати і всіляко сприяти становленню в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви, особливо у цей час, коли від нашої доброї волі залежить не лише доля церкви, а доля і майбутнє усієї України.

Схвалено на 36 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання 4 грудня 2018 року».

Повернутись Створено: 12 грудня 2018 року, 10:48 Переглядів: 621

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація