Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Депутати обласної Ради звернулись до мешканців Вінниччини щодо Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні Роздрукувати

На 36 позачерговій сесії обласної 46 депутатів проголосували за звернення до мешканців Вінниччини щодо рішення Вселенського Патріархату про ухвалення Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

«29 листопада 2018 року Синодом Вселенського патріархату був затверджений текст Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

На його основі були надані пропозиції щодо Статуту майбутньої церкви. Ці рішення увінчали тривалий підготовчий процес і відкрили шлях до проведення об’єднавчого собору, на якому в Україні постане Єдина Помісна Православна Церква.

Доцільність існування в Україні автокефальної (незалежної) православної церкви обумовлена багатьма вагомими факторами. Серед них – понад 1030-річна історія православ’я на теренах країни, одна з найбільших у світі кількість громадян, які сповідують православну віру і, зрештою, прагнення віруючих, не порушуючи єдності зі світовим православ’ям, мати своїх церковних керманичів, які були б справжніми пастирями.

Процеси, що відбуваються в наш час у православному середовищі України, є також відновленням історичної справедливості. Відомо, що з XVII століття московська церква привласнила собі владу над духовенством і вірянами України, яких їм передала у тимчасове підпорядкування Константинопольська патріархія. Цей акт відбувся з грубим порушенням умов договору, через що він був скасований Вселенським патріархом у жовтні 2018 року. З цього часу православні українці повернулися під опіку Церкви-Матері, якою для них була Константинопольська Церква впродовж семи століть від часу Володимирового Хрещення до акту анексії з боку московської церкви.

Дії Константинополя в Україні є проявом піклування Церкви-Матері про українську паству, яка впродовж 25 останніх років була розділена, що впливало і на стабільність в усьому українському суспільстві.

Константинопольський патріархат повернув усіх православних українців до спілкування зі світовим православ’ям. Наступним кроком Константинополь бажає надати Православній церкві в Україні повну незалежність і ввести її як повноправну учасницю в родину православних церков світу.

Надання Томосу – це не данина часу, не забаганка окремої групи людей. Це логічний крок, який відбувається в незалежній державі на шляху до національної самоідентичності.

Усвідомлюючи та розуміючи важливість процесу надання незалежності (автокефалії) православній церкві в Україні, що є показником духовної зрілості православних українців, вагомою частиною фундаменту української державності, Вінницька обласна Рада закликає усіх мешканців нашого краю та всіх громадян України підтримати і всіляко сприяти становленню в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви, особливо у цей час, коли від нашої доброї волі залежить не лише доля церкви, а доля і майбутнє усієї України.

Схвалено на 36 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання 4 грудня 2018 року».

Повернутись Створено: 12 грудня 2018 року, 10:48 Переглядів: 667

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація