Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Депутати обласної Ради звернулись до мешканців Вінниччини щодо Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні Роздрукувати

На 36 позачерговій сесії обласної 46 депутатів проголосували за звернення до мешканців Вінниччини щодо рішення Вселенського Патріархату про ухвалення Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

«29 листопада 2018 року Синодом Вселенського патріархату був затверджений текст Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

На його основі були надані пропозиції щодо Статуту майбутньої церкви. Ці рішення увінчали тривалий підготовчий процес і відкрили шлях до проведення об’єднавчого собору, на якому в Україні постане Єдина Помісна Православна Церква.

Доцільність існування в Україні автокефальної (незалежної) православної церкви обумовлена багатьма вагомими факторами. Серед них – понад 1030-річна історія православ’я на теренах країни, одна з найбільших у світі кількість громадян, які сповідують православну віру і, зрештою, прагнення віруючих, не порушуючи єдності зі світовим православ’ям, мати своїх церковних керманичів, які були б справжніми пастирями.

Процеси, що відбуваються в наш час у православному середовищі України, є також відновленням історичної справедливості. Відомо, що з XVII століття московська церква привласнила собі владу над духовенством і вірянами України, яких їм передала у тимчасове підпорядкування Константинопольська патріархія. Цей акт відбувся з грубим порушенням умов договору, через що він був скасований Вселенським патріархом у жовтні 2018 року. З цього часу православні українці повернулися під опіку Церкви-Матері, якою для них була Константинопольська Церква впродовж семи століть від часу Володимирового Хрещення до акту анексії з боку московської церкви.

Дії Константинополя в Україні є проявом піклування Церкви-Матері про українську паству, яка впродовж 25 останніх років була розділена, що впливало і на стабільність в усьому українському суспільстві.

Константинопольський патріархат повернув усіх православних українців до спілкування зі світовим православ’ям. Наступним кроком Константинополь бажає надати Православній церкві в Україні повну незалежність і ввести її як повноправну учасницю в родину православних церков світу.

Надання Томосу – це не данина часу, не забаганка окремої групи людей. Це логічний крок, який відбувається в незалежній державі на шляху до національної самоідентичності.

Усвідомлюючи та розуміючи важливість процесу надання незалежності (автокефалії) православній церкві в Україні, що є показником духовної зрілості православних українців, вагомою частиною фундаменту української державності, Вінницька обласна Рада закликає усіх мешканців нашого краю та всіх громадян України підтримати і всіляко сприяти становленню в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви, особливо у цей час, коли від нашої доброї волі залежить не лише доля церкви, а доля і майбутнє усієї України.

Схвалено на 36 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання 4 грудня 2018 року».

Повернутись Створено: 12 грудня 2018 року, 10:48 Переглядів: 859

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація