Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Депутати підтримали два проекти рішень стосовно очисних споруд у селі Цекинівка Роздрукувати

Депутати обласної Ради 7 скликання схвалили рішення «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Кабінету Міністрів України» та «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Міністра екології та природних ресурсів України Семерека О.М.».

У тексті йдеться, про очисні споруди міста Сорока Республіки Молдови, які знаходяться на території с. Цекінівка Ямпільського району. Із 1980 року там щоденно очищали до 15 тисяч кубічних метрів каналізаційних стоків. Із 2000 року об’єкт не працює, і стоки потрапляють у річку Дністер. Півтора десятка років питання їхнього існування, відновлення чи демонтажу не вирішене, не врегульоване, у тому числі, і через відсутність правовстановлюючих документів на споруди. Як відомо, сьогодні права власності на зазначений об’єкт не має ні молдовська, ні українська сторони. Відомо також, що Урядами України і Молдови проведено десятки зустрічей і перемовин, а наразі готується Протокол про передачу зазначеного об’єкта під юрисдикцію Молдови, тобто планується визнати даний об’єкт молдовським.

Це дозволить фактичним власникам - управлінню водноканалізаційного господарства Республіки Молдови оформити своє право власності на майно -

споруди і обладнання.

Проте, не дивлячись на підготовку Урядів України та Молдови до узаконення очисних споруд, станом на теперішній час невідомі особи під керівництвом молдовських охоронників демонтують і вивозять з території об’єкта усе обладнання. Факт демонтажу насосів та обладнання був зафіксований. Крім того, станом на сьогодні існує заборгованість за оренду 5 га земель Цекинівської сільської ради, яка складає 208802,5 грн. Також є необхідність зазначити, що цекинівчани протягом десятиліть страждали від забруднення криниць, річки фекальними масами. Через прориви і протікання колекторів, які проходять землями комунальної власності, постійно руйнувались дороги, земельні ділянки, поля, протягом десятиліть вимушені терпіти бруд і сморід від прямих стоків каналізаційної системи міста Сороки Республіки Молдови у річку.

Більш як двадцять років триває екологічна сага про забруднення території на кордоні Молдови (Сороки) й України (Цекинівка, Ямпільський район) через річку Дністер. І весь цей час — лише перемовини, передмови й постскриптуми. А тим часом промислові відходи завдовжки 6,2 км через Дністер продовжують забруднювати басейн річки як на території Вінниччини, так і нижче за течією. Але окремим та болючим постало питанням вивозу намулу з України або його утилізації. Загальний обсяг намулу (перероблених каналізаційних стоків з м.Сороки Республіки Молдови) становить 45 тис. тон. За заключениям ТОВ «Пласт» осад з намулових майданчиків містить речовини 1—4 класу токсичності, а вміст важких металів в багато разів перевищує гранично допустимі концентрації для ґрунтів. Зважаючи на це, намул не може бути вивезений на поля у вигляді добрив», – йдеться в тексті звернення.

Враховуючи вищевикладене, депутати звертаються до Кабінету Міністрів України посприяти у питанні правового вирішення, так і в екологічному, адже річка Дністер є водною артерією, що живить багато міст і сіл питною водою. А також до Міністра охорони екології та природних ресурсів України Остапа Семерака з проханням посприяти у вирішенні питання вивозу намулу з України або його утилізації, який створює екологічну загрозу навколишньому середовищу.

Ініціатором цього звернення виступив депутат обласної Ради Андрій Ковальов.

Проект цього рішення депутати підтримали.

Повернутись Створено: 30 червня 2017 року, 17:30 Переглядів: 938

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація