Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Депутати підтримали Звернення про зміни до Бюджетного кодексу України Роздрукувати

Від депутата обласної Ради, голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадія Мазура під час 10-ї сесії обласної Ради надійшло звернення до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Звернення підтримане депутатами обласної Ради та затверджено рішенням №202 від 22 вересня 2016 року «Про звернення депутатів обласної Ради 7 скликання». В ньому йдеться про внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині зміни пропорцій зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів різних рівнів.

- У зв’язку з тим, що влада сьогодні декларує принципи децентралізації, яка веде за собою передачу функцій, повноважень відповідальності на місцевий рівень, було б не справедливо залишити бюджети базового рівня без відповідних стимулів, - коментує Звернення  Геннадій Мазур. – Тому я вийшов з ініціативою винести на 10-у чергову сесію обласної Ради проект рішення про Звернення до Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу у плані розподілу між бюджетами суми податку з доходів фізичних осіб. На сьогоднішній день зарахування проходить наступним чином: 25% зараховується до державного бюджету, 15% - до обласного бюджету, 60% - до районного бюджету або бюджету міста обласного значення. Моя пропозиція така: 10% податку з доходів фізичних осіб залишити в бюджеті базового рівня, що дасть можливість стимулювати, зацікавлювати сільських голів у створенні робочих місць, легалізації тіньової зайнятості та залучення інвестицій в територіальні громади районів.

В самому Зверненні сказано, що «з 1 січня 2015 року було кардинально змінено систему міжбюджетних відносин, дохідну базу та принципи наповнення місцевих бюджетів, в першу чергу, бюджетів базового рівня (сіл, селищ, міст районного значення). Зокрема, привертає увагу той факт, що уже другий рік поспіль до бюджетів базового рівня не зараховується податок на доходи фізичних осіб. Хоча до 1 січня 2015 року саме цей податок складав основу доходів цієї категорії місцевих бюджетів, забезпечуючи територіальні громади вагомим фінансовим ресурсом, який можна використовувати на розвиток власних територій.

За результатами проведеної реформи, в органів місцевого самоврядування базового рівня зникли стимули щодо створення нових робочих місць та легалізації тіньової зайнятості у відповідних селах, селищах, містах районного значення.

Враховуючи вищезазначене та з метою активізації соціально-економічного розвитку сільських територій країни, прошу Вашого сприяння у розробці та якнайшвидшому внесенні на розгляд сесії Верховної Ради України законопроекту “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині зміни пропорцій зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів різних рівнів”.  А саме пропоную передбачити зарахування податку на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується), згідно з Податковим кодексом України на території сіл, селищ, міст районного значення у розмірі 10 відсотків до відповідних місцевих бюджетів сіл, селищ, міст районного значення. Одночасно частку зарахування податку на доходи фізичних осіб, що надходить до державного бюджету – зменшити до 15 відсотків. Для цього внести відповідні зміни до статей 29, 69 Бюджетного кодексу України».

 

Повернутись Створено: 4 жовтня 2016 року, 09:23 Переглядів: 747

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація