Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Депутати підтримали Звернення про зміни до Бюджетного кодексу України Роздрукувати

Від депутата обласної Ради, голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадія Мазура під час 10-ї сесії обласної Ради надійшло звернення до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Звернення підтримане депутатами обласної Ради та затверджено рішенням №202 від 22 вересня 2016 року «Про звернення депутатів обласної Ради 7 скликання». В ньому йдеться про внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині зміни пропорцій зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів різних рівнів.

- У зв’язку з тим, що влада сьогодні декларує принципи децентралізації, яка веде за собою передачу функцій, повноважень відповідальності на місцевий рівень, було б не справедливо залишити бюджети базового рівня без відповідних стимулів, - коментує Звернення  Геннадій Мазур. – Тому я вийшов з ініціативою винести на 10-у чергову сесію обласної Ради проект рішення про Звернення до Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу у плані розподілу між бюджетами суми податку з доходів фізичних осіб. На сьогоднішній день зарахування проходить наступним чином: 25% зараховується до державного бюджету, 15% - до обласного бюджету, 60% - до районного бюджету або бюджету міста обласного значення. Моя пропозиція така: 10% податку з доходів фізичних осіб залишити в бюджеті базового рівня, що дасть можливість стимулювати, зацікавлювати сільських голів у створенні робочих місць, легалізації тіньової зайнятості та залучення інвестицій в територіальні громади районів.

В самому Зверненні сказано, що «з 1 січня 2015 року було кардинально змінено систему міжбюджетних відносин, дохідну базу та принципи наповнення місцевих бюджетів, в першу чергу, бюджетів базового рівня (сіл, селищ, міст районного значення). Зокрема, привертає увагу той факт, що уже другий рік поспіль до бюджетів базового рівня не зараховується податок на доходи фізичних осіб. Хоча до 1 січня 2015 року саме цей податок складав основу доходів цієї категорії місцевих бюджетів, забезпечуючи територіальні громади вагомим фінансовим ресурсом, який можна використовувати на розвиток власних територій.

За результатами проведеної реформи, в органів місцевого самоврядування базового рівня зникли стимули щодо створення нових робочих місць та легалізації тіньової зайнятості у відповідних селах, селищах, містах районного значення.

Враховуючи вищезазначене та з метою активізації соціально-економічного розвитку сільських територій країни, прошу Вашого сприяння у розробці та якнайшвидшому внесенні на розгляд сесії Верховної Ради України законопроекту “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині зміни пропорцій зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів різних рівнів”.  А саме пропоную передбачити зарахування податку на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується), згідно з Податковим кодексом України на території сіл, селищ, міст районного значення у розмірі 10 відсотків до відповідних місцевих бюджетів сіл, селищ, міст районного значення. Одночасно частку зарахування податку на доходи фізичних осіб, що надходить до державного бюджету – зменшити до 15 відсотків. Для цього внести відповідні зміни до статей 29, 69 Бюджетного кодексу України».

 

Повернутись Створено: 4 жовтня 2016 року, 09:23 Переглядів: 801

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація