Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Депутати підтримали звернення щодо ліквідації Джуринського отрутомогильника Роздрукувати

60 депутатів підтримали проект рішення «Про звернення депутатів обласної Ради 7 скликання до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В, Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо необхідності ліквідації Джуринського отрутомогильника у Вінницькій області».

«У Вінницькій області досі не вирішено проблему ліквідації найбільшого у Європі отрутомогильника токсичних і непридатних до використання пестицидів та отруйних речовин, який знаходиться у Шаргородському районі.

Це становить загрозу екологічній безпеці як області, так і України загалом, негативно позначається на життєдіяльності й здоров’ї громадян, стані навколишнього природного середовища. Джуринський отрутомогильник – одна з найбільших екологічних проблем Вінниччини і України. Зазначений об’єкт створювався як міжрегіональний ще за радянських часів. Площа об’єкту 4,2 га, на зазначеній території досі зберігається понад 2100 тонн непридатних і заборонених для використання пестицидів. В попередні роки владою робились спроби вивезти ці пестициди і ліквідувати отрутомогильник, але на жаль, було вивезено лише меншу частину контейнерів з відходами. Питання щодо ліквідації отрутомогильника неодноразово порушувалося депутатами Вінницької обласної Ради 6 і 7 скликання, екологами та громадськістю області.

На сьогодні Джуринський отрутомогильник законсервовано, жодні дії на зазначеному об’єкті не проводяться. Сусідні країни позбулися таких об’єктів уже давно, вчасно знешкодивши отруйні хімікати за допомогою сучасних технологій та за підтримки відповідних програм Європейського Союзу. Зволікання із вирішенням цієї соціоеколого-економічної проблеми створює реальну загрозу для потрапляння високотоксичних речовин в навколишнє природне середовище, ставить під загрозу життя і здоров’я мешканців області, і як наслідок, веде до незворотних руйнівних наслідків для екологічної безпеки Вінницької області. Вирішення цієї значної проблеми потребує комплексних і

консолідованих дій українського парламенту, Уряду, місцевих органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, громадських екологічних організацій щодо знешкодження непридатних і заборонених до використання пестицидів.

У зв'язку з вищевикладеним, ми - депутати Вінницької обласної Ради 7 скликання, виконуючи свій обов’язок перед громадою Вінницької області, враховуючи значимість порушеної проблеми, просимо Президента України,

Голову Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України вжити невідкладних дій у напрямі повної ліквідації Джуринського отрутомогильника та врахувати наші і науковців, експертів та громадськості Вінниччини пропозиції:

1. Ініціювати розробку нормативно-правової бази на всеукраїнському рівні, зокрема Державної цільової програми з ліквідації і вивезення з території України непридатних до використання пестицидів.

2. Врегулювати процедуру прозорого надання ліцензій спеціалізованим українським підприємствам для перезатарення і вивозу непридатних пестицидів.

3. Забезпечити ефективне і екологічно-безпечне управління об'єктами, складами, на території яких зберігаються токсичні й непридатні до

використання пестициди до моменту звільнення від них зазначеної території.

4. Передбачити в проекті Державного бюджету України на 2019 рік виділення необхідних коштів на перезатарення і вивезення непридатних пестицидів з метою повної ліквідації та знешкодження непридатних і заборонених до використання пестицидів й токсичних речовин Джуринського отрутомогильника, проведення рекультивації цієї території.

5. Розробити конкретний план послідовних і поетапних дій у напрямі ліквідації Джуринського отрутомогильника, залучивши до цього процессу фахівців, науковців, провідних екологів України. Цей план, на нашу думку, має передбачати такі кроки:

- перезатарення непридатних пестицидів у спеціалізовані контейнери;

- вивезення на утилізацію непридатних пестицидів до країн ЄС, тому що в Україні жодне підприємство або фірма не мають відповідної ліцензії на здійснення таких дій;

- провести рекультивацію полігону з дотриманням відповідних державних будівельних (ДБН), санітарно-гігієнічних і екологічних норм.

6. Широко інформувати громадськість Вінниччини і України через висвітлення у ЗМІ про заплановані заходи і вжиті владою дії у напрямі ліквідації Джуринського отрутомогильника.

Сподіваємося, що вирішення цієї важливої екологічної проблеми стане гарним прикладом взаємодії органів влади та громадськості з метою покращення екологічної безпеки й здоров’я жителів територіальної громади Вінниччини, створить умови для поліпшення навколишнього природного середовища, позитивно вплине на імідж регіону і української держави загалом».

Йдеться у тексті звернення депутатів обласної Ради.

Повернутись Створено: 5 березня 2019 року, 14:33 Переглядів: 659

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація