Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Депутати проголосували за внесення змін до проекту Перспективного плану формування ОТГ Роздрукувати

Під час сесії 46 депутатів підтримали внесення змін до рішення 38 сесії обласної Ради 6 скликання від 24 червня 2015 року № 894 «Про проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області».

В зазначеному проекті йдеться про те, що на сьогодні в області створено 24 об’єднані територіальні громади, які об’єднали 76 місцевих рад.

25 жовтня 2015 року відбулися перші вибори депутатів та голів у Калинівській міській та Студенянській сільській об’єднаних територіальних громадах. У двох об’єднаних територіальних громадах (Іллінецька та Вапнярська) перші вибори депутатів та голів об’єднаних територіальних громад відбулись 28 серпня 2016 року, у 17 ОТГ – 11 та 18 грудня 2016 року.

На виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» обласною державною адміністрацією розроблено, а рішенням 38 сесії обласної Ради 6 скликання від 24 червня 2015 року №894 схвалено проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, яким передбачено утворення в області 108 об’єднаних територіальних громад.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 року №1076 (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України  від 23 грудня 2015 р. № 1345-р) Вінницькій області погоджено утворення 37 об’єднаних територіальних громад із 108.

Обласна державна адміністрація листом від 05.12.2016 року №01.01-21/7943 звернулась до Кабінету Міністрів України та листом від 07.12.2016 року №01.01-21/8028 до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо внесення змін до проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, в частині 19 об’єднаних територіальних громад, створених протягом 2016 року та схвалених рішенням 12 сесії обласної Ради 7 скликання від 02 грудня 2016 року №209.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 року №491-р «Про внесення змін до деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України», внесені зміни до Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, яким визначено 49 спроможних територіальних громад (з урахуванням 19 ОТГ, вибори у яких відбулися в 2016 році).

У трьох ОТГ – Мурафській (Шаргородський район), Якушинецькій (Вінницький район) та Кунківській (Гайсинський район) відбулися перші місцеві вибори 30 квітня 2017 року. Постановою Центральної виборчої комісії від 18 серпня 2017 року № 164 призначено вибори в 9 утворених об’єднаних територіальних громадах Вінницької області: Гніванській міській, Брацлавській та Глуховецькій селищній, Шляхівській, Іванівській, Староприлуцькій, Лука-Мелешківській Краснопільській, Росошанській сільських об’єднаних територіальних громадах.

Межі зазначених громад не відповідають межам громад, відображених у проекті Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, затвердженому рішенням 38 сесії обласної Ради 6 скликання від 24 червня 2015 року №894 «Про проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області» зі змінами, схваленими рішенням 12 сесії обласної ради 7 скликання  від 02 грудня 2016 року №209. Тому виникла необхідність приведення у відповідність меж утворених об’єднаних територіальних громад області до проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області.

На етапі прийняття остаточних рішень знаходяться процеси добровільного приєднання Шендерівської ТГ Тиврівського району до Вороновицької ОТГ Вінницького району, Височанської ТГ Томашпільського району до Вапнярської ОТГ Томашпільського району, Тягунської ТГ та Паріївської ТГ Іллінецького району до Іллінецької ОТГ. Однак через те, що Перспективним планом, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 року №491-р « , не передбачено приєднання цих територіальних громад до вищезазначених ОТГ, необхідно було внести відповідні зміни до проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Це дасть можливість провести приєднання, згідно із п.1 статті 8-1 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», обласній державній адміністрації надати позитивні висновки на проекти рішень громад та звернутися до ЦВК про призначення виборів депутатів ОТГ.

 

Також під час сесії депутати проголосували за внесення змін в адміністративно-територіальний устрій Вінницької області, відповідно до яких Степашківську сільську раду Гайсинського району перейменовано на Степаську.

Повернутись Створено: 28 вересня 2017 року, 15:07 Переглядів: 1384

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація