5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Депутати просять створити робочу групу щодо діяльності Ладижинського будинку-інтернату Роздрукувати

Депутати, які входять до складу Міжфракційного об’єднання «Рівні можливості», звернулись до голови Вінницької обласної адміністрації Валерія Коровія, з проханням створити робочу групу та ініціювати обговорення доцільності зміни профілю Ладижинського будинку-інтернату четвертого профілю. Звернення губернатору Вінницької області депутати передали 22 вересня під час десятої сесії.

Депутат Людмила Станіславенко, яка входить до Міжфракційного об’єднання та є головою постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини, зауважила, що перед прийняттям рішення влада та громадськість повинні детально вивчити питання.

- Ми вважаємо, що сьогодні необхідно створити робочу групу, до якої входитимуть депутати, волонтери, громадські активісти, представники профільних департаментів та просто небайдужі вінничани, які повинні розібратися з ситуацією, що склалася навколо Ладижинського будинку-інтернату четвертого профілю, - сказала Людмила Станіславенко. – До моєї колеги Лариси Білозір, яка входить до об’єднання, звернулась ініціативна волонтерська група, яка опікується цим закладом. Ми не можемо проігнорувати їх та інтереси дітей, саме тому просимо вас допомогти нам розібратись в зазначеному питанні.

У своєму зверненні депутати наголосили, що зміна профілю установи може стати приводом погіршення психо-емоційного стану дітей та  зведе нанівець усі позитивні результати від проведеної роботи з дітьми по реабілітації та соціалізації. Члени міжфракційного об’єднання наголосили, що в Ладижинському будинку-інтернаті зусиллями волонтерів та благодійних фондів проводиться систематична робота з покращення умов життя для вихованців інтернату. Нині у закладі створили необхідні для реабілітації умови. В закладі функціонують сенсорна кімната, тренажерний зал, творчі майстерні та кімнати для реабілітаційних занять.

Депутати підтримали звернення, з яким виступила Людмила Станіславенко, та обговорили важливість створення комісії. Депутат Андрій Ковальов розповів, що особисто виїжджав на місце та мав можливість поспілкуватись з персоналом і дітьми.

- Я разом з колегою Ярославом Хребтієм був у цьому закладі, - сказав Андрій Ковальов. – Ми приїхали до Ладижинського будинку-інтернату без попередження. В інтернаті ми побачили теплі  стосунки між працівниками та його вихованцями. При перепрофілюванні  вихованці Ладижинського будинку-інтернату втратять своїх друзів. Діти звикли до закладу і зміна місця, особливо для тих, хто не ходить, – це велика травма.

Голова Вінницької облдержадміністрації зазначив, що проблему потрібно вирішувати найближчим часом. Валерій Коровій сказав, що наступного тижня проходитимуть заходи, в ході яких вивчатиметься питання.

Нагадаємо,  13 вересня Директор департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталія Заболотна повідомила, що Ладижинський дитячий будинок-інтернат буде перепрофільовано в Ладижинський психоневрологічний інтернат. В результаті цих змін 37 дітей віком до 18 років буде переведено до іншого  профільного закладу. Волонтери зазначають, що подібне рішення призведе до погіршення умов перебування та можливості реабілітації підопічних, старших 18 років, які залишаться в перепрофільованому закладі.

Повернутись Створено: 26 вересня 2016 року, 16:07 Переглядів: 799

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація