29 січня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради відбудеться пленарне засідання чергової 4 сесії обласної Ради. 29 січня о 13.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань агропромислового розвитку та земельних відносин  

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Депутати спільно з громадськістю підтримали проект щодо підготовки та видання книг серії «Село і люди» Роздрукувати

4 жовтня під керівництвом депутата обласної Ради Тетяни Редько відбулось розширене засідання постійної комісії з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, а також президії Громадської ради при обласній Раді.

Під час зібрання депутати спільно з представниками громадськості обговорили доопрацьований проект рішення обласної Ради «Про внесення доповнення до Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2016-2018 роки».

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк, директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун, голова Громадської ради при обласній Раді Наталія Морозова, головний редактор журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський, історики, науковці, члени президії Громадської ради при обласній Раді, представники обласної організації Національної спілки письменників України, обласної організації Національної спілки журналістів України та засобів масової інформації.

Нагадаємо, що зазначений проект рішення вже розглядався на попередніх засіданнях профільної комісії й за результатами голосування був направлений Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА для внесення пропозицій, озвучених депутатами і представниками громадських організацій.

Як було зауважено під час обговорення, яке відбулось 22 червня 2016 року, головою Громадської ради при обласній Раді Наталією Морозовою, цей проект потребує подальшого якісного обговорення та опрацювання, створення робочої редакційної колегії із залученням науковців-істориків, письменників, журналістів, представників громадських організацій, розробки довгострокового проекту написання історій міст та сіл Вінницької області. Також необхідно змінити Положення «Про Регіональну програму сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2016-2018 роки», з метою якісного та відкритого відбору творів місцевих авторів, видання яких здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету.

Врахувавши пропозиції, Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА було внесено зміни і доповнення до Положення, про які поінформували на розширеному засіданні його керівники.

Зокрема, у Положенні йдеться про те, що метою зазначеного проекту є дослідження та висвітлення відомостей про кожний населений пункт, з його історією, заняттям населення, побутом, народною культурою; висвітлення життя та діяльності видатних постатей національної історії, культури, науки; популяризація краєзнавчої літератури про історію населених пунктів Вінницької області шляхом презентації в громадах та навчальних закладах. Основними завданнями є щорічне планування випуску книг серії «Село і люди»; залучення працівників редакції літературно-художнього журналу «Вінницький край», Державного архіву Вінницької області, обласної організації Національної спілки письменників України, обласної організації Національної спілки журналістів України, обласної організації Національної спілки краєзнавців України, обласної ради організації ветеранів України, Вінницького обласного товариства політичних в’язнів, репресованих та їхніх дітей, обласної Спілки інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій, обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані, обласної організації  «Союз Чорнобиль України», пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України», Вінницької обласної редакційної колегії та штатної редакційно-видавничої групи з підготовки та видання обласної книги «Реабілітовані історією», Вінницької обласної універсальної бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва, міських, селищних та сільських рад до збирання, опрацювання матеріалів, написання краєзнавчих творів, рецензування їх та підготовки до видання.

В ході зібрання були озвучені різні точки зору щодо підтримки проекту – випуску книг серії «Село і люди». Зокрема, питань, які стосуються назви проекту, його фінансування, підходу до розкриття тематики, складу редакційної колегії та інших.

– Ми хочемо, щоб цей проект був дієвий та ефективний, – зауважила голова постійної комісії Тетяна Редько. – Наша мета – створити на Вінниччині якісний продукт, що буде сприйматися всією громадою, і який буде виконувати функцію виховання й формування правильного світогляду молодого покоління.

За результатами обговорення, депутати постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації підтримали проект рішення обласної Ради «Про внесення доповнення до Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2016-2018 роки». А також, врахувавши всі висловлені пропозиції, запропонували Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА внести зміни і доповнення до окремих розділів Положення.

Більш детально з протоколом та висновком засідання постійної комісії можна ознайомитися на сайті обласної Ради в розділі «Документи».

 

Повернутись Створено: 5 жовтня 2016 року, 11:17 Переглядів: 730

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація