Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Депутати Вінницької обласної Ради провели смолоскипний марш в пам'ять про Героїв Крут (Відео) Роздрукувати

29 січня 2017 року депутати обласної Ради від ВО «Свобода» та громадські активісти традиційно провели у Вінниці смолоскипний марш в пам'ять про подвиг Героїв Крут. Перед маршем відбувся мітинг-реквієм. Потім, побудувавши колону, вони вирушили із смолоскипами, державними прапорами від Вежі центральною вулицею Соборною до пам'ятника Українським Січовим Стрільцям і воякам ОУН-УПА.

Учасники тримали в руках банери: «Вшануймо Героїв!», «За мертвих, живих, і ненароджених!».

На мітингу виступив керівник депутатів від ВО «Свобода» в обласній Раді Олексій Фурман.

– На сьогодні дуже багато паралелей сучасності з подіями столітньої давності. Перша паралель – це молоді хлопці, які боронити Україну від військ Муравйова, так як і сьогодні хлопці з Майдану йшли на сучасну московсько-україську війну. Друга паралель – це, на превеликий жаль, як і тоді, уряд бездіяв, так як і зараз уряд бездіє. Битва під Крутами – це вияв героїчного духу українців. Після неї багато тодішніх сучасників зрозуміли, хто насправді є окупантом і чого чекати від Росії. Нехай пам'ять про битву біля станції Крути наших 300 спартанців запалює наші серця любов'ю до України, і дасть сили захистити її у нинішній складний час. Герої крутянці зуміли тоді зупинити добре екіпіровану, чисельну армію Муравйова. Герої Крут зуміли серед лав більшовицької армії посіяти паніку. Але тодішнє керівництво української держави змарнували весь це патріотичний порив. Вони деморалізували дух української армії, що призвело до того, що їм підпорядковувалися всього лише невелика кількість солдатів, – зазначив Олексій Фурман.

 

Присутній також був на мітингу-реквієм народний артист України Богдан Бенюк, який виступив перед початком маршу:

- Зараз, у ці хвилини, якраз по всій Україні проходять марші. І ці смолоскипи, які будуть палати починаючи з Європейської площі у Вінниці, будуть тим відблиском великої пам’яті. Вона повинна бути з нами кожного дня, кожної секунди. Бо ми україці, навчені уже тими речами, коли весь час попадаємо в блуд, в блуд наших керівників, в блуд неймовірних тих подій, які відбуваються в історії нашої держави. Коли ми поглянемо на тих хлопців, які стояли під станцією Крути й оберігали нашу державність та сьогодніші часи. Дуже важлива є паралель, але найважливіше мабуть те, що ми повинні пам’ятати це. Бо ті люди, які поклали свої душі і покладають сьогодні за Україну, за нашу незалежність потребують нашої молитви. І сьогодні ввечорі ми будемо лягаючи спати обов’язково згадувати їх. Так ми зараз проходимо великі випробування. Не менші випробування ніж 100 років тому, проходили ті хто жили у той час. Не менші випробування відбувалися в 30-і, 40-і, 50-і роки і ми це все прекрасно знаємо.

 

 Хай сьогодні ці вогники запаляться у велике світло надії. Надії на те що наша держава буде, що у нас буде при державі українці. Що ми будемо шанувати себе, своїх батьків, свою мову загнану і будем знати та оберігати її.

Відео: https://youtu.be/pNtDeu0l8yc

Повернутись Створено: 1 лютого 2017 року, 12:18 Переглядів: 718

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація