Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Відзнаку за «Заслуги перед Вінниччиною» отримають 8 жителів області

    Обласною відзнакою за «Заслуги перед Вінниччиною» нагородять 8 жителів Вінницької області. Відповідне рішення ухвалили депутати на 16-ій сесії обласної Ради. Нагородження буде приурочене до 90-річчя Вінниччини, яке відзначається цьогоріч. «За вагомий особистий внесок у розвиток Вінниччини та з нагоди відзначення 90-річчя утв ....

  • Громадам Вінниччини передають кисневі концентратори

    28 січня на позачерговій 17 сесії обласної Ради 8 скликання депутати погодили рішення про безоплатну передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області у власність територіальних громад медичного обладнання. 502 кисневі концентратори, загальною вартістю 15 млн 160,4 тис. грн, передадуть 16 територіальним гр ....

  • Внутрішньо переміщеним особам надаватимуть пільгові кредити на придбання житла: депутати доповнили програму новим Положенням

    28 січня на черговій 16 сесії обласної Ради 8 скликання депутати ухвалили рішення про доповнення «Комплексної регіональної програми пільгового довготермінового кредитування громадян, які потребують поліпшення житлових умов у Вінницькій області на 2018-2022 роки» додатком – «Положення про порядок надання пільгових довготерм ....

Депутати звернулися до парламенту та Уряду щодо справедливого зарахування податку на доходи фізичних осіб Роздрукувати

Депутати обласної Ради підтримали звернення до голови Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо справедливого зарахування податку на доходи фізичних осіб за податковою адресою платника податків – фізичної особи.

«Необхідно спрямовувати податок на доходи фізичних осіб за місцем реєстрації і проживання таких фізичних осіб, а не за адресою, де зареєстрований податковий агент, який нараховує та виплачує оподатковуваний дохід таким фізичним особам, як це передбачено чинним законодавством України», – йдеться у зверненні.

Податок на доходи фізичних осіб є одним з основних бюджетоутворюючих джерел надходжень у структурі доходів місцевих бюджетів. Він, фактично, є платою фізичної особи за послуги, надані їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа зареєстрована і проживає.

«Соціально-економічна ситуація в країні спричинила відтік жителів невеликих населених пунктів до великих міст, в той час, як такі жителі та їх сім’ї часто продовжують проживати та користуватися соціальними послугами на території громад, де вони зареєстровані, – йдеться у зверненні. – Внаслідок дії чинної моделі зарахування податку на доходи фізичних осіб місцеві бюджети територіальних громад, в яких зареєстровані фізичні особи, недоотримують відповідні надходження від податку на доходи фізичних осіб і не можуть ефективно розв'язувати важливі питання свого соціально-економічного та культурного розвитку».

У зверненні вказано, що чинний нині розподіл податку на доходи фізичних осіб призводить до хронічного  недофінансування місцевих бюджетів територіальних громад, які є донорами робочої сили.

Тож найбільш прийнятною, як наголошується у зверненні, вбачається модель, за якою надходження від податку будуть спрямовані до відповідного місцевого бюджету за податковою адресою працівника, а це – фактично, місце проживання.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 24 грудня 2021 року, 12:14 Переглядів: 857

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація