Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Депутатів обласної Ради запрошують до обговорення виборчого законодавства для вимушено переселених осіб Роздрукувати

"Громадський холдинг "Група впливу" запрошує до співпраці депутатів рад різного рівня задля обговорення виборчих прав вимушено переміщених осіб. Представники Міжнародної фундації виборчих прав сподіваються, що обранці рад різного рівня зможуть фахово оцінити потреби переселенців і в подальшому лобіювати серед своїх політичних сил відстоювання виборчого права ВПО. Про це йшлося на прес-конференції «Чи захищені політичні права переселенців?» у Вінницькому прес-клубі.

- Впродовж листопада та грудня в Україні відбувається 438 місцевих виборів, в тому числі, в об'єднаних територіальних громадах, - зазначає голова ГО «Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу» Володимир Кіпень, професор Донецького університету ім. Василя Стуса. - Але питання забезпечення політичних прав внутрішньо переміщених осіб потребує термінового вирішення незалежно від наявності, чи відсутності виборів в державі. Законодавчі колізії унеможливлюють повноцінний вплив вимушених переселенців на суспільно-політичне життя та розвиток громади, в якій вони мешкають. У свою чергу, це стає загрозою процесу інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громадах, до яких вони переселились. Наразі у Верховній Раді зареєстровано п’ять законопроектів, однак жоден з них не виноситься на розгляд депутатів.

Відсутність механізму реалізації виборчих прав ВПО суперечить стандартам ООН та Ради Європи, Конституції та законам України. Тому провідні громадські організації та експерти активно долучаються сьогодні до розробки необхідних змін до національного законодавства. Експерти сподіваються також на співпрацю із депутатами Вінницької обласної ради.

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) порушує питання права голосу ВПО. Так, представниця Міжнародної фундації виборчих систем IFES Надія Пашкова розповіла, що їхні експерти активно долучаються до розробки необхідного законодавства.

- У рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», що фінансується Посольством Великої Британії в Україні, IFES візьме активну участь у розробці виборчого законодавства, яке було б актуальним у сучасному українському контексті та відповідало б як міжнародним стандартам, так і найкращим практикам, - зазначила Надія Пашкова. - Пропоновані заходи щодо поліпшення виборчого законодавства і планування виборів в Україні сприятимуть більш ефективній участі всіх українців у виборчому процесі, особливо внутрішньо переміщених осіб і громад на Донбасі.

Надія Пашкова також презентувала на Вінниччині Білу книгу «Внутрішньо переміщені особи та участь у виборах: короткий огляд», що створена, з метою стати всеохоплюючим посібником для органів адміністрування виборів та зацікавлених сторін, які обговорюють і обмірковують питання голосування ВПО. У книзі висвітлені юридичні й практичні питання, які стосуються участі ВПО у виборах, та проведено загальний огляд: 1) зобов’язань і стандартів згідно з міжнародним правом; 2) практичних питань і прикладів кращого досвіду; 3) розробки законодавства, політики і операційних планів; 4) ролі громадянського суспільства та міжнародної спільноти; а також рекомендацій щодо того, як вдосконалити забезпечення реалізації виборчих прав ВПО. Біла книга містить список джерел, наведений у додатку, який включає цілу низку загальних публікацій, а також доповіді про окремі ситуації в різних країнах. ВПО розглядаються як виборці, а також як кандидати на виборні посади.

Повернутись Створено: 15 грудня 2016 року, 10:36 Переглядів: 708

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація