Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Депутатів обласної Ради запрошують до обговорення виборчого законодавства для вимушено переселених осіб Роздрукувати

"Громадський холдинг "Група впливу" запрошує до співпраці депутатів рад різного рівня задля обговорення виборчих прав вимушено переміщених осіб. Представники Міжнародної фундації виборчих прав сподіваються, що обранці рад різного рівня зможуть фахово оцінити потреби переселенців і в подальшому лобіювати серед своїх політичних сил відстоювання виборчого права ВПО. Про це йшлося на прес-конференції «Чи захищені політичні права переселенців?» у Вінницькому прес-клубі.

- Впродовж листопада та грудня в Україні відбувається 438 місцевих виборів, в тому числі, в об'єднаних територіальних громадах, - зазначає голова ГО «Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу» Володимир Кіпень, професор Донецького університету ім. Василя Стуса. - Але питання забезпечення політичних прав внутрішньо переміщених осіб потребує термінового вирішення незалежно від наявності, чи відсутності виборів в державі. Законодавчі колізії унеможливлюють повноцінний вплив вимушених переселенців на суспільно-політичне життя та розвиток громади, в якій вони мешкають. У свою чергу, це стає загрозою процесу інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громадах, до яких вони переселились. Наразі у Верховній Раді зареєстровано п’ять законопроектів, однак жоден з них не виноситься на розгляд депутатів.

Відсутність механізму реалізації виборчих прав ВПО суперечить стандартам ООН та Ради Європи, Конституції та законам України. Тому провідні громадські організації та експерти активно долучаються сьогодні до розробки необхідних змін до національного законодавства. Експерти сподіваються також на співпрацю із депутатами Вінницької обласної ради.

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) порушує питання права голосу ВПО. Так, представниця Міжнародної фундації виборчих систем IFES Надія Пашкова розповіла, що їхні експерти активно долучаються до розробки необхідного законодавства.

- У рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», що фінансується Посольством Великої Британії в Україні, IFES візьме активну участь у розробці виборчого законодавства, яке було б актуальним у сучасному українському контексті та відповідало б як міжнародним стандартам, так і найкращим практикам, - зазначила Надія Пашкова. - Пропоновані заходи щодо поліпшення виборчого законодавства і планування виборів в Україні сприятимуть більш ефективній участі всіх українців у виборчому процесі, особливо внутрішньо переміщених осіб і громад на Донбасі.

Надія Пашкова також презентувала на Вінниччині Білу книгу «Внутрішньо переміщені особи та участь у виборах: короткий огляд», що створена, з метою стати всеохоплюючим посібником для органів адміністрування виборів та зацікавлених сторін, які обговорюють і обмірковують питання голосування ВПО. У книзі висвітлені юридичні й практичні питання, які стосуються участі ВПО у виборах, та проведено загальний огляд: 1) зобов’язань і стандартів згідно з міжнародним правом; 2) практичних питань і прикладів кращого досвіду; 3) розробки законодавства, політики і операційних планів; 4) ролі громадянського суспільства та міжнародної спільноти; а також рекомендацій щодо того, як вдосконалити забезпечення реалізації виборчих прав ВПО. Біла книга містить список джерел, наведений у додатку, який включає цілу низку загальних публікацій, а також доповіді про окремі ситуації в різних країнах. ВПО розглядаються як виборці, а також як кандидати на виборні посади.

Повернутись Створено: 15 грудня 2016 року, 10:36 Переглядів: 632

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація