Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Депутатів обласної Ради запрошують до обговорення виборчого законодавства для вимушено переселених осіб Роздрукувати

"Громадський холдинг "Група впливу" запрошує до співпраці депутатів рад різного рівня задля обговорення виборчих прав вимушено переміщених осіб. Представники Міжнародної фундації виборчих прав сподіваються, що обранці рад різного рівня зможуть фахово оцінити потреби переселенців і в подальшому лобіювати серед своїх політичних сил відстоювання виборчого права ВПО. Про це йшлося на прес-конференції «Чи захищені політичні права переселенців?» у Вінницькому прес-клубі.

- Впродовж листопада та грудня в Україні відбувається 438 місцевих виборів, в тому числі, в об'єднаних територіальних громадах, - зазначає голова ГО «Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу» Володимир Кіпень, професор Донецького університету ім. Василя Стуса. - Але питання забезпечення політичних прав внутрішньо переміщених осіб потребує термінового вирішення незалежно від наявності, чи відсутності виборів в державі. Законодавчі колізії унеможливлюють повноцінний вплив вимушених переселенців на суспільно-політичне життя та розвиток громади, в якій вони мешкають. У свою чергу, це стає загрозою процесу інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громадах, до яких вони переселились. Наразі у Верховній Раді зареєстровано п’ять законопроектів, однак жоден з них не виноситься на розгляд депутатів.

Відсутність механізму реалізації виборчих прав ВПО суперечить стандартам ООН та Ради Європи, Конституції та законам України. Тому провідні громадські організації та експерти активно долучаються сьогодні до розробки необхідних змін до національного законодавства. Експерти сподіваються також на співпрацю із депутатами Вінницької обласної ради.

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) порушує питання права голосу ВПО. Так, представниця Міжнародної фундації виборчих систем IFES Надія Пашкова розповіла, що їхні експерти активно долучаються до розробки необхідного законодавства.

- У рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», що фінансується Посольством Великої Британії в Україні, IFES візьме активну участь у розробці виборчого законодавства, яке було б актуальним у сучасному українському контексті та відповідало б як міжнародним стандартам, так і найкращим практикам, - зазначила Надія Пашкова. - Пропоновані заходи щодо поліпшення виборчого законодавства і планування виборів в Україні сприятимуть більш ефективній участі всіх українців у виборчому процесі, особливо внутрішньо переміщених осіб і громад на Донбасі.

Надія Пашкова також презентувала на Вінниччині Білу книгу «Внутрішньо переміщені особи та участь у виборах: короткий огляд», що створена, з метою стати всеохоплюючим посібником для органів адміністрування виборів та зацікавлених сторін, які обговорюють і обмірковують питання голосування ВПО. У книзі висвітлені юридичні й практичні питання, які стосуються участі ВПО у виборах, та проведено загальний огляд: 1) зобов’язань і стандартів згідно з міжнародним правом; 2) практичних питань і прикладів кращого досвіду; 3) розробки законодавства, політики і операційних планів; 4) ролі громадянського суспільства та міжнародної спільноти; а також рекомендацій щодо того, як вдосконалити забезпечення реалізації виборчих прав ВПО. Біла книга містить список джерел, наведений у додатку, який включає цілу низку загальних публікацій, а також доповіді про окремі ситуації в різних країнах. ВПО розглядаються як виборці, а також як кандидати на виборні посади.

Повернутись Створено: 15 грудня 2016 року, 10:36 Переглядів: 655

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація