30 січня о 14.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Депутатська діяльність Роздрукувати

Вінниччина почала реформу самоврядування

Депутати обласної Ради прийняли «Концепцію реформування місцевого самоврядування» та направили її Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України.

Концепцію затвердили 28 січня на пленарному засіданні 3-ї сесії обласної Ради, яка відбулася на виїзді, у Хмільнику, за участі сільських, селищних, міських, голів, голів райрад та райдержадміністрацій. Також у засіданні сесії взяли участь: міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, голова облдержадміністрації Микола Джига, заступники голови ОДА, начальники обласних управлінь.
«За» Концепцію проголосували усі депутатські фракції, окрім «Батьківщини», яка голосувала «проти».
До сесії проект документа пройшов кілька етапів громадського обговорення, вивчення у профільній комісії, Координаційній раді при голові облради. Врешті її затвердження і направлення до центральних органів державної влади стало завершальним етапом у даному процесі.
– Відтепер можна сказати, що Вінниччина почала реформу місцевого самоврядування. Ми напрацювали своє бачення реформи, подали його як варіант у Київ, а головне – ми свідомо обрали шлях розвитку, з якого вже не зійдемо, – прокоментував подію голова облради Сергій Татусяк.
На пленарному засіданні щодо Концепції основну доповідь зробив голова постійної комісії з питань адміністративно-територіального устрою та взаємодії з органами місцевого самоврядування Валерій Коровій. Він зазначив, що запропонований Вінниччиною документ не є догмою і може видозмінюватися в ході законотворчого процесу.
– Але важливо те, що Концепція містить наші пропозиції щодо реформи, які голова обласної Ради буде відстоювати на Раді регіонів, на нарадах в уряді та парламенті. І, якщо складеться, вони ляжуть в основу змін до законів «Про місцеве самоврядування» та «Про місцеві державні адміністрації», а також до Конституції, – зауважив В.Коровій.
Міський голова Вінниці Володимир Гройсман, котрий є однодумцем обласних депутатів у питанні реформи самоврядування, зазначив, що реформаторським ініціативам самоврядців є видимий і невидимий супротив. Зокрема, особливо активно він проявляється «на рівні середньої ланки центральних органів виконавчої влади»:
– Але попри це, ми повинні залишатися не просто прибічниками реформи місцевого самоврядування, а її фанатиками, – сказав В.Гройсман.
На сесії голосуванню Концепції передувала жвава дискусія щодо її окремих положень (наприклад, мажоритарне чи спискове обрання органів влади базового рівня, обрання заступників голови виконкому тощо). Ці зауваження були враховані і внесені до тексту Концепції.
Також депутати затвердили робочу групу, яка надалі займатиметься питанням реформи місцевого самоврядування, адміністративного устрою та узагальнюватиме іноземний досвід самоуправління.
Відповідаючи на запитання журналістів про часові параметри реформи, голова облради Сергій Татусяк зазначив, що сподівається на перші результати вже цього року.
– Президент Віктор Янукович запевнив, що законопроект про місцеве самоврядування буде розглядатися у парламенті у травні-червні. Якщо це станеться, то я впевнений, що новий закон ми отримаємо до кінця цього року, – зазначив Татусяк.

 

Повернутись Створено: 28 січня 2011 року, 00:00 Переглядів: 871

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація