29 січня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради відбудеться пленарне засідання чергової 4 сесії обласної Ради. 29 січня о 13.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань агропромислового розвитку та земельних відносин  

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Депутатська діяльність Роздрукувати

Вінниччина почала реформу самоврядування

Депутати обласної Ради прийняли «Концепцію реформування місцевого самоврядування» та направили її Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України.

Концепцію затвердили 28 січня на пленарному засіданні 3-ї сесії обласної Ради, яка відбулася на виїзді, у Хмільнику, за участі сільських, селищних, міських, голів, голів райрад та райдержадміністрацій. Також у засіданні сесії взяли участь: міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, голова облдержадміністрації Микола Джига, заступники голови ОДА, начальники обласних управлінь.
«За» Концепцію проголосували усі депутатські фракції, окрім «Батьківщини», яка голосувала «проти».
До сесії проект документа пройшов кілька етапів громадського обговорення, вивчення у профільній комісії, Координаційній раді при голові облради. Врешті її затвердження і направлення до центральних органів державної влади стало завершальним етапом у даному процесі.
– Відтепер можна сказати, що Вінниччина почала реформу місцевого самоврядування. Ми напрацювали своє бачення реформи, подали його як варіант у Київ, а головне – ми свідомо обрали шлях розвитку, з якого вже не зійдемо, – прокоментував подію голова облради Сергій Татусяк.
На пленарному засіданні щодо Концепції основну доповідь зробив голова постійної комісії з питань адміністративно-територіального устрою та взаємодії з органами місцевого самоврядування Валерій Коровій. Він зазначив, що запропонований Вінниччиною документ не є догмою і може видозмінюватися в ході законотворчого процесу.
– Але важливо те, що Концепція містить наші пропозиції щодо реформи, які голова обласної Ради буде відстоювати на Раді регіонів, на нарадах в уряді та парламенті. І, якщо складеться, вони ляжуть в основу змін до законів «Про місцеве самоврядування» та «Про місцеві державні адміністрації», а також до Конституції, – зауважив В.Коровій.
Міський голова Вінниці Володимир Гройсман, котрий є однодумцем обласних депутатів у питанні реформи самоврядування, зазначив, що реформаторським ініціативам самоврядців є видимий і невидимий супротив. Зокрема, особливо активно він проявляється «на рівні середньої ланки центральних органів виконавчої влади»:
– Але попри це, ми повинні залишатися не просто прибічниками реформи місцевого самоврядування, а її фанатиками, – сказав В.Гройсман.
На сесії голосуванню Концепції передувала жвава дискусія щодо її окремих положень (наприклад, мажоритарне чи спискове обрання органів влади базового рівня, обрання заступників голови виконкому тощо). Ці зауваження були враховані і внесені до тексту Концепції.
Також депутати затвердили робочу групу, яка надалі займатиметься питанням реформи місцевого самоврядування, адміністративного устрою та узагальнюватиме іноземний досвід самоуправління.
Відповідаючи на запитання журналістів про часові параметри реформи, голова облради Сергій Татусяк зазначив, що сподівається на перші результати вже цього року.
– Президент Віктор Янукович запевнив, що законопроект про місцеве самоврядування буде розглядатися у парламенті у травні-червні. Якщо це станеться, то я впевнений, що новий закон ми отримаємо до кінця цього року, – зазначив Татусяк.

 

Повернутись Створено: 28 січня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1042

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація