Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Депутатська діяльність Роздрукувати

Вінниччина почала реформу самоврядування

Депутати обласної Ради прийняли «Концепцію реформування місцевого самоврядування» та направили її Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України.

Концепцію затвердили 28 січня на пленарному засіданні 3-ї сесії обласної Ради, яка відбулася на виїзді, у Хмільнику, за участі сільських, селищних, міських, голів, голів райрад та райдержадміністрацій. Також у засіданні сесії взяли участь: міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, голова облдержадміністрації Микола Джига, заступники голови ОДА, начальники обласних управлінь.
«За» Концепцію проголосували усі депутатські фракції, окрім «Батьківщини», яка голосувала «проти».
До сесії проект документа пройшов кілька етапів громадського обговорення, вивчення у профільній комісії, Координаційній раді при голові облради. Врешті її затвердження і направлення до центральних органів державної влади стало завершальним етапом у даному процесі.
– Відтепер можна сказати, що Вінниччина почала реформу місцевого самоврядування. Ми напрацювали своє бачення реформи, подали його як варіант у Київ, а головне – ми свідомо обрали шлях розвитку, з якого вже не зійдемо, – прокоментував подію голова облради Сергій Татусяк.
На пленарному засіданні щодо Концепції основну доповідь зробив голова постійної комісії з питань адміністративно-територіального устрою та взаємодії з органами місцевого самоврядування Валерій Коровій. Він зазначив, що запропонований Вінниччиною документ не є догмою і може видозмінюватися в ході законотворчого процесу.
– Але важливо те, що Концепція містить наші пропозиції щодо реформи, які голова обласної Ради буде відстоювати на Раді регіонів, на нарадах в уряді та парламенті. І, якщо складеться, вони ляжуть в основу змін до законів «Про місцеве самоврядування» та «Про місцеві державні адміністрації», а також до Конституції, – зауважив В.Коровій.
Міський голова Вінниці Володимир Гройсман, котрий є однодумцем обласних депутатів у питанні реформи самоврядування, зазначив, що реформаторським ініціативам самоврядців є видимий і невидимий супротив. Зокрема, особливо активно він проявляється «на рівні середньої ланки центральних органів виконавчої влади»:
– Але попри це, ми повинні залишатися не просто прибічниками реформи місцевого самоврядування, а її фанатиками, – сказав В.Гройсман.
На сесії голосуванню Концепції передувала жвава дискусія щодо її окремих положень (наприклад, мажоритарне чи спискове обрання органів влади базового рівня, обрання заступників голови виконкому тощо). Ці зауваження були враховані і внесені до тексту Концепції.
Також депутати затвердили робочу групу, яка надалі займатиметься питанням реформи місцевого самоврядування, адміністративного устрою та узагальнюватиме іноземний досвід самоуправління.
Відповідаючи на запитання журналістів про часові параметри реформи, голова облради Сергій Татусяк зазначив, що сподівається на перші результати вже цього року.
– Президент Віктор Янукович запевнив, що законопроект про місцеве самоврядування буде розглядатися у парламенті у травні-червні. Якщо це станеться, то я впевнений, що новий закон ми отримаємо до кінця цього року, – зазначив Татусяк.

 

Повернутись Створено: 28 січня 2011 року, 00:00 Переглядів: 937

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація