Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Депутатська діяльність Роздрукувати

Питання Людавського полігону не знімається з контролю обласної Ради

Відбулося чергове засідання постійної комісії обласної Ради з питань містобудівної діяльності, розвитку населених пунктів, територій та благоустрою під головуванням Миколи Андрусишина.

У засіданні взяли участь члени комісії Олена Шеванюк, Микола Ніцак та Валерій Черната. А також запрошенні посадовці та представники громадчькості, в компетенцію яких входили питання порядку денного, а саме: начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області В.Крисько, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації С.Царенко, заступник голови Громадської ради при обласній Раді О.Мудрак, начальник відділу Державної екологічної інспекції у Вінницькій області В.Сокрута, голова громадського комітету екологічного захисту територій Жмеринського району І.Агарков, Черемошненський сільський голова Тиврівського району Ю.Мокойчук, представник жителів с.Черемошного Т.Черська, Людавський сільський голова Жмеринського району Р.Пашковський, Почапинецький сільський голова Жмеринського району А.Поліщук.

Першим питанням порядку денного комісія вкотре розглянула звернення жителів села Людавка Жмеринського району стосовно розміщення на території колишньої військової частини А-2729 полігону зі складування ТПВ і можливим розміщенням там сміттєпереробного заводу. Після доповіді щодо даного питання голови комісії Миколи Андрусишина, комісія прийняла рішення рекомендувати:
1) голові Вінницької облдержадміністрації скасувати розпорядження №70 від 18.02.2010 р. «Про надання земельної ділянки у постійне користування».
2) голові Жмеринської райдержадміністрації скасувати розпорядження №108 від 19.02.2010р. «Про видачу акту на право постійного користування земельною ділянкою управлінню комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради на території Людавської сільської ради», а також звернутись до суду про визнання недійсним Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою 148,8 га. А також скасувати розпорядження №284 від 06.05.2010 «Про надання згоди на розробку містобудівної документації».
Окрім того комісія має намір звернутися до прокурора Вінницької області з проханням доручити відповідним службам вивчити матеріали та дати правову оцінку законності відчуження у Міністерства оборони України земельної ділянки 148,8га на території Людавської сільської ради Жмеринського району; виготовлення технічної та містобудівної документації для розміщення полігону зі складування ТПВ і можливим розміщенням сміттєпереробного заводу. Також, на думку депутатів, до процесу мають долучитися керівники відповідних структур, що мали відношення до розробки документації щодо сміттєвого полігону у Людавці.

Другим питанням комісія розглянула звернення жителів с.Черемошного Тиврівського району щодо ліквідації хімічного складу та утилізації отрутохімікатів і пестицидів із території села. На скаргу представників територіальної громади відповідь дав начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Володимир Крисько. Він повідомив, що хімічний склад, який знаходиться на території Черемошненської сільської ради Тиврівського району включено до переліку сільських рад, з території яких планується вивезти ХЗЗР за рахунок коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовищ у 2011 році в рамках реалізації заходів щодо забезпечення екологічного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, які знаходяться на території Вінницької області.
Аби пришвидшити вирішення цієї проблеми, комісія обласної Ради з питань містобудівної діяльності, розвитку населених пунктів, територій та благоустрою вирішила звернутися до управління економіки облдержадміністрації з проханням прискорити виділення коштів на ліквідацію вищезазначеного хімічного складу.

Наостанок присутні заслухали інформацію начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Сергія Царенка про хід виконання Комплексної програми створення та розвитку геоінформаційної системи управління та містобудівного кадастру Вінницької області до 2015 року.

 

Повернутись Створено: 14 квітня 2011 року, 00:00

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація