Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Держслужбовців Вінниччини вчили заповнювати електроні декларації Роздрукувати

26 липня у Вінниці з робочою поїздкою перебували представник новоствореного Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та керівник Програми розвитку ООН в Україні. Мета - навчання держаних службовців подавати нові електронні декларації, які цьогоріч з 15 серпня стануть обов'язковими для заповнення, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.
За словами голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія запровадження електронного декларування є умовою для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом та фінансової підтримки від МВФ.

- Впровадження нової системи електронного декларування сьогодні є великим кроком вперед для нашої держави, адже це дасть можливість мінімізувати корупційні діяння та запобігти розповсюдження корупції, - повідомив посадовець.
Заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслана Радецький повідомив, що Україна – найперша і єдина країна в Європі, яка запровадила обов’язкове електронне декларування.

- Робота системи стартує з 15 серпня 2016, - сказав він. - Держслужбовці в строк 60 днів з початку запуску електронної декларації, мають заповнити та подати електронну декларацію. Кінцевим терміном подачі є 13 жовтня 2016 року. Суб’єктами, які зобов’язані подати електрону декларацію на першому етапі є народні депутати, Прем’єр-міністр та члени уряду.
- Реформа системи декларування службовців - ключова для очищення України від корупції, адже закладені в неї механізми рік у рік будуть зменшувати розкрадання спільних грошей із держбюджету України, до рівня цивілізованої країни, - зазначив керівник Проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектору» Програми розвитку ООН в Україні Іван Пресняков. - Є три ключові переваги нової системи декларування. По-перше, це її відкритість, адже декларації будуть доступні усім охочим у системі онлайн. Таким чином суспільство зможе здійснювати контроль. По-друге, всебічність – зменшить можливість приховати від декларування свої маєтки за статусом «незавершеного будівництва».
Під час поїздки ми проводитимемо тренінги для державних службовців, щоб навчити правильно та безперешкодно заповнювати нові електронні декларації. Вінниця - друге українське місто, де ми проводимо семінар. Подібні ми плануємо провести до середини вересня у всіх обласних центрах України.

З 2017 року електронне декларування буде обов’язковим для всіх державних службовців.

Повернутись Створено: 26 липня 2016 року, 17:36 Переглядів: 1274

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація