Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Дім польської культури відкрили у місті Бар Роздрукувати

21 травня на Вінниччину завітала делегація польського сенату для відкриття Дому польської культури у місті Бар. Представники делегації – віце-маршалек сенату, сенатор Богдан Боруневич, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Польща в Україні Генрік Литвин, генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак та сенатори, члени Сенаторської комісії у справах поляків за кордоном Ян Марія Яцковський, Анджей Пайонк, Мацей Лучак та заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд зранку зустрілись з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, начальником Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку  Володимиром Мережком, начальником управління у справах національностей та релігій Ігорем Салецьким. Після зустрічі поїхали у місто Бар на відкриття Дому польської культури.

Ініціатором створення польського осередку у м.Бар в 1988 році був, на той час, настоятель костелу св. Анни у місті Бар, а пізніше єпископ Одесько-Симферопольської дієцезії Броніслав Бернацький.

Ідея побудови Польського дому культури був на той час, консул Республіка Польща, в Києві, радник–міністр Сильвестр Шостак, а остаточне рішення у цьому питання прийняла Національна Рада Товариства «Спільнота Польська», в особі голови товариства пана Мачея Плажинського. Після візиту до Бару представників польського уряду, зокрема, сенатора Станіслава Зайонца, було вирішено, що у місті повинен бути Дім Польської культури. Будівництво фінансовано за рахунок дотацій Сенату та Міністерства закордонних справ Польщі як дарунок польського народу. Сьогодні польське товариство у Барі нараховує близько 340 осіб.

Виступаючи на відкритті віце-маршалек Сенату Богдан Борусевич зазначив, що це подарунок не тільки польській спільноті Бару, але й всіх жителям міста та району. Хоча польський уряд дав кошти на будівництво, звершувалось воно руками українських спеціалістів.

Заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд сказала, що проблеми між народами не треба лікувати політично.

- Незалежно від того який гріх мали твої предки, ти мусиш простити і пройти по шляху любові і прощення, - сказала Оксана Сироїд. – Цей Дім має бути місцем паломництва політиків, щоб вони побачили як треба лікувати історичні рани. Це успіх людської мудрості та гідності.

Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін повідомив, що Вінницька область є лідером міжрегіонального польсько-українського співробітництва та співпраці.  Контактами з громадами нашої області зацікавлені органи польського місцевого самоврядування.

Виступаючи перед гостями голова обласної Ради Анатолій Олійник, повідомив, що Вінниччина є лідером не тільки в економічному плані, а й в реформі місцевого самоврядування.

- У 21 столітті наш східний сусід мислить імперськими категоріями, - зазначив Анатолій Дмитрович. – А наш західний сусід допомагає нам і проходить разом з нами усі етапи життя.  Сьогоднішній день в історії написаний спільно двома народами – українським та польським.

Зачитали привітання від Президента Польщі. А керівнику  Дому польської культури у Барі Малгожаті Медведевій віце-спікер вручив знак польського сенату.

На Поділлі проживають багато родин, які мають польсько-українське коріння. З 1999 року місто Квідзин, а з 2007 року міста Рибнік, Страховіце тісно контактують із подільським містечком і є його побратимами.

Поляки знають Бар з огляду на важливі історичні події, зокрема якою була Конфедерація Барська, що була створена під гаслом «Віра і свобода» у монастирі кармеліток у 1768 р. 

Барське районне культурно-освітнє товариство поляків імені Конфедератів Барських протягом багатьох років  проводить діяльність з відродження польської мови і культури серед  людей, що мають польське походження. Навчання польської мови проводиться за підтримки вчителя-волонтера, направленого безпосередньо з Польщі через Осередок Розвитку польської освіти за кордоном. 

 

Повернутись Створено: 21 травня 2016 року, 18:00 Переглядів: 3949

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація