4 червня, об 11.00, в режимі відеоконференції з трансляцією на сайті обласної Ради відбудеться зустріч депутатів обласної Ради з керівництвом Управління патрульної поліції у Вінницької області та зустріч з кандидатами – представниками від громадськості до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції у Вінницькій області та Управління поліції охорони у Вінницькій області 
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Директор Лодзинської Агенції регіонального розвитку пообіцяв сприяння у пошуку партнерів-інвесторів для Вінниччини Роздрукувати

Досвід Лодзинської Агенції регіонального розвитку презентував вінницьким учасникам круглого столу „Агенція регіонального розвитку Вінницької області: становлення, основні напрями діяльності та перспективи розвитку” її Генеральний директор Пшемислав Анджеяк. Він пообіцяв сприяння у створенні аналогічної структури у регіоні, навчанні менеджерів та пошуку міжнародних партнерів.

На заході  були присутні голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, керівники органів місцевого самоврядування, депутати Вінницької обласної Ради, представники громадських об’єднань та бізнесу.

- Співпраця із польськими партнерами на етапі створення та розбудови структури Агенції регіонального розвитку на Вінниччині надасть можливість уникнути помилок, які були у них, адже Лодзинська Агенція була створена ще у 1991 році, -  заявив голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, відкриваючи засідання круглого столу. - Застосування польського досвіду і їх супровід, напрацьовані контакти із європейськими фондами, дозволять нам швидше стартувати і отримати якісний результат. Агенція стане новим інструментом співпраці органів   влади, бізнес   структур та громадськості у процесі стратегічного розвитку  регіону.

Історією створення та механізмами функціонування Агенції у Лодзі, яка є однією із найуспішніших у Польщі, поділився її Генеральний директор Пшемислав Анджеяк. Він розповів про організаційні моменти у роботі структури та особливості фінансування та адміністрування бізнес-проектів місцевих підприємців. Наголосив, що агенція була створена у 1991 році сімома лодзинськиим підприємцями з приватним капіталом, в штаті якої працювало  лише троє людей. Сьогодні в Агенції 80 співробітників. Статутний капітал – 120 млн гривень. У портфелі – понад 300 успішних стартапів.  

За словами Пшемислава  Анджеяка, щороку  через Агенцію проходять десятки мільйонів євро, які Євросоюз надає на розвиток місцевого бізнесу. Агенція акумулює та розподіляє ресурси у вигляді дотацій та кредитів під низькі відсотки, ретельно вивчаючи проекти, що подаються на фінансування.

- Успіх вашої агенції залежатиме від злагодженої роботи трьох засновників – влади, бізнесу та громади, - наголосив Пшемислав Анджеяк. -  Закликаю вас не чекати швидких результатів, бо навіть у назві закладено, що це - Агенція розвитку. Водночас, її робота стане прикладом позитивних змін у регіоні, зростанні загального добробуту, зменшенні дисбалансу у розвитку районів, зниження безробіття.  Вас чекає складна робота, адже бути лідером, бути тим, хто приймає рішення  і може впливати на майтунє - завжди важко. Будь-який розвиток пов'язаний зі змінами. Європейский Союз дав нам не тільки гроші, а й зміну свідомості. Сьогодні у Польщі немає корупції і це дає гарантії безпеки для іноземних інвесторів.

Він пообіцяв сприяння у пошуку партнерів-інвесторів для Вінниччини, допомогу у розробці та експертизі бізнес-планів та інвестиційних проектів, навчанні менеджменту Агенції у Польщі та, в подальшому, за необхідності, проведенні аудиту діяльності.

Розповідаючи про роботу своєї структури Пшемислав Анджеяк повідомив, що скористатись допомогою  Агенції може будь-яка  особа у віці 18-64 років.  Перевагу надають молодим людям та проектам, на які комерційні банки грошей не дають.

- Чому ми йдемо на цей крок? Щоб молодь без стресу могла робити помилки і вчитися, - каже Анджеяк. - Щоб не було відчуття, що кожна людина має лише вигравати. Ні, програвати теж треба уміти. Вони знають, що гроші можна і не повернути, у разі якщо з бізнесом  щось пішло не так. І знаєте який результат? Ми втілили у життя вже понад 8 мільйонів проектів і лише 2% з них виявились  неуспішними.

Підсумовуючи зустріч, очільник депутатського корпусу Вінниччини Анатолій Олійник поінформував про проведення у другій половині травня спільних консультацій щодо розробки структури Агенції, залучення до співзасновників вищих учбових закладів регіону, формуванні бюджету та штатного розпису. А вже у липні заплановано проведення реєстрації Агенції та призначення тимчасового директора, який візьме на себе подальші організаційні функції.

- Агенція працюватиме як офіс з надання консультацій і практичної допомоги для підготовки програм регіонального розвитку бізнесу. В умовах децентралізації, це надасть регіону більшої самостійності в ухваленні економічних рішень, а також забезпечить територіальні громади достатнім матеріально-фінансовим ресурсом.

Під час візиту польська делегація також ознайомилась із роботою підприємств і закладів Вінниччини для налагодження подальшої співпраці. Зокрема, поляки відвідали Винницький національний технічний університет, ознайомились з роботою Вінницької транспортної компанії  та приватного підприємства «Вінея», завітали на завод з переробки ягід та фруктів «Fruktona».

Іноземні партнери прибули на запрошення обласної Ради для поглиблення співробітництва між органами місцевого самоврядування, запровадження польського досвіду щодо використання потенціалу агенцій регіонального розвитку.  30 березня 2016 року на сесії Вінницької обласної Ради депутати першими в Україні підтримали ініціативу голови обласної Ради  і схвалили рішення про Агенцію регіонального розвитку Вінницької області. Обласна Рада, Вінницька ОДА та Асоціація органів місцевого самоврядування стали співзасновниками Агенції.

 

 

Повернутись Створено: 22 квітня 2016 року, 16:15 Переглядів: 1224

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація