Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Діяльність інтернатних закладів області на особливому контролі обласної Ради. Роздрукувати

8 квітня заступник голови обласної Ради Наталія Солейко і начальник відділу  аналізу обласних програм та бюджету виконавчого апарату обласної Ради Максим Мартьянов  відвідали Ладижинський дитячий будинок-інтернат та Брацлавський психоневрологічний будинок-інтернат з метою ознайомлення з діяльністю закладів.

Ладижинський будинок-інтернат єдиний в Україні заклад 4 профілю, який розрахований на дітей віком від 4 до 18 років та осіб до 36 років, з глибокою розумовою відсталістю та психічними розладами, які мають складні фізичні вади, не можуть самостійно пересуватися (або пересуваються з утрудненням) та самообслуговуватися. Більша половина підопічних - лежачі, близько 20 відсотків таких, що пересуваються у візках, а тому вони потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, реабілітаційних послуг пожиттєво. Всього в закладі на цей час перебуває 141 підопічний.

Представники області були приємно вражені ремонтом в одному з трьох корпусів закладу. За словами керівника закладу Володимира Мельника капітальний ремонт корпусу зроблений переважно за благодійні кошти. При цьому використані  сучасні матеріали,  виготовлений санвузол, спеціальна  кімната, де підопічних можуть помити чи допомогти прийняти душ. Незважаючи на те, що відвідування закладу відбулось без  попередження, представники  обласної Ради змогли побачити, що всі підопічні нагодовані, чисті, доглянуті, біля них постійно  знаходиться персонал, а  благодійна громадська організація в цей час вітала їх з святом Великодня, проводила розважальні заходи. Можливо через це підопічні були в чудовому настрої.

Було відмічено і те, що  приміщення для роздачі їжі, які знаходяться в кожному корпусі, обладнані всім необхідним, їжа сюди доставляється з єдиного харчоблоку. За участі дітей персонал якраз завершував випікання  «шарлотки» для святкування Великодня.

В кожному корпусі постійно є гаряча вода, вартість якої, за участі управління капітального будівництва ОДА здешевлена за рахунок встановлення сучасного енергозберігаючого обладнання (пластинчатого теплообмінника з циркуляційним насосом та автоматикою, яка дає змогу регулювати температуру гарячої води).

Аналізувалися також питання вартості продуктів харчування, які заклад намагається отримувати з оптової бази за дешевшими цінами, ніж у інших постачальників.

Постійною комісією обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів завершується вивчення та аналіз цього питання у всіх інтернатних закладах області з метою вивчення та прийняття раціонального рішення, яке  дозволило б покращити харчування та здешевити його.

Проблемним для Ладижинського дитячого будинку-інтернату є питання утилізації і вивезення каналізаційних стоків. Після того, як  Подільський Артек в минулому році відмежував свою територію від інтернатного закладу, він також відмовився вивозити каналізаційні відходи закладу. Наразі тимчасово і безкоштовно цю роботу виконує  птахокомбінат, але це не вирішує проблему. В будинку – інтернаті необхідно будувати свої локальні очисні споруди, а кошти на них не закладені. Їх будівництво не тільки дозволило б поліпшити  санітарниі умови закладу та зменшити в подальшому витрати на ці потреби, а ще й запобігти  екологічній катастрофі, адже якщо  каналізаційні стоки перестануть вивозити, вони будуть потрапляти в річку Південний Буг.

В цей же день, третій раз за останні 8 місяців, було відвідано Брацлавський психоневрологічний будинок-інтернат. За результатами  огляду керівникові закладу Гафії Обертосюк було висловлено зауваження щодо недотримання санітарних вимог та техніки безпеки в харчоблоці.

Виявлені проблеми  і в роботі підсобного господарства цього закладу. 42 гектари землі, яка належить інтернату і здається в оренду для вирощування сільськогосподарських культур, майже не приносять прибутку інтернату.

Доцільність та ефективність діяльності підсобних господарств інтернатних закладів області також вивчається та аналізується обласною Радою з метою прийняття рішення для подальшого  ефективного їх використання.

 

Повернутись Створено: 10 квітня 2015 року, 15:34 Переглядів: 1339

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація