4 червня, об 11.00, в режимі відеоконференції з трансляцією на сайті обласної Ради відбудеться зустріч депутатів обласної Ради з керівництвом Управління патрульної поліції у Вінницької області та зустріч з кандидатами – представниками від громадськості до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції у Вінницькій області та Управління поліції охорони у Вінницькій області 
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Діяльність постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, курортів, та здорового способу життя Роздрукувати

 19 червня 2013 року об 11.00 годині  депутати Вінницької обласної Ради планували розглянути питання щодо доцільності продажу земельної ділянки у м.Вінниці для будівництва насіннєвого заводу компанії “Монсанто” (США) на спільному засіданні трьох постійних комісій. Легітимним виявилося зібрання лише членів постійної комісії питань охорони здоров’я, курортів, та здорового способу життя, (п’ять депутатів з 7). Комісія з питань агропромислового комплексу представлена 2 депутатами з 7, з питань охорони довкілля, раціонального використання надр – 3 депутатами.

На засіданні постійної комісії обласної Ради були присутні заступник голови обласної Ради Медведєв Ю.В., керівники галузевих департаментів, управлінь та Головних управлінь облдержадміністрації, в тому числі СБУ та Вінницької митниці, науковці: академік, професор Петрук В.В., професор Мамалига В.С., професор Власенко В.В., доцент Кавун Е.М., ініціатор порушеного питання доцент Свитко С.М.

Метою даного засідання було обговорення питань, що мають значний суспільний резонанс, пов’язаних з намірами Вінницької міської Ради продати компанії “Монсанто” (США) земельну ділянку площею 80 га для будівництва насіннєвого заводу. Комісія планувала з’ясувати, чи існують у зв’язку з можливим будівництвом заводу загроза здоров’ю людей, а також небезпека навколишньому природному середовищу.

В результаті проведеного обговорення вищезазначених проблем науковцями було зазначено, що компанія «Монсанто» є світовим лідером у створенні та поширенні генетично-модифікованих організмів(ГМО), спеціалізується на вирощуванні традиційного та генетично-модифікованого насіння сортів і гібридів основних сільськогосподарських культур. Застосування ГМ-насіння забезпечує у сільському господарстві низьку переваг: підвищує стійкість рослин до несприятливих кліматичних умов, до шкідників, хвороб, забезпечує високу врожайність і тим самим значно збільшує прибутки власникам сільськогосподарських угідь. В той же час значними недоліками застосування ГМО визнані: поступове зниження насіннєвого фонду традиційних сортів та гібридів, зменшення біологічного різноманіття рослин. Науковими дослідами французьких, італійських, російських, українських вчених, зокрема із Вінниччини, проведених на тваринах, які вживали ГМ-продукти, встановлено: нежиттєздатність першого покоління тварин, припинення репродуктивної функції, враження онкологічними захворюваннями, вадами розвитку тощо.

Голова постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, курортів, та здорового способу життя Наталія Солейко зазначила, що на думку науковців, поширення алергічних, збільшення онкологічних захворювань, цукрового діабету та вад розвитку у немовлят, безпліддя до 40% як жінок,так і чоловіків може бути пов’язане з розповсюдженням ГМ-продуктів.

 Зі слів депутата обласної Ради Сергія Свитка, у м. Вінниці компанія планує побудувати насіннєвий завод, а це означає, що, можливо, "Монсанто" займатиметься і виробництвом генетично-модифікованих культур, оскільки компанія може скористатись недосконалістю чинного законодавства, яке не регулює належним чином питання виробництва, зберігання, транспортування й загалом застосування ГМО в Україні. Дозвіл  на виробництво, зберігання, транспортування і використання ГМО у відкритій системі може надати Кабінет Міністрів України. Наскільки відомо, таких дозволів поки що не існує. Але в Україні вже офіційно зареєстровано  ГМО в продуктах харчування. Так, за даними Головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області, у 2012 році в ковбасних, круп’яних виробах та зерні вміст ГМО  становив близько 10% від кількості досліджених зразків. Ці продукти харчування належним чином не маркувалися. Отже, у нашій державі не здійснюється контроль за шляхами надходження ГМО в Україну, не контролюється, як слід, якість продуктів харчування, зокрема щодо наявності в них ГМ-продуктів.

 

Постійна комісія обласної Ради з питань охорони здоров’я, курортів, та здорового способу життя запропонувала:

Провести обласні громадські слухання щодо доцільності продажу земельних ділянок у Вінницькій області компанії “Монсанто” (США) для будівництва насіннєвого заводу.
Винести на розгляд пленарного засідання 18 сесії обласної Ради 6 скликання питання про виконання рішення 31сесії 5 скликання від 30 червня 2010 року “Про стан виробництва та реалізації на території області продукції, що містить генетично модифіковані організми”.
Створити робочу групу із числа депутатів Вінницької обласної Ради, науковців та інших фахівців для розробки проекту Закону України “Про заборону створення, випробовування, транспортування та використання генетично модифікованих організмів в Україні”. Вищезазначений законопроект винести на розгляд сесії Вінницької обласної Ради та подальшого направлення до Верховної Ради України як законодавчої ініціативи.

 

Ці пропозиції також підтримали депутати обласної Ради Свитко С.М.,  Зелінський М.З. та Буяльський С.В.

 

Повернутись Створено: 21 червня 2013 року, 15:07 Переглядів: 895

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація