Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вячеслав Соколовий провів розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

    21 березня відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Засідання провів голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Участь у засіданні взяли начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов і їхні заступники, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голови районних рад, сільс ....

  • Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий - в ефірі телеканалу ВІТА

    Рік повномасштабної війни в Україні, сповнений важливих дат, багато з яких нагадують про трагедії та переломні події. Кожен може назвати моменти, які за цей час запам’яталися найбільше. Про важливі події для нашого регіону та про те, як боролася Вінницька область у найважчий для України рік, – в інтерв’ю голови обласної Ради Вяче ....

  • Обласна Рада оголошує конкурс для закладів освіти на отримання грантів

    Вінницька обласна Рада оголошує конкурс на отримання грантів для закладів вищої освіти, фахової передвищої світи, професійної (професійно-технічної) освіти, загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти (у т.ч закладів міської та сільської місцевості) за темою: «Розробка та застосування інформаційних та інноваційних технологій в упр ....

Для безпеки сільгоспробіт: учасник Агрокластеру «АгроВін» розробляє спеціальні технології Роздрукувати

Вінницьке підприємство, учасник Агрокластеру «АгроВін», розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях за допомогою сільськогосподарської техніки. На засіданні Агрокластеру розробку представив засновник компанії «ФРЕНДТ»  Віталій Шуберанський.

Розробники наголошують, що весь процес відбувається дистанційно й без участі людини. До створення цієї технології долучилися науковці Вінницького національного технічного університету.

–  На трактор кріпляться металодетектори, один – спереду, два - позаду. Ширина захвату – 6 м. Трактор рухається полем в автоматичному режимі зі швидкістю 3 км на годину. Металодетектор, що попереду, фіксує інформацію та передає її на диспетчерський центр в режимі онлайн, - розповів Віталій Шуберанський. - Якщо небезпечний предмет виявлений на шляху трактора, машина автоматично зупиниться і буде чекати подальших вказівок від оператора.

За його словами, ця технологія актуальна для регіонів України, де відбувалися бойові дії. Зокрема – Київської, Чернігівської, Сумської областей.

– Згодом технологія стане актуальною для 30% від окупованої території України, – пояснює Віталій Шуберанський. – Крім цього, за допомогою нашого спільного з ВНТУ навчального центру плануємо проводити навчання новим технологіям для людей, які втратили роботу, давати їм нову кваліфікацію. Спеціалізована техніка коштує мільйони доларів, а ми можемо брати господарську техніку, що не використовується у виробництві, і завдяки цьому розробка має низьку собівартість.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що виробництво аграрної продукції – це продовольча безпека країни. Відповідно, розмінуванню полів має бути приділена велика увага.

– Компанія демонструє розробку безпілотної техніки, яка буде працювати для повернення у виробництво земель на звільнених територіях. Багато їх заміновано. Такі технології слугуватимуть не тільки нашій країні, вони можуть використовуватися набагато ширше, – сказав Вячеслав Соколовий.

Технологія передбачає використання безпілотних пристроїв, які забезпечують пошук вибухонебезпечних предметів і їх маркування на полях. Це спростить роботу вибухотехнічних служб, які займаються розмінуванням деокупованих територій.

Повернутись Створено: 19 січня 2023 року, 08:57

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація