Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • На підтримку сил оборони з обласного бюджету Вінниччини спрямують понад 75 млн грн

    На засіданні 46 сесії обласної Ради депутати заслухали інформацію про виконання протокольного доручення 43 сесії від 25 серпня 2023 року. У ньому йшлося про першочергове спрямування коштів обласного бюджету на підтримку військових частин Збройних Сил України, зокрема тих, що дислокуються на території Вінницької області та виконують завдання в зоні ....

  • Відбулася 46 чергова сесія Вінницької обласної Ради

    24 листопада Вячеслав Соколовий провів чергову 46 сесію Вінницької обласної Ради. На початку сесійного засідання депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників, захисниць та мирного населення, які загинули у війні з росією. Першим питанням депутати заслухали інформацію про хід виконання Обласної цільової програми соціального захис ....

  • Посилення співпраці та партнерства: делегація Вінниччини перебуває у Свєнтокшиському воєводстві

    19-22 листопада з робочою поїздкою у Польщі перебуває делегація Вінниччини на чолі з головою обласної Ради Вячеславом Соколовим. У Кельце відбулася зустріч із маршалеком Анджеєм Бентковскі, головою крайової ради Аркадіушем Бонком та членом воєводської ради Томашем Ямкою. У складі делегації від Вінниччини – депутат обласної Ради, радник гол ....

Для безпеки сільгоспробіт: учасник Агрокластеру «АгроВін» розробляє спеціальні технології Роздрукувати

Вінницьке підприємство, учасник Агрокластеру «АгроВін», розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях за допомогою сільськогосподарської техніки. На засіданні Агрокластеру розробку представив засновник компанії «ФРЕНДТ»  Віталій Шуберанський.

Розробники наголошують, що весь процес відбувається дистанційно й без участі людини. До створення цієї технології долучилися науковці Вінницького національного технічного університету.

–  На трактор кріпляться металодетектори, один – спереду, два - позаду. Ширина захвату – 6 м. Трактор рухається полем в автоматичному режимі зі швидкістю 3 км на годину. Металодетектор, що попереду, фіксує інформацію та передає її на диспетчерський центр в режимі онлайн, - розповів Віталій Шуберанський. - Якщо небезпечний предмет виявлений на шляху трактора, машина автоматично зупиниться і буде чекати подальших вказівок від оператора.

За його словами, ця технологія актуальна для регіонів України, де відбувалися бойові дії. Зокрема – Київської, Чернігівської, Сумської областей.

– Згодом технологія стане актуальною для 30% від окупованої території України, – пояснює Віталій Шуберанський. – Крім цього, за допомогою нашого спільного з ВНТУ навчального центру плануємо проводити навчання новим технологіям для людей, які втратили роботу, давати їм нову кваліфікацію. Спеціалізована техніка коштує мільйони доларів, а ми можемо брати господарську техніку, що не використовується у виробництві, і завдяки цьому розробка має низьку собівартість.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що виробництво аграрної продукції – це продовольча безпека країни. Відповідно, розмінуванню полів має бути приділена велика увага.

– Компанія демонструє розробку безпілотної техніки, яка буде працювати для повернення у виробництво земель на звільнених територіях. Багато їх заміновано. Такі технології слугуватимуть не тільки нашій країні, вони можуть використовуватися набагато ширше, – сказав Вячеслав Соколовий.

Технологія передбачає використання безпілотних пристроїв, які забезпечують пошук вибухонебезпечних предметів і їх маркування на полях. Це спростить роботу вибухотехнічних служб, які займаються розмінуванням деокупованих територій.

Повернутись Створено: 19 січня 2023 року, 08:57

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація