Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Для кращого росту дерев «Віноблагроліс» щороку проріджує насадження Роздрукувати

Для покращення якості та збагачення цінними породами лісових насаджень, підвищення їхніх захисних, природоохоронних, оздоровчих і рекреаційних показників лісники Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства  «Віноблагроліс» проводять рубки догляду в молодняках. Їхні щорічні обсяги складають майже 30 тис. кубометрів деревини.

За словами директора ДП «Літинський райагроліс» Олександра Горобчука, аби забезпечити бажаний склад і густоту в деревостанах, домінування цінних порід, виконують рубки для догляду. Так, на одній із площ дуба звичайного, який посадили 2012 року, цієї весни обрізали стовбурні пагони, провели догляд за кроною, залишили тільки верхівки – майбутню крону дерев. Тепер ці насадження будуть краще тягнутись до сонця.

– В залежності від швидкості росту окремих культур, рубки освітлення завершують в 10-річному віці насаджень, – розповів Олександр Горобчук. – Після цих робіт на ділянці дубових насаджень 2007 року вже інша картина. Дерева значно вищі й міцніші, мають сформовану крону. У міжряддях дуба залишають супутні породи – самосіви липи, клена, дички фруктових дерев. Далі будуть проводити прочищення, чим створять на площі рівномірне розташування головної породи, загальну оптимальну структуру і кількісне співвідношення між сусідніми видами. Такого догляду ліси потребують у віці 10-20 років.

А для формування крони та стовбура дерев, подальшого поліпшення складу й структури насаджень їх проріджують. Відбувається це з 20-ти до 40-річного віку.

Завершальний етап догляду за молодими лісами – прохідні рубки. Вони підвищують товарну якість деревини та скорочення термінів її дозрівання.

– В наші обов’язки також входять рубки для реконструкцій малоцінних молодняків, низькоповнотних, нестійких і похідних деревостанів, – додає головний лісничий підприємства «Віноблагроліс»  Валентина Магдич. – Їх замінюють на високопродуктивні насадження з цінними головними лісоутворюючими породами. Не підлягають реконструктивним рубкам площі, територія яких менше одного гектара, а також заліснені ділянки, які несуть захисні та протиерозійні функції.

Плануючи зазначені роботи, обласне комунальне підприємство «Віноблагроліс» враховує й мисливські потреби.

 

 

 

 

Повернутись Створено: 24 травня 2017 року, 17:19 Переглядів: 1359

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація