Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Для кращого росту дерев «Віноблагроліс» щороку проріджує насадження Роздрукувати

Для покращення якості та збагачення цінними породами лісових насаджень, підвищення їхніх захисних, природоохоронних, оздоровчих і рекреаційних показників лісники Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства  «Віноблагроліс» проводять рубки догляду в молодняках. Їхні щорічні обсяги складають майже 30 тис. кубометрів деревини.

За словами директора ДП «Літинський райагроліс» Олександра Горобчука, аби забезпечити бажаний склад і густоту в деревостанах, домінування цінних порід, виконують рубки для догляду. Так, на одній із площ дуба звичайного, який посадили 2012 року, цієї весни обрізали стовбурні пагони, провели догляд за кроною, залишили тільки верхівки – майбутню крону дерев. Тепер ці насадження будуть краще тягнутись до сонця.

– В залежності від швидкості росту окремих культур, рубки освітлення завершують в 10-річному віці насаджень, – розповів Олександр Горобчук. – Після цих робіт на ділянці дубових насаджень 2007 року вже інша картина. Дерева значно вищі й міцніші, мають сформовану крону. У міжряддях дуба залишають супутні породи – самосіви липи, клена, дички фруктових дерев. Далі будуть проводити прочищення, чим створять на площі рівномірне розташування головної породи, загальну оптимальну структуру і кількісне співвідношення між сусідніми видами. Такого догляду ліси потребують у віці 10-20 років.

А для формування крони та стовбура дерев, подальшого поліпшення складу й структури насаджень їх проріджують. Відбувається це з 20-ти до 40-річного віку.

Завершальний етап догляду за молодими лісами – прохідні рубки. Вони підвищують товарну якість деревини та скорочення термінів її дозрівання.

– В наші обов’язки також входять рубки для реконструкцій малоцінних молодняків, низькоповнотних, нестійких і похідних деревостанів, – додає головний лісничий підприємства «Віноблагроліс»  Валентина Магдич. – Їх замінюють на високопродуктивні насадження з цінними головними лісоутворюючими породами. Не підлягають реконструктивним рубкам площі, територія яких менше одного гектара, а також заліснені ділянки, які несуть захисні та протиерозійні функції.

Плануючи зазначені роботи, обласне комунальне підприємство «Віноблагроліс» враховує й мисливські потреби.

 

 

 

 

Повернутись Створено: 24 травня 2017 року, 17:19 Переглядів: 952

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація