Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Для кращого росту дерев «Віноблагроліс» щороку проріджує насадження Роздрукувати

Для покращення якості та збагачення цінними породами лісових насаджень, підвищення їхніх захисних, природоохоронних, оздоровчих і рекреаційних показників лісники Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства  «Віноблагроліс» проводять рубки догляду в молодняках. Їхні щорічні обсяги складають майже 30 тис. кубометрів деревини.

За словами директора ДП «Літинський райагроліс» Олександра Горобчука, аби забезпечити бажаний склад і густоту в деревостанах, домінування цінних порід, виконують рубки для догляду. Так, на одній із площ дуба звичайного, який посадили 2012 року, цієї весни обрізали стовбурні пагони, провели догляд за кроною, залишили тільки верхівки – майбутню крону дерев. Тепер ці насадження будуть краще тягнутись до сонця.

– В залежності від швидкості росту окремих культур, рубки освітлення завершують в 10-річному віці насаджень, – розповів Олександр Горобчук. – Після цих робіт на ділянці дубових насаджень 2007 року вже інша картина. Дерева значно вищі й міцніші, мають сформовану крону. У міжряддях дуба залишають супутні породи – самосіви липи, клена, дички фруктових дерев. Далі будуть проводити прочищення, чим створять на площі рівномірне розташування головної породи, загальну оптимальну структуру і кількісне співвідношення між сусідніми видами. Такого догляду ліси потребують у віці 10-20 років.

А для формування крони та стовбура дерев, подальшого поліпшення складу й структури насаджень їх проріджують. Відбувається це з 20-ти до 40-річного віку.

Завершальний етап догляду за молодими лісами – прохідні рубки. Вони підвищують товарну якість деревини та скорочення термінів її дозрівання.

– В наші обов’язки також входять рубки для реконструкцій малоцінних молодняків, низькоповнотних, нестійких і похідних деревостанів, – додає головний лісничий підприємства «Віноблагроліс»  Валентина Магдич. – Їх замінюють на високопродуктивні насадження з цінними головними лісоутворюючими породами. Не підлягають реконструктивним рубкам площі, територія яких менше одного гектара, а також заліснені ділянки, які несуть захисні та протиерозійні функції.

Плануючи зазначені роботи, обласне комунальне підприємство «Віноблагроліс» враховує й мисливські потреби.

 

 

 

 

Повернутись Створено: 24 травня 2017 року, 17:19 Переглядів: 1147

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація