Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Для сільських громад земля має бути головним ресурсом для наповнення бюджету Роздрукувати

Забезпечення фінансової спроможності територіальних громад шляхом цифровізації земель та ефективного управління ними – це актуальне для громад питання обговорили на розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради.

Захід відбувся у Жмеринці 14 липня за участі керівництва та депутатів обласної Ради, голів і старостів територіальних громад, голів районних рад.

- Я повністю погоджуюся, що ПДФО – це головний бюджетоутворюючий податок, особливо, коли ми говоримо про обласний центр, де історично сконцентровані робочі місця, де щільність населення. Але я тільки частково можу погодитися, що ПДФО так само важливий для сільських територіальних громад. В умовах децентралізації саме земля повинна бути головним бюджетоутворюючим ресурсом, особливо для сільських територіальних громад, - зазначив у своєму виступі голова постійної комісії обласної Ради з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування обласної Ради Владислав Скальський.

Він представив попередній звіт про ефективність використання земель Вінницької області в рамках проєкту VKURSI ZEMLI. Так, земельний банк області – це 2 651 300 гектарів. Площа ризикованих земель (з неефективним або неправомірним використанням) – 505 696 гектарів. Потенційна сума щорічних надходжень, які через це не отримують місцеві бюджети – 869 мільйонів гривень. При цьому Владислав Скальський звернув увагу на те, що за 6 місяців цього року в усі місцеві бюджети Вінницької області надійшло 457 мільйонів гривень плати за землю.

- Територіальні громади, особливо ті, які були створені у 2020 році, зараз стикаються з багатьма викликами. Більшість громад, які уже затвердили свої Стратегії розвитку, зараз мають велику потребу у фінансовому ресурсі, щоб їх реалізувати, - зазначив Владислав Скальський і звернувся до представників громад. - Робіть аудит земель громади і повністю отримуйте поєднання інформації з численних джерел, які зараз є. Земля – це повторюваний дохід. Це - не разова субвенція. Це те, що буде відбуватися з вашим бюджетом кожного року.

У Вінниці 14 липня представили результати аудиту земель сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів. За словами Владислава Скальського, це перша громада в області, яка комплексно підійшла до аудиту і аналізу використання земель на території громади.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 15 липня 2021 року, 10:32

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація