6 грудня о 14.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв’язків з громадськістю

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

До 20-ліття незалежності України Роздрукувати

На Вінниччині вшанували подільських «княгинь»

14 серпня у селі Правилівка Оратівського району відбулося обласне мистецьке свято «Подільські княгині». Проект започаткований заслуженими журналістами України Ганною Секрет та Любов Коваленко, з метою вшанування жінок-вінничанок, нагороджених Орденом княгині Ольги. Свято приурочене 20-й річниці незалежності України.
Участь у заході взяли голова обласної Ради Сергій Татусяк, радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, народний депутат України Григорій Калетнік, заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова.

Мистецька акція розпочалася із благословення отця Ярослава, який привітав присутніх з днем пам’яті про св. мучеників Маккавеїв (в народі − Маковія) та початком Успенського посту. Кроплячи гостей свяченою водою, священик побажав, «щоб Господь благословив присутніх на добрі справи, а вони були видні на небесах».
З вітальним словом від імені депутатського корпусу обласної Ради виступив Сергій Татусяк. Він назвав проект «Подільські княгині» унікальним і таким, що береже нашу духовність.
− Мене неймовірно тішить те, що тут, на цьому святі, ми возвеличуємо українську мову, пісню, традиції. А головне − нашу Жінку-Берегиню. Якщо подивитися список наших орденоносиць, то кожне прізвище у ньому виправдане − самовідданою працею, авторитетом та величезною довірою народу до цих подолянок, − зазначив С.Татусяк.
Від голови облдержадміністрації Миколи Джиги вітальне слово передала Любов Спірідонова − кавалер Ордена княгині Ольги ІІІ ст.

− Сьогодні я хочу вклонитися не тільки подільським «княгиням», а й усім сільським жіночкам з натрудженими порепаними руками, які більше за всіх заслуговують на цю високу державну відзнаку, − наголосила заступник голови ОДА.
Наша землячка Марина Ставнійчук, яка є двічі кавалером Ордена княгині Ольги, назвала рідну Вінниччину окрасою України, а окрасою самої Вінниччини − її жінок.
− Усі визначальні слова в українській мові − жіночого роду, починаючи зі слова «Україна». І напередодні ювілейного Дня незалежності держави, я закликаю: об’єднаймося, жінки, бо ми мусимо на наших плечах винести країну − заможну, сильну, правову, − сказала радник Президента.
За сприяння народного депутата Григорія Калетніка спеціально до заходу було виготовлено пам’ятні вази із зображенням рівноапостольної святої Ольги. Ці сувеніри у ході свята були вручені 51-й вінничанці, які нагороджені Орденом княгині Ольги.
Протягом тригодинного концертного дійства «подільських княгинь» та гостей свята вітали й розважали фольклорні колективи з Оратівського, Гайсинського, Козятинського та Іллінецького районів, вокалісти з Вінниці та Києва, ансамбль бального танцю «Грація» з обласного центру тощо.
Також у ході заходу відбулася презентація книги Ганни Секрет «Правилівські придибенції», виставка-продаж творів поетеси Ганни Чубач, а також автограф-сесія обох письменниць.
Наостанок голова облради Сергій Татусяк подарував організаторам свята, авторам проекту − Ганні Секрет та Любові Коваленко примірники багатотомного видання «Україна: хронологія розвитку» і побажав проекту перерости із обласного масштабу у всеукраїнський.

Повернутись Створено: 15 серпня 2011 року, 00:00 Переглядів: 938

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація