5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

До Дня захисника України в усіх обласних центрах відкриється виставка «Фактор свободи» Роздрукувати

У Вінниці відкрили виставку «Фактор свободи», яка присвячена трьом видатним українським діячам та борцям за незалежність: Івану Мазепі, Симону Петлюрі та Степану Бандері. Три діяча, які стали символами України. На 2019 рік припали три ювілеї – відзначили  380-ту річницю з дня народження Івана Мазепи, 140-у річницю з дня народження Симона Петлюри і 110-у річницю з дня народження Степана Бандери. Виставка дає можливість по-новому подивитися на їхні постаті, які протягом останніх 300 років були символом свободи та боротьби за українську ідею.

До речі,  виставка «Фактор свободи» також відкриває IV фестиваль військово-історичної реконструкції «Вінниця – столиця УНР». 

На відкритті побувала заступник керівника виконавчого апарату  обласної Ради Інна Кухарчук.

– Приємно бачити на виставці молодих людей, – зазначила Інна Іванівна. – Бо історія України повторюється, але фактор свободи і нашу національну гідність і українську волі до свободи не руйнує час. У кожного з цих визначних людей, як і у кожного з нас, є два вибори і потрібно зробити правильний крок. Коли у твоєму розпоряджені не одна людина, а ціла держава і потрібно прийняти виклик долі, історії і зробити правильний крок  – це дуже важко. Ми сьогодні теж стоїмо перед вибором – куди будемо рухатися і дуже важливо прийняти правильне рішення. Інформаційна свобода дає можливість вивчаити нашу історію і не повторювати неправильні кроки. Україна повинна бути незалежною і єдиною. Завтра  ви будете приймати свої рішення і вирішувати долю України, тому не збудьте сторінки історії.

Виставка являє собою шість вуличних стендів на яких зображені гіпотетичні сторінки Мазепи, Петлюри та Бандери  в соцмережі схожій на Фейсбук. Там можна побачити, що кожен з них міг би публікувати на своїй сторінці, в описі профілю відображена основна інформація: місце народження освіта, стосунки, хто за ними стежить та чим вони цікавляться.

– «Фактор свободи» ставить перед собою складне і водночас дуже важливе завдання – руйнувати радянські міфи. Ті, які впродовж століть витворювались навколо постатей українських державців, аби знівелювати українців як націю. В наш час ця виставка має особливе значення, – зазначила співробітниця Центру історії Вінниці Олеся Коваль. 

– Ця виставка є однією з багатьох пігулок, які не завжди є приємними на смак, але лікують. Лікують свідомість, руйнують міфи, популяризують історію і, найважливіше, не роблять остаточних висновків. В сучасних виставкових проектах важливо дати відвідувачам можливість зробити висновки самостійно, – каже директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен. 

Виставка була створена Інститутом національної пам’яті та Центром дослідження визвольного руху. Вінниця стала першим містом, де її демонструють, після Києва.  

­– Окрім Мазепи, Петлюри і Бандери цьогоріч виповнюється ювілей з дня народження ще однієї постаті. Це наш сучасник, відомий оперний співак, який покинув провідні концертні зали Європи і пішов добровольцем на фронт. Там він загинув від кулі російського снайпера. Це та людина, яка теж стала символом нашої свободи і символом боротьби за нашу державність і незалежність, – розповів регіональний представник Інститут національної пам‘яті Богдан Галайко.  

Ще один стенд присвячений Збройним силам України і проводить паралелі між сучасним військом та арміями часів кожного з діячів. Так, від козацького гетьмана сучасне військо отримало головні убори мазепинки, з часів Петлюри – тризуб на рукаві однострою, а з часів Бандери гасло УПА «Слава Україні! – Героям слава!» 

Виставку можна відвідати щоденно до 14 жовтня включно. Вона розташована на Майдані Незалежності поблизу фонтану “Мушля”.

Повернутись Створено: 10 жовтня 2019 року, 15:23 Переглядів: 363

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація