Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

До електронної системи голосування приєднались Козятинська та Погребищенська райради Роздрукувати

 

Про це стало відомо під час виїзного розширеного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. В роботі взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, депутати обласної Ради, голови районних рад та райдержаміністрацій, директори департаментів облдержадміністрації, начальники управлінь.

Перед початком роботи голови районних рад Вінницької області,  ознайомились з роботою системи електронного поіменного голосування «Голос» Мурованокуриловецької районної ради  та обговорили питання впровадження такої системи в органах місцевого самоврядування області.

- З новою системою ми провели вже дві сесії, - ознайомив присутніх з роботою системи голосування «Рада»  голова Мурованокуриловецької райради Сергій Ладан. – Першу сесію з 41 питанням ми завершили за дві години, другу – за півтори. Базова вартість системи «Голос» складає 59640 грн, розширена версія – 73040 грн. Вартість одного робочого місця депутата - близько 6 тис. грн.

Детальніше про роботу електронної системи голосування «Голос»  присутнім головам райрад розповів керуючий проектом «Голос» Віктор Притулко.

- Ми намагаємося зробити роботу депутатів прозорою та структурованою, - сказав Віктор Притулко. – В Мурованокуриловецькій районній раді  наша система голосування - перша у Вінницькій області. Загалом в Україні вже встановлено 30 таких електронних систем голосування. 

Віктор Притулко розповів, що систему «Голос» вирізняє з-поміж інших систем голосування.

- Завдяки нашій системі впроваджується електронний обіг документів, а це значна економія на паперових носіях, - зауважив Віктор Притулко. – Наприклад, завдяки цьому ми вже не роздруковуємо проекти рішень і таким чином зекономили паперу  більш, як на дві тисячі гривень. Всі документи депутати можуть бачити в онлайн режимі на планшетах, де висвітлюється  інформація.

Такий підхід до роботи дозволяє депутатам записуватися на виступ за допомогою планшета, а також в онлайн режимі вносити поправки та пропозиції до запропонованих проектів рішення. Здійснюється автоматичне збереження всіх результатів голосування та формування протоколів сесії в pdf-файлах.

У Вінницькій області практика встановлення систем поіменного голосування лише почала впроваджуватися. Муровані Курилівці - другий район області, де запрацювала така система. Першими встановили систему поіменного голосування у Вінницькому районі. Там депутати голосують за допомогою системи голосування «Віче», яка обійшлась району у 500 тис. грн. Нещодавно подібну систему голосування встановили у Козятинській районній раді. А з 29 вересня така система почне працювати у Погребищенській райраді.

- Закон «Про місцеве самоврядування»  зобов‘язує оприлюднювати результати голосування в день проведення сесійних засідань, - зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Сьогодні кожна районна рада у свій спосіб проводить фіксацію голосування. Але презентована нам систем дає можливість моментального оприлюднювати результати. Тому наша сьогоднішня поїздка до Мурованих Курилівців має за мету показати очільникам районних рад, що кожен район спроможний впровадити таку систему голосування. Ми пропонуємо нашим радах вибрати оптимальний варіант і зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» в черговий раз мають стимулювати процес впровадження такої системи.

Повернутись Створено: 28 вересня 2016 року, 19:11 Переглядів: 931

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація