Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

До електронної системи голосування приєднались Козятинська та Погребищенська райради Роздрукувати

 

Про це стало відомо під час виїзного розширеного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. В роботі взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, депутати обласної Ради, голови районних рад та райдержаміністрацій, директори департаментів облдержадміністрації, начальники управлінь.

Перед початком роботи голови районних рад Вінницької області,  ознайомились з роботою системи електронного поіменного голосування «Голос» Мурованокуриловецької районної ради  та обговорили питання впровадження такої системи в органах місцевого самоврядування області.

- З новою системою ми провели вже дві сесії, - ознайомив присутніх з роботою системи голосування «Рада»  голова Мурованокуриловецької райради Сергій Ладан. – Першу сесію з 41 питанням ми завершили за дві години, другу – за півтори. Базова вартість системи «Голос» складає 59640 грн, розширена версія – 73040 грн. Вартість одного робочого місця депутата - близько 6 тис. грн.

Детальніше про роботу електронної системи голосування «Голос»  присутнім головам райрад розповів керуючий проектом «Голос» Віктор Притулко.

- Ми намагаємося зробити роботу депутатів прозорою та структурованою, - сказав Віктор Притулко. – В Мурованокуриловецькій районній раді  наша система голосування - перша у Вінницькій області. Загалом в Україні вже встановлено 30 таких електронних систем голосування. 

Віктор Притулко розповів, що систему «Голос» вирізняє з-поміж інших систем голосування.

- Завдяки нашій системі впроваджується електронний обіг документів, а це значна економія на паперових носіях, - зауважив Віктор Притулко. – Наприклад, завдяки цьому ми вже не роздруковуємо проекти рішень і таким чином зекономили паперу  більш, як на дві тисячі гривень. Всі документи депутати можуть бачити в онлайн режимі на планшетах, де висвітлюється  інформація.

Такий підхід до роботи дозволяє депутатам записуватися на виступ за допомогою планшета, а також в онлайн режимі вносити поправки та пропозиції до запропонованих проектів рішення. Здійснюється автоматичне збереження всіх результатів голосування та формування протоколів сесії в pdf-файлах.

У Вінницькій області практика встановлення систем поіменного голосування лише почала впроваджуватися. Муровані Курилівці - другий район області, де запрацювала така система. Першими встановили систему поіменного голосування у Вінницькому районі. Там депутати голосують за допомогою системи голосування «Віче», яка обійшлась району у 500 тис. грн. Нещодавно подібну систему голосування встановили у Козятинській районній раді. А з 29 вересня така система почне працювати у Погребищенській райраді.

- Закон «Про місцеве самоврядування»  зобов‘язує оприлюднювати результати голосування в день проведення сесійних засідань, - зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Сьогодні кожна районна рада у свій спосіб проводить фіксацію голосування. Але презентована нам систем дає можливість моментального оприлюднювати результати. Тому наша сьогоднішня поїздка до Мурованих Курилівців має за мету показати очільникам районних рад, що кожен район спроможний впровадити таку систему голосування. Ми пропонуємо нашим радах вибрати оптимальний варіант і зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» в черговий раз мають стимулювати процес впровадження такої системи.

Повернутись Створено: 28 вересня 2016 року, 19:11 Переглядів: 1035

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація