Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

До формування бюджету області пропонують долучити громадськість Роздрукувати

Депутат обласної Ради Ігор Хміль запропонував до розгляду постійних комісій обласної ради проект рішення «Про Бюджетний регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Що потрібно робити та як діяти, щоб стати не просто спостерігачем, а й учасником процесу формування бюджету Вінниччини – таку мету несе цей документ.

Прозорість бюджету дозволяє громадськості, а також депутатам, які представляють інтереси територіальних громад, мати уяву про складність та альтернативи бюджетних рішень і впливати на органи влади.

– Досить формувати бюджет області кулуарно, – коментує Ігор Хміль. – Бюджетний регламент, який я запропонував, збільшить повноваження депутатів. Йдеться про включення обговорення депутатського корпусу обласної Ради та громадськості до формування основних показників головного фінансового документа області.

Бюджетний регламент, переконаний депутат Ігор Хміль, сприятиме налагодженню співпраці між облдержадміністрацією та обласною Радою щодо бюджетотворення і передбачає наступні пункти:

- члени територіальної громади можуть брати участь у процесах підготовки та ухвалення управлінських рішень, надавати свої пропозиції;

- нормативно закріплюється механізм контролю будь-якого етапу бюджетного процесу з боку громади та депутатів;

- конкретизуються взаємовідносини між учасниками бюджетного процесу.

– Бюджетний регламент, – зазначив Ігор Хміль, – це інструмент коригування контролю за витрачанням бюджетних коштів. Беручи участь у формуванні бюджету області, депутати знатимуть, за що вони голосують, на так званих «бюджетних сесіях», адже до цих сесій кожен з них обговорить складові головного фінансового документа області на засіданнях постійних комісій.

Тож, аби наступного року долучити до бюджетного планування, його формування та його доопрацювання широке коло зацікавлених громадян та експертів, проект рішення «Про Бюджетний регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання» повинні підтримати депутати на черговій сесії обласної Ради у вересні.

 

Повернутись Створено: 4 вересня 2018 року, 17:26 Переглядів: 993

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація