Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Добросусідські відносини Роздрукувати

На Вінниччині триває польська акція «Могилу прадіда збережи від забуття»

У Вінницькій області відбувається 3-й етап акції «Могилу прадіда збережи від забуття», яку розпочали громадські активісти та представники влади Республіки Польща три роки тому. Основна мета заходу – прибирання та благоустрій могил та кладовищ Вінниччини, де поховані поляки.
У 2010 році акцію ініціювали Управління освіти Нижньосілезійського воєводства при підтримці Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці. З українського боку усіляке сприяння надає обласна державна адміністрація та обласна Рада, а органи влади тих районів, де відбуваються заходи.

13 липня, у зв’язку зі стартом 3-го етапу акції, до Вінниці прибув маршалек Нижньосілезійського воєводства Рафал Юрковлянець із делегацією. Разом із Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці Кшиштофом Свідереком гості зустрілися із заступником голови ОДА Любов’ю Спірідоновою та першим заступником голови обласної Ради Ігорем Кревським.
Пан маршалек повідомив, що цього разу волонтери акції «Могилу прадіда збережи від забуття» працюватимуть у трьох районах – Ямпільському, Літинському та Козятинському. На сьогодні у Ямполі вже працюють дванадцятеро волонтерів, у Літині – шестеро, ще шістьох очікує Козятин.
– Я побував у Києві, у Львові і побачив, наскільки українська і польська історії спільні і подібні. А наша акція на Вінниччині ще більше єднає наші народи, – сказав Рафал Юрковлянець.
Ігор Кревськмий запевнив маршалка, що обласна влада готова забезпечити учасникам акції усіляке сприяння у її проведенні.

 

– Ваш нинішній візит – це черговий крок у співпраці Вінниччини і Польщі. Я хочу щиро подякувати пану консулу, який разом з головою обласної Ради Сергієм Татусяком є генераторами цієї співпраці, – наголосив І.Кревський.
Любов Спірідонова назвала акцію «Могилу прадіда збережи від забуття» серйозною та благородною справою. Крім того, вона обговорила з Рафалом Юрковлянцем можливості співпраці у галузі медицини. Зокрема, заступник голови ОДА повідомила, що у 2013 році на Вінниччині споруджуватимуть перинатальний центр.
– Ми знаємо, що ви, пане маршалку, у Вроцлаві особисто опікувалися будівництвом такого центру. Тому ми хочемо скористатися вашим досвідом, отримати консультації від ваших фахівців, – зазначила Л.Спірідонова.
Рафал Юрковлянець запевнив у готовності допомагати вінницьким колегам. Крім того, він зауважив, що Вроцлав зацікавлений у налагодженні авіасполучення з Вінницею, а тамтешні бізнесмени хотіли б провести з вінницькими підприємцями спільний бізнес-форум.


Повернутись Створено: 13 липня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1443

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація