19 січня о 15.00  у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки,  фінансів та бюджету

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Добросусідство Роздрукувати

Єврорегіон «Дністер» виходить на урядовий рівень

24 квітня у Вінниці відбулося III засідання Ради Єврорегіону «Дністер», у якому взяв участь заступник Міністра будівництва та регіонального розвитку Республіки Молдова В’ячеслав Гуцуцуй. Він очолив молдовську делегацію у складі 14 осіб. Головував на засіданні голова Ради єврорегіону Сергій Татусяк.

Основним питанням порядку денного було інформування сторін про результати проведеної організаційної роботи Єврорегіону «Дністер» українськими та молдовськими партнерами.
Звітуючи про заходи з боку вінничан, Сергій Татусяк наголосив на кількох важливих зустрічах з іноземними представниками, які матимуть вплив на подальшу діяльність Єврорегіону «Дністер».
– Так, від представника Європейської місії прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM) ми отримали інформаційний ресурс щодо того, в яких програмах «Дністер» може брати участь. Також домовилися про підписання угоди з EUBAM, – поінформував С.Татусяк.
Із запланованих заходів голова Ради окреслив два найважливіших. Це – презентація Єврорегіону «Дністер» у Комітеті регіонів (Брюссель) у вересні поточного року та проведення інвестиційного форуму у жовтні.
В свою чергу віце-голова Ради Віктор Сеу розповів, що молдовська сторона повідомила про існування єврорегіону всі посольства, міжнародні організації та інвестиційні фонди на території республіки. Також партнери ведуть перемовини із Придністров’ям щодо приєднання його до Єврорегіону «Дністер».
Директор Координаційного центру Володимир Мережко зауважив, що реєстрація єврорегіону вийшла на фінішну пряму. Втім не чекаючи її завершення, «Дністер» подав понад 10 заявок на участь у міжнародних програмах та надіслав свої проекти в європейські фонди.
Міністр будівництва та регіонального розвитку В’ячеслав Гуцуцуй розповів, які кроки здійснює уряд Молдови у сприянні діяльності Єврорегіону «Дністер». Зокрема, це встановлення контактів з єврорегіонами «Сірет - Прут - Ністру» та «Північ», отримання від Євросоюзу 5 млн. євро для написання бізнес-проектів тощо.
Крім того В’ячеслав Гуцуцуй запропонував за участі урядів України і Молдови розробити «Стратегію економічного розвитку Єврорегіону «Дністер».
Сергій Татусяк взяв зобов’язання на початок червня організувати необхідну міжурядову зустріч за участі галузевих міністрів обох країн та представників митної служби держав-сусідів.
Також в ході засідання члени Ради обговорили питання дитячого відпочинку (обмін групами дітей під час літніх канікул), проведення українсько-молдовського фольклорного фестивалю, розробки спільних туристичних маршрутів та обмін товарами, які виробляються на території єврорегіону.
Для ефективнішого впровадження цих ініціатив у життя, райони Молдови та Вінницької області укладуть угоди про співпрацю.


Повернутись Створено: 24 квітня 2012 року, 00:00 Переглядів: 974

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація