Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Домовлено про співпрацю між Ліберецьким та Подільським зоопарками Роздрукувати

Офіційна делегація Вінницької області відвідала з робочим візитом Ліберецький край Чеської Республіки, який тривав з 7 по 9 грудня. До складу делегації ввійшли директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Грабович, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна, заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Олена Житанська, генеральний директор Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства „Віноблагроліс” Анатолій Іванець, директор «Подільського зоопарку» Євген Ткачик.

Одна частина членів делегації ознайомилася з підприємствами лісового господарства, які займаються переробкою деревини в Ліберецькому краю, а також місцевим зоопарком. Інші учасники поїздки вивчали чеський досвід організації системи охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Чехія - одна з найбільш заліснених країн Європи, ліси займають близько 38% від загальної площі. Ліберецький край заліснений на 44%.

В ході візиту представники делегації ознайомилися з двома лісопереробними підприємствами. Одне із підприємств приватної форми власності, яке переробляє до 200 м3 деревини в місяць, друге повністю автоматизоване підприємство комунальної власності переробляє до 150 м3 деревини в день. Два підприємства мають 100% безвідходне виробництво. Кора, знята з кругляка, фарбується в різні кольори та сортирується по фракціях, потім використовується для декору міста, тріску і подрібнені відходи для виготовлення паливних гранул.

Територія Чеської Республіки у співвідношенні до України в 7 разі менша, але при цьому тут функціонують 28 зоологічних парків. Зоопарк Ліберец (Liberec) є найстарішим зоопарком Чехії. Він розташований у мальовничій долині недалеко від центру міста і займає площу розміром в 13 гектарів. Частина його покрита лісом, деякі вигули знаходяться на скелястих схилах, в нижній половині ареалу тече струмок.

Зоопарк в Ліберці бере участь у чотирьох європейських племінних програмах EEP. Тут мешкає близько 1000 тварин 170-ти видів. Нараховує 23 видів тварин, занесених до Червоної книги, які знаходяться під загрозою зникнення в чеській природі.

Ліберецький зоопарк - єдиний в середній Європі, де розводять білих тигрів. Перші тигри - Колумб і Ізабелла - були привезені зі Швеції. Колекція хижих птахів - одна з кращих на старому континенті.

Цікавими для відвідування є племінна станція для хижих птахів, павільйони пінгвінів, жирафів, мавп, загони для вигулу шимпанзе. Для маленьких відвідувачів є дитячий куточок з «контактним зоопарком», де вони можуть не тільки подивитися тварин (камерунських кіз, кролів та морських свинок), але і погратися з ними.

В ході зустрічі з директором зоопарку Давідом Неєдло було домовлено про співпрацю між Ліберецьким зоопарком та Подільським зоопарком. Сторони обговорили перспективні напрями співпраці, розглянули ybpre організаційних питань, зокрема, майбутнє підписання угоди про співпрацю з Ліберецьким краєм, укладення якої дасть можливість здійснити обмін звірами та великими хижими птахами між Подільським і Ліберецьким зоопарками.

 

Повернутись Створено: 15 грудня 2016 року, 11:52 Переглядів: 749

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація