Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вячеслав Соколовий провів розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

    21 березня відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Засідання провів голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Участь у засіданні взяли начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов і їхні заступники, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голови районних рад, сільс ....

  • Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий - в ефірі телеканалу ВІТА

    Рік повномасштабної війни в Україні, сповнений важливих дат, багато з яких нагадують про трагедії та переломні події. Кожен може назвати моменти, які за цей час запам’яталися найбільше. Про важливі події для нашого регіону та про те, як боролася Вінницька область у найважчий для України рік, – в інтерв’ю голови обласної Ради Вяче ....

  • Обласна Рада оголошує конкурс для закладів освіти на отримання грантів

    Вінницька обласна Рада оголошує конкурс на отримання грантів для закладів вищої освіти, фахової передвищої світи, професійної (професійно-технічної) освіти, загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти (у т.ч закладів міської та сільської місцевості) за темою: «Розробка та застосування інформаційних та інноваційних технологій в упр ....

Допомагати тим, хто потребує допомоги, ще ніхто не забороняв Роздрукувати

Минає перший квартал 2019 року. Кожна відповідальна людина вже встигла підбити підсумки своєї діяльності за минулий рік і плідно працювати у нинішньому. Результати своєї депутатської роботи підсумовує депутат обласної Ради Геннадій Мазур.

 – Геннадію Федоровичу, ви, як Заслужений економіст України, доктор економічних наук, професіонал своєї справи і знаючий спеціаліст недаремно в обласній Раді на постійній основі очолюєте комісію  з питань бюджету, фінансів та обласних програм. Чого з колегами вдалося досягти?

– Я без перебільшення хочу сказати, що очолювана мною комісія є однією з найрезультативніших у обласній Раді 7 скликання. З початку каденції ми з колегами розглянули майже одну тисячу питань, з яких 340 було винесено на пленарні засідання сесій обласної Ради.  За період роботи комісія розглянула та підтримала чотири проекти рішень про обласний бюджет та низку проектів про внесення змін до обласного бюджету.

В середньому комісія збирається двічі на місяць. А в передсесійний період

працює в щотижневому режимі. Особливо це стосується періоду підготовки до сесій, на яких розглядаються питання про обласний бюджет, внесення змін до нього, прийняття нових або внесення змін до діючих обласних програм.  Вирішуються питання необхідні для життєдіяльності області. Зокрема, будівництво та ремонт доріг, закладів освіти та науки; охорони здоров’я та соціального захисту населення, підтримка проектів охорони навколишнього середовища, військових; відшкодування пільгового навчання для дітей, чиї батьки загинули на Сході України та ветеранів війни, проектів розвитку та кредитування фермерських господарств тощо. 

Нам вдалося зробити роботу комісії  абсолютно прозорою. Будь-хто з представників влади та громадянського суспільства може бути присутнім на засіданні та ставити будь-які питання. Це важливо.

– Повноваження у обласній Раді Вам делегували виборці одного з округів Тростянецького району. Зрозуміло, що отримавши мандат обранця від ВО «Батьківщина» Ви, відповідно до законодавства, змушені відстоювати програмні цілі саме цієї політичної сили у представницькому органі. Партійні лідери можуть «попросити» Вас вирішити питання десь у Барському, Оратівському, Чечельницькому районі. Але тростянчани, скоріше за все голосували за Ваше прізвище, тому хотілося б почути саме про Ваші конкретні справи для виборців району.

– Давайте логічно підійдемо до відповіді на Ваше запитання. Більшістю голосів на сесії обласної Ради мене обрали головою комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм, а це вже підводить до того, що фінанси обласного бюджету потрібно ділити не тільки на виборчий округ, а на всю область. Окрім того, відповідно до рішення сесії обласної Ради, я також відстоюю інтереси територіальних громад Тростянецького, Бершадського, Теплицького, Гайсинського районів та міста Ладижина. Постійно комунікую з жителями області й несу відповідальність за доручення у межах моїх повноважень, які отримую від виборців.

У Вінниці функціонують кілька лікарень, які обслуговують жителів області, в тому числі хворих з Тростянеччини. У інших районах області також є певні структури, які надають послуги моїм землякам в реабілітації, фізичному розвитку, та у інших питаннях. Тому і вони потребують фінансової підтримки, й інтереси подібних закладів відстоюють також депутати від цих територій. Але в жодному випадку я не забуваю про Тростянецький район.

– А через кого Ви черпаєте інформацію про проблеми району?

– Власне кажучи, такого джерела інформації нема. Я зовсім мало пропустив засідань сесій Тростянецької районної ради 7 скликання, куди мене запрошують, я досить часто беру безпосередню участь у засіданнях виконкомів та сесій територіальних громад району, де вивчаю проблеми територій і відстоюю їх інтереси що на ввіреній мені комісії, що на сесіях облради. Зазначу, що з Вінниці доїжджаю за власний кошт і без залучення до цього різних фондів.

– Це – слова, а конкретика?

– Я не волів би наразі своїми словами говорити про конкретику своїх дій. Про це мали б говорити ті, кому сприяв у вирішенні тих чи інших питань. Але коли про це йде мова, то зазначу, що моя діяльність була спрямована на таких аспектах, як, в першу чергу, допомога хворим, школам, лікарням, дитячим садочкам, збереженню навколишнього середовища, ремонту та утриманню автомобільних доріг  та інших питаннях. А також сприянню територіальним громадам щодо розвитку сільських територій. Немає такого населеного пункту в районі, де б ми не старалися допомогти в тих чи інших проблемах.

Якщо коротко, то це, хто б не говорив, реконструкція Летківського будинку культури  та стадіону, сприяння в ремонті пішохідних доріжок, придбання ноутбука в дитячий садочок. Будівництво нової сучасної спортивної площадки біля Тростянецької ЗОШ №1, сприяння в виділенні коштів з спеціального фонду обласного бюджету на ремонт каналізації в смт Тростянець та будівництво доріжок в парку. Також цілий комплекс робіт щодо укладки плитки в коридорах Тростянецької ЗОШ № 1. В Четвертинівській школі – це придбання меблів та оформлення стендів для навчального процесу. Придбання монітора для першокласників Глибочанської школи, які, як і решта школярів України почали навчатися за програмою Нової української школи, придбання ламп для освітлення їдальні; також сприяння в  будівництві нового спортивного майданчика в селі Ободівка.

Окремо хочу сказати, що в 2018 році ми розпочали реконструкцію уже комунального закладу «Подільська казка», який буде центром оздоровлення та спорту для діток з усієї області.

Провели ремонт декількох кімнат в Ободівській АЗПСМ, де створили сучасні умови для центру матері та дитини. Знаходимо можливість разом з дружиною привітати діточок в дитячих садочках та школах з Новим роком. Також придбали разом з дружиною комп’ютерну техніку, дитячі костюми для садочків села Нова Ободівка. Знайшли можливість придбати сучасну шкільну дошку та меблі для першого класу в Торканівську ЗОШ. Придбав музичні інструменти для Будянського будинку культури та сценічних костюмів для Тростянчицького будинку культури. Вирішуємо питання з ремонтом внутрішніх вбиралень в Тростянчицьків ЗОШ та багато іншого. Це щодо конкретики.

Також знайшов можливість придбати сучасні меблі для «Тростянецького інклюзивно-ресурсного центру». Покращення матеріально-технічної бази є дуже важливим для діток з особливими потребами – вони повинні мати однакові умови з усіма іншими.

Разом з дружиною Таїсією Іванівною придбали в Новоободівський дошкільний навчальний заклад  “Росинка” двадцять нових дитячих костюмів. Приємно бачити в очах дітей радість від обновок. Значна увага також приділяється галузі культури.

Хочу також підкреслити,що за матеріальною допомогою звернулися більше 200 громадян з усіх районів області. Із депутатського фонду та власних заощаджень протягом 2018 року надано грошової допомоги на суму майже 250 тис. грн.

– З освітою зрозуміло. А з іншими напрямами?

– Характер моєї депутатської діяльності носив широкий спектр. Як уже говорив, часто беру участь у засіданнях виконкомів місцевих рад. На одному з таких у Тростянчику від сільського голови Петра Будянського дізнався про проблеми населеного пункту: це і водогін, і замулена річка, від якої навесні та у дощову пору набираються води погреба місцевих жителів та інше. Було підготовлено кілька проектів, які визнані одними з кращими й розпочали впроваджувати їх у життя.

Розчищено річку, на що з обласного бюджету виділено 430 тис. грн. Завдяки продуктивній роботі комісії з питань бюджету фінансів та обласних програм разом з сільськими бюджетами вдалося профінансувати проект «Удосконалення системи транспортування твердих побутових відходів на території сільських територіальних громад». За кошти спеціального фонду обласного бюджету профінансовано придбання сучасного сміттєвоза вартістю 1610 тис. грн, який дасть змогу збирати і вивозити тверді побутові відходи на територіях Тростянчицької, Глибочанської та Гордіївської сільських рад. До цього не без моєї активної участі подібні автомобілі надійшли в Ободівку та Нову Ободівку.

Питання екології для мене в пріоритеті, то ж сприяв придбанню сміттєвих баків для відходів у значній кількості сіл.

Також у Тростянчику, Гордіївці, Глибочку, Торканівці та Ободівці вирішується питання ремонту доріг.

– Відомо, що Ви активно підтримуєте фізичну культуру і спорт...

– Я  неодноразово виступав спонсором для придбання сценічних костюмів у  сільські Будинки культури сіл Ободівка, Бережанка, Гордіївка, Тростянчик, як голова постійної комісії постійно лобіюю питання населених пунктів району під час розгляду проектів розвитку територіальних громад. Також вношу благодійні внески в проведення різних спортивних турнірів та змагань. Ось останній приклад: нещодавно в Ободівці відбувся турнір з вільної боротьби пам`яті талановитого спортсмена Олександра Пухальського. В наступному році турніру виповниться 10 років.

Кожного року на змагання приїздить більше сотні дітей з Хмільника, Вінниці, Бару, Кирнасівки, Тульчина, Крижополя, Летківки, Ладижина, Ямполя,  Одеси та Ободівки. Цей турнір є початком, де куються майбутні чемпіони. Кубки, медалі, почесні грамоти та стимулюючі премії – не так важливі як дисципліна, здоровий спосіб життя та сильна життєва позиція – ось головні речі, які дає спорт та активний спосіб життя. То ж я вдячний і сільському голові Костянтину Ременюку, і жительці цього села  Наталі Пухальській, яка є серцем цього турніру в пам’ять про свого сина Олександра, який передчасно пішов з життя, за надану мені можливість допомогти й підтримати.

– Буваючи  в селах району, на що, в першу чергу звертаєте увагу?

– Почну з того, що я добре знаю проблеми ледь не кожного села. В когось їх більше, в когось – менше, як і бюджети. Хтось може самотужки впоратися з назрілими питаннями, а комусь потрібна субвенція з державного, обласного, районного бюджетів. То ж балансуючи між цим намагаюся в різних пропорціях визначати ступінь допомоги. Ось нещодавно побував у Торканівці, Новій Ободівці та Ободівці. Спершу заходив до шкільних навчальних закладів. У Торканівці вирішив питання в придбанні сучасних меблів та сучасної шкільної дошки для першого класу. Тут же зустрівся з колишнім керівником колишнього місцевого господарства  Іваном Зозулею. Свого часу Іван Маркович приділяв велику увагу що господарству, що розвитку інфраструктури села. Тоді він був єдиним інвестором на селі і зі всім справлявся. Сьогодні їх кілька, але стосунки з громадою напружені, люди сподіваються лише на власні сили та знаходять шляхи залучення позабюджетних коштів. Того ж дня я вручив першокласникам трьох сіл подарунки для освоєння знань, бо від  того, як ми виховуємо дітей, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить майбутнє нашої країни.

 Радий співпраці з усіма без виключень сільськими головами нашого району.

– Про Вас  говорять або погане, або дуже добрі слова. Серед добрих – частина учасників бойових дій, учасників АТО...

– Ну, знаєте, я не пахуча квітка, щоб видавати на кожен смак комусь приємні чи комусь неприємні запахи. Зрештою, я не пам’ятник, аби мені поклонялися. Чітко маю свої позиції, які постійно відстоюю і буду відстоювати за будь-яких обставин. Тому краще, коли хоч про щось говорять проти моєї персони. Якщо про мене щось кажуть – значить я живу: комусь грубо заважаю, комусь щиро допомагаю і зичу добра.

Про захисників територіальної цілісності України – це свята тема. Перед пам’яттю хлопців і дівчат, що загинули на Донбасі, я стаю на коліна, перед їхніми рідними – схиляю голову; тим, хто воював і донині воює на фронті, кладу руку на серце, приєднуючись до українського флешмобу, і кажу: «Спасибі, що живемо в мирі і маємо можливість допомагати».

За моєї ініціативи при співфінасуванні директора ПОП «Зоря» Сергія Тирси 9 травня 2016 році встановили в центрі села Скибинці пам’ятник загиблому під час Дебальцівської операції в зоні АТО Олександру Черепасі.

Так трапилося, що коли всі свідомі українці в 2014-му році кинули всі зусилля на відродження на той час занедбаної і наполовину неіснуючої української армії, появився волонтерський рух. На осінь цього ж  року в нашому районі було дві таких організації. Я надав перевагу благодійному фонду «Тростянеччина», оскільки добре знав моральні якості тих людей, які входили до цієї громадської організації. З родиною виділяли кошти на бронежилети, шоломи, під час Дебальцівської операції (знаково, що Тростянеччина з Вінниччини була першим номером у становленні на той час Артемівського госпіталю Національної гвардії України) допомагали усім, чим могли.

На той час політика наче завмерла і об’єдналася. Районна рада збирала кошти  на медикаменти та постільну білизну, моя родина, маючи відношення до фармакології, шукала патріотичних постачальників і дешевих та якісних ліків. Тоді район зібрав 80 тисяч гривень, трохи менше, як половину цієї суми, моя дружина додатково закупила перев’язувального матеріалу, знеболювальних та інших препаратів.

 А потім я поїхав з волонтерами  БФ «Тростянеччина» один раз у саме пекло – відвойовану Мар’їнку. Побачене – вразило. Розруха – і посеред неї наші земляки, а агресор – он – навпроти, за кількасот метрів. Далі побував у тому ж артемівському шпиталі, в Авдіївці, знову Мар’їнці та Красногорівці. Ще пізніше провідували земляків у Талаківці, Гнутовому, що під зруйнованими Лебединським і Широкіним на Маріупольському напрямку. 

Сприяв тричі фінансово побратимам-волонтерам Благодійного фонду, коли наприкінці минулого року по дорозі на фронт і назад виникли неполадки. Не скажу,  наскільки допоміг, але під Новий рік замість запланованих двох днів так званого відрядження, на п’ятий день у Новий рік вони слухали привітання від усіх рідних, захисників України, і, звісно, від тих, хто допоміг добратися.

– Ми розпочали розмову з роботи в комісії обласної Ради і перейшли до проблем району. Детальніше проаналізуйте вашу участь у впровадженні в життя обласних програм та вирішення інших проблем Вінниччини.

– Я вже казав, що жодне питання, яке вирішується на Вінниччині за кошти обласного бюджету, не обходиться без моєї участі. Останній з проектів – відкриття у Вінниці унікального центру для розвитку творчої молоді – «Квадрат». Це стало завдяки співфінансуванню коштів з обласного бюджету. Його загальна площа близько 700 кв м. Тут розташувалися коворкінги, студія звукозапису та радіостудія, відкрита сцена для музичних виступів, лекторії та сучасна лабораторія з 3D-принтерами, а також мистецька галерея. Це, напевно, перший заклад подібного молодіжного центру в Україні, коли об’єднались молодь, бізнес, громада і влада всіх рівнів. Я радий долучитись до його створення, як депутат обласної Ради та голова бюджетної комісії.

Кожен день у «Квадраті» проходить до двох десятків різноманітних заходів. Все розписано на кілька місяців вперед. Тепер кожна молода людина у Вінницькій області може розкрити свій потенціал та долучитись до світових тенденцій бізнесу, науки, музики та образотворчого мистецтва.

– І на завершення, Геннадію Федоровичу, чи не пов’язана Ваша така активна діяльність з наступними парламентськими виборами?

– ?! Я шокований подібним запитанням. Моя активна діяльність пов’язана, насамперед, з моєю активною життєвою позицією ще з того часу, як про мою персону мало знали в районі та області, бо ніколи не стояв осторонь чужих проблем – виріс в далеко незаможній сім’ї.  Допомагав, при потребі, однокласникам та однокурсникам у навчанні та консультаціях; далі, так склалося, що став займати певні державні посади й тут стало більше можливостей вирішувати проблеми людей.

Наразі я – самодостатній. Статки, які маю зі своєю родиною і які встократ, а то й тисячі разів, менші від деяких наших земляків, це результат моєї продуктивної праці і знання економіки. Нагадаю, з економічного профілю я нещодавно захистив докторську дисертацію.

Стосовно парламентських виборів, то наразі у мене немає подібних амбіцій з цього приводу. Я ніколи не працюватиму від періоду до періоду. Працюю над проблемами людей повсякчас. Але якщо люди мені скажуть представляти свої інтереси у найвищому законодавчому органі, то чому б і ні…

Повернутись Створено: 8 квітня 2019 року, 12:00

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація