Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Доступна влада. У приміщенні обласної Ради встановлено ліфт для маломобільних груп населення Роздрукувати

На початку цього року завершилися роботи зі встановлення ліфта у приміщенні обласної Ради. Сьогодні, 18 лютого, відбулося офіційне відкриття підйомника в адміністративній будівлі.

На відкриття запросили представників Центру реабілітації «Гармонія» Людмилу Нецкіну та Олену Чорнобривенко. Ідея ліфта у приміщенні обласної Ради та облдержадміністрації була ініційована кілька років тому за наполегливості засновниці «Гармонії» Раїси Панасюк, вінницької активістки та урядової уповноваженої з прав людей з інвалідністю, яка не впоралася зі страшною хворобою минулого року. Як сказав голова обласної Ради Анатолій Олійник, запуск цього проекту відбувається у знак пам’яті Раїси Панасюк.

– З таких невеличких проектів фундаментально змінюється цивілізованість, перш за все, органів влади, – зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Я пам’ятаю голосування та дискусії з цього питання. Але у цьому напрямі дуже багато ще роботи від сіл в районах і до міст. Наша влада має бути доступною і відкритою, все має бути так, як цього вимагає цивілізоване суспільство.

Рішення про встановлення підіймача у приміщенні обласної ради та облдержадміністрації було ініційоване депутатом обласної Ради Людмилою Станіславенко на позачергій 34 сесії обласної Ради при затвердженні змін до обласного бюджету на 2018 рік.

– Будівля має чотири поверхи, однак, споруда досить стара і оснащена лише сходами. Була, ­– прокоментувала Людмила Станіславенко. – Відтепер людям з інвалідністю не потрібно просити чиєїсь допомоги для того, щоб піднятись сходами, адже тепер приміщення оснащено спеціальним ліфтом. Я надзвичайно, від усієї душі вдячна нашій Раї Панасюк. Це була її мрія, і сьогодні я з гордістю можу сказати, що ми її виконали. Багато хто не вірив, що це може статися, адже протягом десятків років були розмови про те, що ліфт для людей з інвалідністю мав би бути, враховуючи той факт, що у нас є колега-депутат з інвалідністю.

– Ми щиро вдячні владі за такий крок, – висловила свої враження Олена Чорнобривенко. – Це не просто підйомник, це не просто ліфт – це зміна суспільної свідомості. Це свідчення того, що людину з інвалідністю почали сприймати як повноправного члена суспільства, яка без перешкод може прийти не лише на прийом громадян на першому поверсі, а й на засідання, комісії, колегії,  які тут відбуваються.

Керівники області передали паспорт про введення в експлуатацію підіймача управлінню спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області.

Головний архітектор області Леонід Гужва зазначив, що цілий рік тривали проектувальні роботи та розробка технічної документації, а сам проект називався «реставрація» через статус адміністративної будівлі як  архітектурної пам’ятки.

– Вантажопідйомність платформи становить  400 кг, а піднімається ліфт на 13 м 15 см , тобто до висоти  четвертого поверху, – повідомив Леонід Гужва. – Усі будівельні і монтажні роботи до кінця 2018 року були завершені, ми впевнені, що ліфт служитиме довго і надійно. Після коригування документації кінцева вартість усіх робіт становить майже 2,9 млн грн.

Підіймач шведського виробництва має прозорі стінки, кнопки виклику і  «тривожну» кнопку, а також телефон для зв’язку з відповідальним за технічний стан (у випадку несправностей). Облаштований підіймач спеціально для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Повернутись Створено: 18 лютого 2019 року, 17:42 Переглядів: 373

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація