Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Досвід Єврорегіону «Дністер» вивчають чотири білоруські єврорегіони Роздрукувати

14 жовтня Координаційний центр Єврорегіону «Дністер» у Вінниці приймав 13-особову делегацію з Білорусі. Переймати досвід українсько-молдовського єврорегіону приїхали представники чотирьох білоруських єврорегіонів – «Дніпро», «Буг», «Озерний край» та «Неман».

До речі, троє останніх самостійно виявили бажання ознайомитися з роботою сусідів після того, як у липні цього року на Вінниччині побували фахівці «Дніпра» і всіляко рекомендували колегам досвід «Дністра».

Тому насамперед працівники Координаційного центру Єврорегіону «Дністер» здійснили для гостей презентацію своєї діяльності. Крім того, візитерам показали «Прозорий офіс» Вінницької міської ради та роботу МГО «Україна-Польща-Німеччина».

Також відбулася зустріч з головою обласної Ради, головою Єврорегіону «Дністер» Сергієм Татусяком. Білоруси подякували голові за можливість вивчати досвід Єврорегіону «Дністер», за відкритість його представників у наданні інформації.

– Ми вже з нашої попередньої зустрічі встановили добрі стосунки. Сподіваємося, надалі це виллється у спільні проекти, – сказав керівник бюро єврорегіону «Дніпро» Віктор Бурий.

Сергій Татусяк зауважив, що головною метою діяльності Єврорегіону «Дністер» залишається розвиток його територій через залучення ресурсів Євросоюзу. Разом з цим наразі на перший план вийшла просвітницька робота з питань євроінтеграції України, у зв’язку з наближенням Європейського саміту у Вільнюсі. 

– Сьогодні це для нас – пріоритет. Хоча євроінтеграційну роботу на Вінниччині ми почали ще задовго до створення Єврорегіону. Робили це на рівні громадських організацій. З цією метою 10 років тому я організував Товариство «Україна-Польща-Німеччина», – розповів гостям С.Татусяк.

Зі свого боку білоруси цікавилися кадровою підготовкою спеціалістів Єврорегіону «Дністер», шляхами пошуку партнерів в Євросоюзі та грантовими програмами. Крім того, заступник голови Зельвенського району Гродненської області Валентин Семеняко озвучив свою окрему місію перебування на Вінниччині. А саме: їхній район хоче встановити партнерські відносини зі схожим районом Вінницької області.

Сергій Татусяк запевнив, що підберуть білорусам такий район і сприятимуть підписанню відповідної угоди.

– Це те, чим постійно займається обласна Рада – міжрегіональна і міжтериторіальна співпраця. На сьогодні ми маємо близько 300 таких угод з молдованами, румунами, поляками, росіянами,.. – повідомив голова.

Загалом на території Єврорегіону «Дністер» білоруська делегація працюватиме два дні. На Вінниччині сусіди відвідають село Северинівка Жмеринського району та село Бушу Ямпільського району. 15 жовтня представники єврорегіонів «Дніпро», «Буг», «Озерний край» та «Неман» працюватимуть у місті Сорока Республіки Молдова.

 

 

Повернутись Створено: 14 жовтня 2013 року, 15:11 Переглядів: 746

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація