Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Досвід Єврорегіону «Дністер» вивчають чотири білоруські єврорегіони Роздрукувати

14 жовтня Координаційний центр Єврорегіону «Дністер» у Вінниці приймав 13-особову делегацію з Білорусі. Переймати досвід українсько-молдовського єврорегіону приїхали представники чотирьох білоруських єврорегіонів – «Дніпро», «Буг», «Озерний край» та «Неман».

До речі, троє останніх самостійно виявили бажання ознайомитися з роботою сусідів після того, як у липні цього року на Вінниччині побували фахівці «Дніпра» і всіляко рекомендували колегам досвід «Дністра».

Тому насамперед працівники Координаційного центру Єврорегіону «Дністер» здійснили для гостей презентацію своєї діяльності. Крім того, візитерам показали «Прозорий офіс» Вінницької міської ради та роботу МГО «Україна-Польща-Німеччина».

Також відбулася зустріч з головою обласної Ради, головою Єврорегіону «Дністер» Сергієм Татусяком. Білоруси подякували голові за можливість вивчати досвід Єврорегіону «Дністер», за відкритість його представників у наданні інформації.

– Ми вже з нашої попередньої зустрічі встановили добрі стосунки. Сподіваємося, надалі це виллється у спільні проекти, – сказав керівник бюро єврорегіону «Дніпро» Віктор Бурий.

Сергій Татусяк зауважив, що головною метою діяльності Єврорегіону «Дністер» залишається розвиток його територій через залучення ресурсів Євросоюзу. Разом з цим наразі на перший план вийшла просвітницька робота з питань євроінтеграції України, у зв’язку з наближенням Європейського саміту у Вільнюсі. 

– Сьогодні це для нас – пріоритет. Хоча євроінтеграційну роботу на Вінниччині ми почали ще задовго до створення Єврорегіону. Робили це на рівні громадських організацій. З цією метою 10 років тому я організував Товариство «Україна-Польща-Німеччина», – розповів гостям С.Татусяк.

Зі свого боку білоруси цікавилися кадровою підготовкою спеціалістів Єврорегіону «Дністер», шляхами пошуку партнерів в Євросоюзі та грантовими програмами. Крім того, заступник голови Зельвенського району Гродненської області Валентин Семеняко озвучив свою окрему місію перебування на Вінниччині. А саме: їхній район хоче встановити партнерські відносини зі схожим районом Вінницької області.

Сергій Татусяк запевнив, що підберуть білорусам такий район і сприятимуть підписанню відповідної угоди.

– Це те, чим постійно займається обласна Рада – міжрегіональна і міжтериторіальна співпраця. На сьогодні ми маємо близько 300 таких угод з молдованами, румунами, поляками, росіянами,.. – повідомив голова.

Загалом на території Єврорегіону «Дністер» білоруська делегація працюватиме два дні. На Вінниччині сусіди відвідають село Северинівка Жмеринського району та село Бушу Ямпільського району. 15 жовтня представники єврорегіонів «Дніпро», «Буг», «Озерний край» та «Неман» працюватимуть у місті Сорока Республіки Молдова.

 

 

Повернутись Створено: 14 жовтня 2013 року, 15:11 Переглядів: 797

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація